Gönderen Konu: yüksek devir saati ve gaz yememe..  (Okunma sayısı 9286 defa)

Çevrimdışı peace

• Profili Görüntüle
yüksek devir saati ve gaz yememe..
« : 14 Eylül 2011, 21:53:12 »
arkadaşlar merhaba..
konular içerisinde gaz yememe hakkında çok yorumlar var..kimi arkadaşlar bobin demiş kimi benzin pompası kimi msf sensörü..
aracım 1.6 benzinli 2004 otomatik vites golf 4 pasific...benim başıma gelen olay gidiş geliş 520 km bir yol yaptıktan sonra başıma geldi bu olay..olay şudur ki gaza bastığımda devir saatinde yükselme oluyor gaza bastığımda ise araba normal kalkışından çok çok ağır şekilde kalkış yapıyor...ayrıca bir kere stok etti aracım..2 senedir kullandığım araç ilk defa stop edince bi garibime gitti açıkçası stop ettiğini bile anlamam zor oldu yavaşladığım esnada oldu bu....
bu araca çok masraf ettim umarım yüksek masraflar çıkartmaz bana...konu hakkında bilgisi olan yada benzer olayları yaşayan arkadaşların düşüncelerini rica ediyorum..
gerçi yarın servise götürücem sonucu da yazarım ama VW kardeşliğine güvenerek açtım bu konuyu ki çok yardımcı olan arkadaşlarım çıktı saolsunlar... umarım yorumu olan arkadaşlar çıkar...
şimdiden teşekkürler..
PeAcE

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
Ynt: yüksek devir saati ve gaz yememe..
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2011, 22:11:29 »
arkadaşım aynı sorun bende oldu geçen hafta servise götürdüm derdimi anlattım,arabam gaz yemiyordu sanki arkamdan gitmememn için beni çekiyorlardı ve yokuş çıkamıyordum arada istop ediyordu ve özellikle yavaşlayıp dönüş yaptığım esnada 3yada 5 kere istop etti.sorun DİREKSİYON BASINÇ MÜŞÜRÜN de olduğu söylendi değiştirdiler serviste ve boğaz kelebeği temizliği yapildı işçilik dahil 100tl verdim sorun halloldu ama buseferde gazda iken dşük devirde ve gaz yememem devam etti aynı gün tüp bakımınıda yaptırmıştım filtreler değişti adaptasyon yapılmıştı 1 kaç gün zor kullandım bugün tekrar gaz servisine götürdüm tekrar adaptasyon yapıldı ve düzeldi şuan canavar gibi arabam.umarım senin sorunda hallolur.bu dedikleri bi araştır sor derim.geçmiş olsun.

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2011, 22:32:37 »
debrij bitiyor yada baskı balata bitiyor olabilr.tabi sadece bir tahmin

Çevrimdışı peace

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2011, 23:27:30 »
debrij bitiyor yada baskı balata bitiyor olabilr.tabi sadece bir tahmin

aracım otomatik vites...
PeAcE

Çevrimdışı peace

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2011, 23:28:58 »
arkadaşım aynı sorun bende oldu geçen hafta servise götürdüm derdimi anlattım,arabam gaz yemiyordu sanki arkamdan gitmememn için beni çekiyorlardı ve yokuş çıkamıyordum arada istop ediyordu ve özellikle yavaşlayıp dönüş yaptığım esnada 3yada 5 kere istop etti.sorun DİREKSİYON BASINÇ MÜŞÜRÜN de olduğu söylendi değiştirdiler serviste ve boğaz kelebeği temizliği yapildı işçilik dahil 100tl verdim sorun halloldu ama buseferde gazda iken dşük devirde ve gaz yememem devam etti aynı gün tüp bakımınıda yaptırmıştım filtreler değişti adaptasyon yapılmıştı 1 kaç gün zor kullandım bugün tekrar gaz servisine götürdüm tekrar adaptasyon yapıldı ve düzeldi şuan canavar gibi arabam.umarım senin sorunda hallolur.bu dedikleri bi araştır sor derim.geçmiş olsun.
teşekkür ederim...umarım bahsettiğin gibi ufak bir sorundur...seninde dediğin gibi dönüş esnasında stop etmişti bendede...zannedersem aynı orun olabilir...benim aracımda tüp yok bu arada.....ama direksiyon basınç müşorünü soracağım...
PeAcE

Çevrimdışı seearee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2011, 23:50:18 »
teşekkür ederim...umarım bahsettiğin gibi ufak bir sorundur...seninde dediğin gibi dönüş esnasında stop etmişti bendede...zannedersem aynı orun olabilir...benim aracımda tüp yok bu arada.....ama direksiyon basınç müşorünü soracağım...
benim usta izindeydi ona telefon açtım derdimi anlattım kendisi telefondan buldu sorunu direksiyon müşüründeymiş hakkattende öle oldu müşür değişti düzeldi sonrasındada tüp arıza çıkardı.bilgisayara bağlayında müşür arıza verdi sendede öle olur kesin boğaz kelebeğinede baktır derim.yaptırınca yaz buraya merak ederim :)

Çevrimdışı peace

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2011, 23:01:45 »
benim usta izindeydi ona telefon açtım derdimi anlattım kendisi telefondan buldu sorunu direksiyon müşüründeymiş hakkattende öle oldu müşür değişti düzeldi sonrasındada tüp arıza çıkardı.bilgisayara bağlayında müşür arıza verdi sendede öle olur kesin boğaz kelebeğinede baktır derim.yaptırınca yaz buraya merak ederim :)
:)) yazarım tabi..çözümleride yazalımki yaşayan arkadaşlar olursa kafalarında bir düşünce oluşur... bugün bıraktım servise cihaza bağladılar verdiği hata Gaz Müşürü arızası.... gaza basamıyormuş aracım :D inşallah başka bir şey daha çıkmaz sadece bu parça değişmesiyle düzelir...bu arada parça değişim fiyatına 200 TL dediler..yarın alıcam son sonucu bildiririm..yardımlarınız için teşekkür ederim...
PeAcE

Çevrimdışı mehmet yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2011, 00:21:26 »
neymiş sorun merak ettim sonucu yazarsan bilgilenmiş oluruz iyi olur.

Çevrimdışı peace

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2011, 23:25:03 »
neymiş sorun merak ettim sonucu yazarsan bilgilenmiş oluruz iyi olur.

gaz müşürü arızalıymış...bu yüzden araba gaz yemiyormuş...gaza basamayıncada araç stop ediyormuş....180 tl ye yaptırdım... 
PeAcE

Çevrimdışı seearee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2011, 21:16:52 »
geçmiş olsun kardeşim.biraz pahalı olmuş gibi geldi bana.

Çevrimdışı optisyen_galip

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2011, 15:02:33 »
benim şükür stop etme gibi bir sıkımdım yok ama devir göstergesi aşağa yukarı oynayınca benimde sinirler hopluyor aşağı yukarı ilk fırsatta göstereceğim servise... bilgi için teşekkürler