Gönderen Konu: polo classic beyin arızası yada boğaz kelebeği (arızayı tam bilmiyorum)  (Okunma sayısı 47849 defa)

Çevrimdışı jannisery

• Profili Görüntüle
Öncelikle herkeze merhabalar.

2001 model 75 beygir ALM motor polo classic arabam var.
Arabam boş viteste, kırmızı ışıkta durduğumda, rolantide stop ediyor, Ankara Şaşmaz sanayisindeki devamlı gittiğim özel servise gittim.

Boğaz kelebeğinin kirlendiğini söyledi. temizledi ama işe yaramadı. Arabaya bağladığı cihazda da boğaz kelebeği arızası verdi.
Gittim 380 liraya siemens boğaz kelebeği aldım. boğaz kelebeğinin montajını yapmadan sadece elektronik bağlantılarını yaptık. arabaya bağlanan cihaz yine arıza verdi. Ustam abi arabanın beyni bozuldu dedi ve tamirinin yapılmadığını yenisini almam gerektiğini söyledi.

Sıfır beyin 2000-2500 lira civarında, çıkmasına 1500 lira istiyolar. internetten buldum aynı kodlu marelli beyin 150 Euro.

Arkadaşlar daha önce böyle bir sorunla karşılaşanınız var mı  ? Bana ne tavsiye ediyorsunuz, Ankara da önerdiğiniz usta var mı ?

teşekkürler.

ismim Alper, beni cep telefonun dan arayabilirsiniz. 5062624070 çok teşekkür ederim. 

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Aynısını şatov yaşıyor şu an. Bizde stop olursa Boğaz kelebeği temizlenir bide hararet müşiri. Sonrada Kelebek açısı ayarlanır geçer.

beyni değişti, sıfır boğaz kelebeği takıldı  diyor tabi ki çözülmemiş, şimdide distribütör değişecek diyorlarmış hepsi pahalı parçalar tuzak. Çıkma bu parçalardan olan usta bulabilirsen tek tek denet. Sorunun nerede olduğu bulmak biraz zor. ankarada usta tavsiyeleri ankarada usta ve VW Yetkili, Özel Servisleri ve Diğerleri...başlığı altında var. Şatovda daha çözemedi Ama ne kelebek ne beyin çıktı.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı jannisery

• Profili Görüntüle
yarın şaşmaza gidecem bunun için.

şaşmaz da aydoğanlara bir gösterecem. onlar ne derse çıkıp dışarıda tamir ettirecem.

Kardeş eğer sende tamir işleri yapıyorsan senin yanına da uğrayım.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle

98 vw polo stop etme sorunu yardım

""""""""""""""""""""""""""""""""Başka bir forumdan genelde 1.6 larda yaşanırmış
arkadaşlar forumu inceledim anladığım kadarıyla polo sık görülen bi hastalık bu özelikle benimki 98 otomatik polo boğaz kelebeğini temizlettim sorun düzelmedi buji kablolarında sorun varmiş onları değiştiricem ama birçok yerden olabilir forumda yazılanlardan anladığım kadarıyla sorunu kısaca anlatıyım yardımcı olursanız çok sevinitim araç normal çalışıyor ilk çaliştırmada ama hafif titreme yapıyor uzun bir süre kullanıp e 5 gbi biyerde ışıklarda durunca rolanti düşüyor ve hemen stop ediyor etmeye bi başladımı nerdeyse her durmamda stop ediyor bazen hiç yaşamıyorum buji kablolarını değiştiricem servisim onda sorun var dedi ama bence yine düzelmiyicek ne gibi gözüküyor sorun bilgisi olan arkdaşlar paylaşsın lütfen
gfbayb isimli üyemiz çevrimdışıdır.

mendel50 - ait Avatar
Üye Bilgileri
İsim: TUFAN DEMİR Yaş: 32 Cinsiyet: Bay Meslek: Öğretmen Lokasyon: Nevşehir [ 50 ] Kan Grubu: A Rh + Araç Bilgileri Marka: Volkswagen Model: Polo Classic Comfortline

distribütörde problem olabilir , ateşleme problemi gibi geldi kabloları filan bi yenileyin pek para tutmaz birde çıkma distrübütörle deneyin

hamitco - ait Avatar
Üye Bilgileri
İsim: Hamit Y. Yaş: 27 Cinsiyet: Bay Meslek: Öğretmen Lokasyon: Konya [ 42 ] Kan Grubu: 0 Rh + Araç Bilgileri Marka: Volkswagen Model: Polo 1.4 Comfortline

Araştırmalarım sonucu buradaki sıralamayı elde ettim. İsterseniz bunları bir bakın. Buji kablolarında da olma ihtimali vardır. Ancak muhakkak orijinalleri ile değiştirn aksi takdirde sonuç elde edemezsiniz...

