Gönderen Konu: Bu polo hakkında...????  (Okunma sayısı 11463 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Bu polo hakkında...????
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2010, 23:39:44 »
bencede cok pahalı 96 model 12500 istiorsa bende 2000 model 6n2 var 14 -15 eder ozaman
ankara da ediyor mert ama yaz aylarında
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 23:39:58 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2010, 23:46:31 »
ozmo

sigorta şirketleri pert araçları kime satacaklar....?

bildiğin gibi serviste araçlar yüksek maliyet nedeniyle genelde pert olur örneğin 20000 değerindeki aracın sigortaya maliyeti 10000 i geçti araç pert oldu sigorta aracı 14000 civarlarına ihale ile satıyor burada direkt 4000 karı var.
aracı alan kişi de 2000 tl harcayarak aracı 16000 e mal ediyor ve sonra boya vs gibi durumlarda yada çabuk dönsün diye  19000 e satıyor...
aracı alanın karı 3000 sigortanın karı 4000 tl
pert araçlar alınmaz  yada talep düşer ise sigortanın zararı 10000 tl olmaz mı?
bu zararı sms ten mi çıkarmayı düşünüyorlar.????

gelelim konuya :
      ilandaki polo araçta oldukça pahalı araç üzerine  altın giydirme yapmış olsa bile alanı alakadar etmez ...
sigortalar pert araçları hurda olarak satıyor artık sigortalar pert olan araçları tekrar sigortalamadıkları gibi çok yakında zorunlu trafik sigortasıda yapmayacaklar sanırım bunun yasal düzenlemeleri çok yakında çıkacak ayrıca pert araçları yapıp insanlara tabiri caizse itelemek pek hoş bir durum değil çoğu insana pert araç aldığını bilmeden alıyor vede kandırılıyor bununla ilgilide düzenlemeler çok yakında gelecek diye duydum sigortaların bu konuda başı çok ağrıdığı için böyle bir uygulamaya geçtiler arkasıda yakında gelecek aslında bize müstehak.
not : sigorta o parayı merak etme zarar olarak yazıp bizden çıkartıyor yada riski resürans şirketlerine satarak dağıtıyor yani burda zarar eden sigorta şirketi değil emin olabilirsin.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 23:48:32 Gönderen: ozmo »

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2010, 23:52:52 »
ben yapmadım yanlış anlasılmasın....

PERT ARAÇ SATIŞ SİSTEMİ

satmıyorlar ise bunlar ne
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2010, 23:57:12 »
peki sen servise gelen araçlardan çıkardığın eski parçaları ne yapıyorsun serviste uzun süre tutmuyorsun biriktimi hurdacıya veriyorsun değil mi? bu da o mantık araç perte çıkmış trafikten kaydı düşmüş sigorta için o sadece yer kaplayan hurdadır.ben sen yapıyorsun demedimki yapıyorlar ve insanları kandırıyorlar dedim ve sigorta şirketleride buna önlem almaya çalışıyorlar artık

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 09 Şubat 2010, 00:03:00 »
okuyan başkaları için açıklama yapma gereği duydum ....

ozmo
    trafikten çekme belgeli ile hurda belgeli araç arasında fark olduğunu biliyorsun o zaman dediğin gibi hurdaya ayırmıyorlar bunlar tekrar kullanılabilir diyorlar ...

bence ne yapmak istedikleri tam belli değil yada tüketicinin yanında görünüyor ama yinede yapacaklarını yapıyorlar...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı TankJR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2010, 00:08:23 »
Abi Plakayı Bu Sahibinden vs Orda Hep Gizliyolar Bende Gizliyeyim Dedim.Saklıcak Birşeyim Yok Yani :) Ne Zamandan Beri Forumdayım Bilen Bilir Aracımı.Değişenim Yok Abi Vites Topuzunun Altındaki Deri Çok Yıpranmıştı O Değişti,Ama Topuz Değişmedi
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 09 Şubat 2010, 10:15:13 »
Abi Plakayı Bu Sahibinden vs Orda Hep Gizliyolar Bende Gizliyeyim Dedim.Saklıcak Birşeyim Yok Yani :) Ne Zamandan Beri Forumdayım Bilen Bilir Aracımı.Değişenim Yok Abi Vites Topuzunun Altındaki Deri Çok Yıpranmıştı O Değişti,Ama Topuz Değişmedi
yok senle alakalı değil olay genel bilgilendirme amaçlı kanunlardaki gereksiz bir sürü teferuat yüzünden bazen pert araçları haberleri olmadan alıyor insanlar noter satışı gibi gereksiz bir ayrıntı yüzünden aracın pert olup olmadığını öğrenemeden üstüne devir almış oluyor sonrasında elinde patlıyor yeni düzenlemelerle artık bunun önüne geçilecek ve satış trafik tescilde yapılacağı için alıcı aracın durumunu öğrenmiş olacak

nakres ne yazıkki yukarıdada dediğim gibi kanundaki yasal boşluklar yüzünden sigorta şirketleri ilk başlarda güzel karlar elde ediyorlardı artık başları çok ağrıdığından çoğu sigorta şirketi pert araçları toplu olarak satıyor ayrıca trafikten çekme belgesinde eğer yanlış hatılamıyorsam aracın ödenmemiş vergileri varsa ödenmesi gerekmiyor hurdada tüm borçlarını kapatman gerekiyor yani trafikten çekme belgesi bir nevi sigortacılara sağlanmış bir avantaj daha fazla zarar etmesinler diye yani burda iş dönüp dolaşıp kötü niyetli insanlarımıza geliyor o yüzden bir aracı almadan önce ciddi olarak araştırmak gerekiyor sonuçta tramerin yaptığı uygulama bir çok kötü niyetlinin canını yaktı tabiki sözüm meclisden dışarı burda herkes birbirinin aracını biliyor eh allahın bildiğini kuldan saklayacak değiliz.

düzeltme: trafikten çekme belgesi için aracın tüm borçları ödeniyor ve trafik tescilden kaydı silinerek vergi dairesine bildiriliyor ancak aracın şase ve motor numarası tramerde kayıtlı olduğundan araç pert gözüküyor ve kaskosu yapılmıyor eğer bilmeden pert araç alanlar olur ise hileli satış yüzünden mahkemeye başvurarak satışı iptal ettirip parasını geri alabiliyor (tabi mahkemelerimizin ne kadar uzun sürdüğünü düşünürsek zor iş )
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2010, 11:09:54 Gönderen: ozmo »