Gönderen Konu: araç soğukken gelen ses  (Okunma sayısı 15303 defa)

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
araç soğukken gelen ses
« : 17 Ocak 2010, 09:46:53 »
slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende.aracımın triger bölümünden olabileceğini düşündüğüm bir ses geliyordu.triger setini ve bilyaları değiştirdik.araç soğukken bu ses yine geliyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: araç soğukken gelen ses
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2010, 12:50:42 »
hoşgeldiniz

araç ne ? V kayışı ve gergisini de kontrol ettiniz mi?
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2010, 14:32:52 »
aracım 2001 golf v kayışını 1,5 yıl oldu diye değiştirmedim.fakat triger setini yeni değiştirdim ama ses kesilmedi.
araç soğukken yapıyor.ısınınca 3-5 dakikaya geçiyor.aracı çalıştırıp 3-4 saat beklediğimde yine yapacak mı diye bakıyorum ama ses gelmiyor.

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2010, 16:39:57 »
hafif cızırtılı bir ses ise, eksoz spiraline baktır.Eksozcuya git.Kaputu açıp sesi dinleyince (şayet spiraldense) bilecektir.Benim başımada böyle bişey gelmişti.Aynen sizinki gibi;motor soğukken ses geliyordu.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2010, 18:26:49 »
benim ses biryere sürtme sesi gibi.araç soğukken çık çık çık diye ses yapıyor.bugün ustanın biri devirdaim kömürleri sertleşmiştir o nedenle olabilir dedi.arabayı ustaya götürene kadar  ses kesiliyor zaten.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2010, 20:20:02 »
benim ses biryere sürtme sesi gibi.araç soğukken çık çık çık diye ses yapıyor.bugün ustanın biri devirdaim kömürleri sertleşmiştir o nedenle olabilir dedi.arabayı ustaya götürene kadar  ses kesiliyor zaten.

arabayı götüremiyorsan ustadan rica et o gelsin ya da bırakacan ustana soğukken kontrol etsin diye kolay gelsin trigeri değişirken kontrol etmediler mi devridaim pompasını
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2010, 20:21:48 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ADEM252

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2010, 20:46:39 »
Benimkinde de sesi trigerden filan dediler.Devirdaim triger herşey değişti(daha 10 000 km kullandıktan sonra değişecekti).Maalesef ses kesilmemişti.Başka bir ustaya götürdüm.Arabamın motoru soğuyana kadar tamirhanede beklettik.Ustada ustaymış.Aşağı yukarı sesi tahmin etti.Eksozcuya gönderdiler.Kartel kapağından ve eksoz spiralinden kaynaklanıyormuş.Kartel kapağımı yoksa vidasımı demişti unuttum.Gevşek demişti.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2010, 21:14:37 »
adem bey konyada mı götürdünüz ustaya aracınızı?
Konyadaysa hangi usta ?

Yerini falan tarif ederseniz sevinirim.15 tatilde konyada olcağım eğer usta konyada isi benimde birkaç problem var onları yaptırayım.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2010, 23:00:09 »
ustayıda getirdim çare olmadı.anlayamadılar.konya ya gidecem 3-5 gün sonra kendi ustama bir götüreyim.tabiki yollarda kalıpta arabada ağır bir sorun çıkmazsa.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2010, 09:06:36 »
Bu ses sanki mandalin iki agzinin acilip kapandikca bir birine vuran ses gib mi?

Yakit deposundaki havanin atilmasi esnasinda gele ses olabilirmi? Kaputu acinca Dreksiyon hidroliginin oldugu bolumden mi geliyor.

Cevap evet ise tasanlanmayin normal. Bence aracnizda herhangi bir sorun yok.

ustayıda getirdim çare olmadı.anlayamadılar.konya ya gidecem 3-5 gün sonra kendi ustama bir götüreyim.tabiki yollarda kalıpta arabada ağır bir sorun çıkmazsa.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2010, 12:19:14 »
evet mandal sesi gibi gibi ama 10 gündür falan özellikle arttı ses.çıt çıt bir yere sürtme sesi gibi araba ısınınca kesiyor.araba 1 gün falan çalışmayınca yapıyor.gün içinde ısındıktan sonra arabayı bırakayım 5 saat bile çalışmasın yinede yapmıyor.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2010, 12:21:02 »
direksiyon hidroliği mi yoksa triger mi emin olamadım.ama o bölgeden geldiği kesin.

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2010, 14:35:36 »
Kaputu acinca sag tarafta cam silecek suyu direksiyon hidrolig filan orda geliyormus gibi cikiyor ses. Arac icinde ise camlar acik oldugu zaman daha fazla duyuluyor. Bazen hic duyulmuyor.

Bende bu sese takmistim hatta ilk duydugumda korkudan araci durdurmustum. Oncede belirttigim gibi bu benzin deposundaki hava v.b seyin atilmasi gibi bisey. Bana bunun cok teknik aciklamasi yapilmisti ama unuttum. Ustanin söyledigi su idi, saglikli bir motordan bu ses gelir.

Hatta baska bir sey icin baska bir ustaya gittigimde bu sesi duyunca motor guzel demisti.

Sorun olarak gordugun benim bahsettigim nokta ile ayni ise sorun degil. Ama baska biseyde olmasin.

direksiyon hidroliği mi yoksa triger mi emin olamadım.ama o bölgeden geldiği kesin.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2010, 14:41:01 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2010, 17:02:36 »
kafama takılan daha önce değilde niye bu aralar yaptığı?anlattığına göre sürekli olması lazım.benim 10 gündür havalar soğukken yapmaya başladı.