1. Boğaz kelebeği
2. Hava akış metresi
3. Buji kabloları
4. Bujiler
5. Termostat
6. Hararet müşürü
7. Avans ayarı
8. Emme manifoldu
9. Triger yeni değişmiş ise veya her hangi sebepten triger sentesi bir diş atlatılmıs. Sente kaçık olabilir.
hamitco isimli üyemiz çevrimdışıdır.
"""""""""""""""""""""""
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2009, 21:34:31 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı jannisery

• Profili Görüntüle
teşekkürler kardeş. sağolasın benim için araştırma yapmışsın.

artık son sözü yine ustalar söyleyecek. benim tek düşüncem en az para ile bu işten sıyrılmak. zaten tamir ettirdikten sonra hemen satacam.

Artık Allah yardımcım olsun ne deyim.

Çevrimdışı simyaci1

• Profili Görüntüle
Arkadaş ne yaptın düzeltebildin mi sorunu?
Benim araba da seninkiyle aynı model ve sorun aynı. Kimse çözemiyor, ne kelebek ne hararet müşiri. Kafayı yiyeceğim deli ediyor artık bu araba beni.
Çözüme ulaşırsan bize de anlat ki biz de rahatlayalım.

Çevrimdışı ertuğrul71

• Profili Görüntüle
distribitör arkadaşlar aynı sorunu yaşadım kırmızı ışıkta duruken sola saga dönüşlerde stop. dreksiyonu cevirince devir dalgalanıyor falan elektikçilere gititm bogaz kelebegi falan filan 6 ay ugraştım yok yok.
erzurumda özel bir servis eline cekic aldı distribörü hafifice tıklayarak orda bir cizgiye işaretleyip hafif hafif tıkladı cok az hereketle az kaydırdı ve tam 6 aylık kabus cözüldü.10 tl ücretle kabusum bitti.arkadaşlar denesin yazdıklarınızdan aynı sorun olma ihtimali yüksek

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
Şatovunkide distiribütör çıktı beyni ve boğaz kelebeğini boşa(yanlış teşhisten) aldı. BU FORUMDA OLANLAR ŞUNU ÖĞRENDİ BOĞAZ KELEBEĞİ DEĞİŞECEK DİYEN USTADAN UZAK DURACAKSIN. VE YENİSİNİ ÖĞRENDİK BEYİN DEĞİŞECEK DİYENDENDE UZAK DURACAKSIN.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
arkadaşlar başka konu  açmayım burdan sorayım. araba rolantide iken cam açma kapama düğmesine basınca arabanın sesi değişiyor rolanti azıcık dalgalananıyor. bu normal midir?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı bume

• Profili Görüntüle
jannisery , Şaşmazdaki ustanı merak ettim hangisi acaba?Ben de Şaşmaza götürüyorum da:)
B U M E

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
arkadaşlar başka konu  açmayım burdan sorayım. araba rolantide iken cam açma kapama düğmesine basınca arabanın sesi değişiyor rolanti azıcık dalgalananıyor. bu normal midir?

ÇOK AZ İSE NORMALDİR. FAZLAYSA AKÜN ZAYIF, BUJİN EKSKİ, DİSTRİBÜTÖRÜN ÖMÜR TAMAMLIYOR HEPSİ MUHTEMEL ARAÇ YAŞLI ÇÜNKÜ

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
aküde sıkıntı yok elektrikçiye gösterdim çünkü. bujiler geçen sene ağustosda değişti. distribütorun sağlam olup olmadığını nasıl anlarız acaba?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
senn aracın aynısından sıkıntı çekmeyen birisi ile ustaya gider onunkini takrtırır bakarsın. ya da bakım olarak kabul edip 10 sene arıza çıkarmaz ümidiyle orjinali alır değiştirirsin. Sarsıntı fazla değilse elleme bence. Araç çalışırken sıfır bile olsa farı aç uzuna al+cam rezistansını aç+direksiyon çevir+camı aç+klimayı aç herseferinde rolanti çok az oynar bu normaldir.

Evde Ampul yanarken su ısıtıcısı devreye girdiğinde, fön makinesi,elektrikli ofben vs. ampulün ışığını azaltır öyle düşün.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
boğaz kelebeğini değiştirmeden önce size önerim kelebeğin yanındaki siyah plastiği söküp içine contact cleaner yada wd40 sıkıp hava tutun ondan sonra adaptasyon yapın % 70 ihtimalle probleminiz düzelecektir ayrıca bazı motorlarda aee gibi boğaz kelebeğinin civatalarının birinin altında şase kablosu vardır onu kontrol edin tırnağı zımparalayın wd40 sıkıp takın düzeldikten sonrada bana dua etmeyi unutmayın. :tamamdir
not: benimki aküyü değiştirdikten sonra sapıtmıştı adaptasyonda tutmadı başka cihazlada denedik olmadı bugün söküp yukarıdaki işlemleri yaptım (daha öncede yapmıştım) bilgisayara bağlayıp adaptasyonu yaptım problem kalmadı.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2010, 20:28:23 Gönderen: ozmo »