Gönderen Konu: Haklımıyım yoksa haksız mı ?  (Okunma sayısı 5141 defa)

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
Haklımıyım yoksa haksız mı ?
« : 06 Ocak 2010, 21:37:26 »
Merhaba; Artık sanırım çoğunuz benim acemi olduğumu biliyorsunuz :)

Trafikte ilgiç olaylar hep başıma geliyor ve bazen merak ediyorum acaba bunlar yazılı olmayan bir kural mı ?
A) Yayaların atlama potansiyeli olan Max:30 ile gidilmesi gereken "1.5 şerit" (2 şerit aslında ama park edenler var) bir bağlantı yolunda (otoban ayrılıp şehir içine giriyor) ben 45-50 ile gidiyorum. Arkamdaki araç beni inatla 1m ile takip ediyor. Benim takip mesafemde 10m falan.

B) Bir kavşağa yaklaşıyoruz soldan bir araç geliyor eğer 2mizde hızımızı korursak tam kavşakta çakılacağız. (ki geçiş hakkı benim) Ben yavaşlıyorum, o duruyor. Bu sefer bende o hızla gireceken, gözüme bakıp "vannn" diye kavşağa girip geçiyor ben sert fren yapmak zorunda kalıyorum.

Şimdi ben sinir olmakta haksızmıyım ? yoksa trafikte ne yapmalıyım ?.

Siz tecrübeleri arkaşların tavsiyelerini arıyorum, ilginize teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Haklımıyım yoksa haksız mı ?
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2010, 21:48:21 »
trafikte hoşgörü

trafikte hoşgörü

trafikte hoşgörü

herkesin başına geliyor bir tek senin değil rahat ol dikkatli ol kafana bişi takma direksiyondayken sürat yapma bırak onlar geçsin

dikkat et bir daha dikkat et yetmez de bir kez daha dikkat et kazasız belasız kulan sen ve herkes
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2010, 22:05:51 »
büyük şehirlerde bana nasıl davranılırsa aynen o şekilde davranıyorum. hoşgörü bence hiç de yapılabilecek iş değil kanımca. istanbul, izmir ve bursa da çok araç kullandım, en berbat sürücülerle bursada karşılaştım şimdiye kadar, kesinlikle sinyal kolu kullanma alışkanlıkları yok. en nazik sürücüler izmir de, en öküzleri de istanbulda, karşıdakine kesinlikle hiç bir önem vermiyorlar. fikirlerim bu yönde. ankarada henüz araç kullanma fırsatım olmadı, ama en karmaşık ve sıkışık trafiğin, evet istanbuldan daha beteri, orda olduğunu duydum.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2010, 22:43:19 »
istanbulsa normal kaos ortamı istanbulda mantık belli cesareti olan kazanır yada güçlülerin dünyası  :bekleriz:

ama en önemlisi dikkat
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2010, 06:10:18 »
trafikte hoşgörü

trafikte hoşgörü

trafikte hoşgörü

herkesin başına geliyor bir tek senin değil rahat ol dikkatli ol kafana bişi takma direksiyondayken sürat yapma bırak onlar geçsin

dikkat et bir daha dikkat et yetmez de bir kez daha dikkat et kazasız belasız kulan sen ve herkes

keinlikle katılıyorum ama çoğu insana da sinirlenmemek elde değil..bursalıyım ankarada oturuyorum her iki şehirde de kullandım en büyük derdim bursa da gece trafiğinde gözümü alan bozuk şahin farları ankarada ise deli gibi kullanan taksiciler...(tandoğanda bi gün biri ışık ihlalinde az kaldı giriyordu sağ kapıdan arabaya >:() tabi bursada gece araba kullanırken comfort donanım seviyesinden ötürü doğuş a sövmemek elde değil...(not:2010 model bir comfort donanımlı golfte kararan iç dikiz aynası halen(!) bulunmamakta!!!)

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2010, 10:53:54 »
 Sorun daha çok, insanlar kendisine nasıl davranılıyorsa, o şekilde davranmasından kaynaklanıyor bence. Bir araç yanlış bir hareket yapıyor, onun acısı diğer araçlardan çıkıyor, acı çıkarılan diğer araç sürücüleride benzer şekilde davranmaya başlayınca 'İstanbul trafiği' oluşuyor :) Sabırlı olmaktan başka yapacak birşey yok.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2010, 11:32:56 »
İstanbul trafiğini bursaya tercih ederim bursada çok düzensiz bir sistem var ve kimsenin trafikte birbirine saygısı yok..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ocak 2010, 16:12:58 »
Ben şahsen sıkışık trafikten hoşlanıyorum tabi herhangi kaza vs olayları hariç nedeni ise sürüyle modifiyeli arabalar görebiliyorum  :D Bursa'nın en berbat yerlerinden biyerde otoruyorum Nilüfer özelliklede GÖRÜKLE MİNÜBÜS çüleri çok meşhurdur burda adam 50 km hızla giderken sol şeritten birden müşteri almak veya durmak için sağ şeride atar kendini artık bende formulünü buldum arabayı tanıyolar sol şeritte önlerine geçip frene basıyorum sağ şeride geçincede gazı köklüyorum bana şu ana kadarda bulaşan olmadı  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2010, 19:57:49 »
Aslında haklısınız günde 50 kere yol versen 5 dakka, ama 1 kaza min 3 saat...

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2010, 20:16:03 »
Ben şahsen sıkışık trafikten hoşlanıyorum tabi herhangi kaza vs olayları hariç nedeni ise sürüyle modifiyeli arabalar görebiliyorum  :D Bursa'nın en berbat yerlerinden biyerde otoruyorum Nilüfer özelliklede GÖRÜKLE MİNÜBÜS çüleri çok meşhurdur burda adam 50 km hızla giderken sol şeritten birden müşteri almak veya durmak için sağ şeride atar kendini artık bende formulünü buldum arabayı tanıyolar sol şeritte önlerine geçip frene basıyorum sağ şeride geçincede gazı köklüyorum bana şu ana kadarda bulaşan olmadı  ;D

aman ha görükle minibüsçüleri meşhurdur gerçi arkana takılamaz da trafik varken yakalanabilirsin :o

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2010, 12:45:25 »
aman ha görükle minibüsçüleri meşhurdur gerçi arkana takılamaz da trafik varken yakalanabilirsin :o
Haklısın benim babamın arkadaşının etrafını sarmışlar kendisi taksici bir tanesine hareketmi yapmış küfürmü ne etmiş ilerde minüsübüslerle etraffını sarmışlar ortalarına alıp gerisi malum   :)

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2010, 05:34:20 »
 :)yani yapmışlardır..kaçabileceksen hareket yapacaksın :D önceki arabam 06 poloydu gece 12 civarıydı mudanyadan dönüyorum arkamda bi taksici baktım şahin ve de uzunlar full açık!dörtlüleri yaktım birkaç kere baktım yarar yok geçtim sağa yanımdan geçti sonra da ben yapıştım arkasına uzunları yaktım :D adam işaret etmez mi geç sağa diye!neyse sağa sinyal verdim duracak gibi yaptım baktım adam da yanaştı tam duracakken gaza bir köklendim direkt fıyyy! ;Dbi de yol bayıraşşağı birkaç zikzak çizip bademli lambalarında da tam sarıdan kırmızıya dönerken tınlayınca peşimden gelemedi...adamın işi gücü yok beni takip etti ya ama vw kalitesi işte:)adam tüysiklet 1.6 accentle yetişemedi 1.4 75 poloma :sevgi:

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Ocak 2010, 22:10:26 »
Daha temin Şahin dedin  :D

Çevrimdışı dt kaya

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2010, 22:22:01 »
Daha temin Şahin dedin  :D

pardon unutmuşum açıklama yapmayı öyle heyecanla anlatmışım ki :) genelde far ayarı bozuk oluyr ya bunların önce şahin sanmıştım dikiz aynasından bakınca :D