Gönderen Konu: KATALİZATÖR  (Okunma sayısı 8306 defa)

Çevrimdışı arda_ts_61

• Profili Görüntüle
KATALİZATÖR
« : 02 Ocak 2010, 20:12:02 »
Arkadaşlar öncelikle mrb Büyük sıkıntıdayım diyebilirim 2004 model model passat aracımın katalizatöründe sorun var yani arızalandı ve arıza lambası yanmaya başladı yaptıgım araştırmalarda katalizatör buldum yanlız ÇİN malı oldugunu söylediler 450 TL ücretle sizce ne yapmalıyım orjinalinin ücreti hakkında bir bilgisi veya cıkma hakkında bir birligisi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olursalar sevinirim...TEŞEKKÜRLER
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2010, 20:12:58 Gönderen: arda_ts_61 »

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
Ynt: KATALİZATÖR
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2010, 00:15:52 »
çin malı hiç bir şey taktırmayın aracınıza..iptal ettirin direk :)
Das auto.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2010, 11:01:36 »
iptal edince muayenede sorun olur. iptal edin ama içini boşalttırın ve araçta takılı dursun, boru içinden geçsin yalnızca görüntü yani. o zaman anlamıyor bizim çok bilmiş muayene görevlileri ;)

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2010, 15:47:07 »
Yanlız katalizör olmadan ekzoz emisyon muanesinden geçebilir mi ?

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2010, 01:19:09 »
Bende iptal ve egzoz muayenesini de yeni yaptırdım yapıyorlar yalnızca açık egzozları yapmıyorlar.Ben henüz TÜV muayenesine sokmadım ama sokan arkadaşların da sorun olmamış.
Das auto.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2010, 22:29:59 »
egsoz emisyon pulu olan araçlarda tüvtürk muayenesinde tekrar egsoz emisyonuna giriyor mu?
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ocak 2010, 13:43:34 »
egsoz emisyon pulu olan araçlarda tüvtürk muayenesinde tekrar egsoz emisyonuna giriyor mu?
Hayır.İkisi farklı kurumların.Egzoz emisyon ruhsatı çevre ve orman bakanlığının diğeri karayollarınındı şimdi özelleşti tabi Tüv-Türk oldu.
Das auto.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ocak 2010, 17:31:15 »
http://www.tuvturk.com.tr//content/default.aspx?cid=68

bu linkte yazanlardan dolayı sordum dizel motorlu araçlarda.......... diye başlıyor sayfanın altında   

Dizel motorlu araçlarda “Egzoz Emisyon Muayenesi”: Dizel motorlu araçların egzoz emisyon muayenesi tam gaz olarak defalarca yapıldığı için, motor üzerinde ulaşılabilen haraketli parçaların gözle ve/veya elle kontrol edilmesi gerekir. Triger kayışı, alternatör kayışı, kayış gergi otomatiği, hava filtresi, motor yağı gibi belirli servis aralığında değişen parçalar kontrol edilerek, araç sahibinden en son bakım ve değiştirilen parçalar hakkında bilgi alınır. İlgili parçalar görünüm itibariyle egzoz emisyon muayenesi için tehlike arzediyorsa, aracın egzoz muayenesini yapılmaz. Müşterimizin gerekli servis bakımlarını yaptırması gereklidir.

alıntıdır.

burada yazan ne anlama geliyor ben bişey anlamadım şimdi orada da test mi edecekler?
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2010, 17:33:22 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2010, 22:49:34 »
http://www.tuvturk.com.tr//content/default.aspx?cid=68

bu linkte yazanlardan dolayı sordum dizel motorlu araçlarda.......... diye başlıyor sayfanın altında   

Dizel motorlu araçlarda “Egzoz Emisyon Muayenesi”: Dizel motorlu araçların egzoz emisyon muayenesi tam gaz olarak defalarca yapıldığı için, motor üzerinde ulaşılabilen haraketli parçaların gözle ve/veya elle kontrol edilmesi gerekir. Triger kayışı, alternatör kayışı, kayış gergi otomatiği, hava filtresi, motor yağı gibi belirli servis aralığında değişen parçalar kontrol edilerek, araç sahibinden en son bakım ve değiştirilen parçalar hakkında bilgi alınır. İlgili parçalar görünüm itibariyle egzoz emisyon muayenesi için tehlike arzediyorsa, aracın egzoz muayenesini yapılmaz. Müşterimizin gerekli servis bakımlarını yaptırması gereklidir.

alıntıdır.

burada yazan ne anlama geliyor ben bişey anlamadım şimdi orada da test mi edecekler?
Ucu açık gibi geldi bana.Sanırım öyle dıştan açık eksozu falan kontrol edecekler.Ama egzoz emisyon pulu değil bu o tamamen farklı :tamamdir
Das auto.

Çevrimdışı arda_ts_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2010, 18:52:54 »
Kesin bir Sonuç alamadık gibi Gözüküyor....

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2010, 21:46:14 »
Dizel motorlu araçların egzoz emisyon muayenesi tam gaz olarak defalarca yapıldığı için, motor üzerinde ulaşılabilen haraketli parçaların gözle ve/veya elle kontrol edilmesi gerekir burası sevmediğim nokta ondan niye tam gaz tam gaz son devire getirmeden egzoztan gaz çıkmıyor mu?
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2010, 21:47:03 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR