Gönderen Konu: hareret  (Okunma sayısı 3274 defa)

Çevrimdışı nuri foter

• Profili Görüntüle
hareret
« : 23 Şubat 2010, 17:53:03 »
selam arkadaşlar geçen hafta 1500 km yol yaptım hararet 60 dan yukarı cıkmıyo 84 cıkmadı bende radyatörün ününe içten yarısını kartonla kapadım
hararet 75\ 80 çıktı motor için düşük hereret iyi deyilmiş diye duydum biligisi olsn varmı radyatörü kapadıktan sonra aracın içi cok ısındı kalarüferi hiç çaliştırmadık
 :tamamdir

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: hareret
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2010, 18:33:35 »
termostatı kontrol ettirin açık kalmış olabilir

soğuk motor verimli çalışmaz çok yakar az kaçar hesabı
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı b_yalman

• Profili Görüntüle
Ynt: hareret
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2011, 06:58:11 »
Hararet müşiri değişimi sonrası yakıt tasarufu olduğunu daha önceki forum konularından okumuştum.. Denemekte fayda var. Ayrıca göstergenin 60 dereceden yukarı çıkmaması sorunu ben de yaşadım. Benim arabada da 70'den yukarı çıkmıyordu. Arabayı yeni aldığım için normal olup olmadığını kestiremedim ama sonra bununla ilgili forumda bir kaç konu bulunca ertesi gün soluğu tamircimde aldım. PC'yi bağlayıp baktı. İbrenin gösterdiği değer ile PC'deki değer farklıydı. Tamircim hemen teşhisi koydu. TERMOSTAT ARIZALI abi dedi. Değiştirdi. Şimdi gayet güzel 90 dereyece geliyor ve kalıyor. Not: Termostat fiyatı 25 lira.
Motorun önüne karton olayı çok tehlikeli. Umarım bu yazıyı bir an önce okuyup gerekli müdahaleyi yaparsın arkadaşım. Motorun yanmasın. Aman..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2011, 22:50:30 Gönderen: b_yalman »
Bülent YALMAN
1975-İZMİR