Gönderen Konu: Ön lastikden gelen vıcı vıcı ses  (Okunma sayısı 5709 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ön lastikden gelen vıcı vıcı ses
« : 04 Şubat 2010, 21:20:12 »
arkadaşlar ön sağ lastikten vıcır vıcır ses geliyor. eskiden bisikletlerin tekerine kağıt takardık vıcır vıcır ses çıkarırdı giderken tıpkı onun gibi. hızlandıkça artıyor yavaşlayınca azalıyor.

bilyadan şüphelendim ustaya gösterdim bişiy çıkmadı. tekere iyice baktım  arasına taş girmiş ondandır dedim onu çıkardım ses devam ediyor. sizce ne olabilir.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Ön lastikden gelen vıcı vıcı ses
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2010, 22:46:50 »
balata ile disk arasında buz toz kalıyor bazen zamanla geçiyor geçen bana da oldu geçti.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2010, 20:01:55 »
bugun camdan kafamı çıkarıp iyice dinledim uzun yolda. sanki sağ arkadan geliyor . umarım düzelir hava ısınınca  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı chngr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2010, 15:32:49 »
arkadaşlar aynı sorun bendede var..toz toprak girmiştir diyorum iyice su tutuyorum yok yine geçmiyor...başka bişi ama...ne?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2010, 16:02:27 »
balata spreyi sıkın işe yarar
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı chngr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2010, 09:26:00 »
o geçiçi bir çözüm olmazmı?acaba bilyeler mi dağıldıda böle bir ses çıkarıyor?

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2010, 10:26:44 »
aynı sorun bende de sol ön tekerde var. 2.vitesten 3.vitese geçişte daha da şiddetleniyor. 2.viteste devrini tam almadan 3.vitese geçiyorum araba sarsılırken daha bi belli oluyor. nedenini çözemedik. servis fren balatasının değişeceğini söylüyor. ama servisleri bilirsiniz hemen değiştirme taraftarıdırlar. önemli bir sorun oldugunu sanmıyorum ama rahatsız ediyor işte. varmıdır bir çözümü ?

Çevrimdışı taner007k

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2010, 01:20:07 »
benim aracımda da aynı sorun var.düşük viteste bu sinir bozucu sesi duyuyorum.ancak lastik havalarını düzeltince ses kesildi.ama sıcaklarda lastikler çabuk hava kaybediyor.onun için lastik havalarına bir bakın derim.bir de disklerden hakikaten yol şartlarında  dolayı toz yapışması oluyor.onunda temziliği önemli.
Saygılarımla...

Taner

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2010, 13:56:12 »
sorunu çözeli ve arabayı satalı çok oldu. uzun yolda eşim arabayı 120 ile sürerken ben her bir camdan tek tek kafamı çıkarıp lastikleri dinleyerek kaynağı buldum. ses arka kampanalardan geliyormuş ayar yapıldı düzeldi.  sonra arabayı sattım, aldığım sıfır disk ve balatalar da boşa gitti o ayrı mesele
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 07NKN08

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2010, 09:36:54 »
sorunu çözeli ve arabayı satalı çok oldu. uzun yolda eşim arabayı 120 ile sürerken ben her bir camdan tek tek kafamı çıkarıp lastikleri dinleyerek kaynağı buldum. ses arka kampanalardan geliyormuş ayar yapıldı düzeldi.  sonra arabayı sattım, aldığım sıfır disk ve balatalar da boşa gitti o ayrı mesele

Emin ol için Rahat olsun Boşa gitmemiştir. Ben araba sahibi olalı canın ne kadar önemli birşey olduğunu içinde 5 aylık bebeğimi taşırken daha iyi anladım. o yüzden bence alan arkadaşa helal hoş olsun demek yakışır sana...
http://img709.imageshack.us/img709/8803/poloy.jpg

1995 Polo 1.6 VW  Cumhur UYSAL Alanya / ANTALYA A RH +

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Aralık 2010, 17:19:06 »
benimde arabadan vıcır vıcır ses gelmeye başladı. inip baktım ön tamponun iç tarafındaki koruma mı desem yumuşak yapıda bir madde var. sağ lastikle arasındaki mesafe uzak sürtecek gibi değil. ama sol lastikte yakınlaşmış bir hayli ondan geliyor gibi.  ne yapabiliriz acaba
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.