Gönderen Konu: Golf 1.6 Comfortline yakıt durumu nedir?  (Okunma sayısı 66092 defa)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 1.6 Comfortline yakıt durumu nedir?
« Yanıtla #84 : 27 Mart 2010, 20:13:28 »
Bu arada fsı motor da sütten çıkmış ak kaşık değil tabi, çok arıza şikayeti geldi sanırım vw üretimden kaldırdı tsı kullanmaya başladı ;D Test ettiğim araçlardan izlenimim  tsı motor bir numara :tamamdir :sevgi:

Çevrimdışı cass1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 31 Mart 2010, 00:58:05 »
Şunu demek istedim:bu motorlar yaklaşık 10 yıllık belkide daha eski bir teknolojiye sahip, örnek vermek gerekirse bir fsı motor gibi değil yakıtı, 3-4 arkadaşımda fsı motorlu araç var, onlar da 1,6 motor, 110-115 bg civarı , hergün aynı güzergahı kullanıyoruz, onlar ort:8,5 yakıyo, benimki ort:10,5 hatta 11 lt/ 100 km >:( Diyeceksiniz ki kullanımla ilgili evet öyle olduğunu bildiğim için aracın bakımların hiç aksatmam hep belirtilenden erken yaptırırım, maksimum ekonomi yapacak şekilde kullanıyom, erken vites büyütüyorum, bir an önce hızlanıp küçük viteslerden kurtuluyorum,sıklıkla araç vitesteyken ayağımı gazdan çekip yakıtı sıfırlıyorum(yol bilgisayarından takip ediyorum), ani durmam, ani kalkmam vs vs ne yaparsam yapayım bu motorum mayası az yakmaya uygun değil ;D Belki benimki 8v olduğundandır bilmiyorum ama  fsı ve tsı motorla karşılaştırınca bizimki çooook yakıyo >:(
kardesim oncelikle selamlar v8 kullaniyom diyon 1.6 le karsilastiriyon birakta yaksin o kadar yakmazsa zaten bi anormallik olmali sencede ogle diilmi :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #86 : 31 Mart 2010, 08:07:58 »
V8 değil 8 valf :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı tevafuk7

• mavişim :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 15 Nisan 2010, 16:55:39 »
benim araç 250 yakıyo ya..................
Tüm sayfa imzanız olmak zorunda değil. Küçük imzalar lütfen.