Gönderen Konu: ABS Işığı  (Okunma sayısı 98914 defa)

Çevrimdışı foton1999

• Profili Görüntüle
Ynt: ABS Işığı
« Yanıtla #42 : 18 Temmuz 2008, 00:17:05 »
Merhaba Arkadaşlar,

2000 model Polo 1.4 75HP Cmftline aracımın 4 gün önce kadar ABS ışığı yanmıştı. ABS pompası,hidroliği arızası çıktı. Değişmesi gerekli dediler. Tamir olursa ya da hurda alınırsa 400-500 YTL serviste değişirse 1000-2000 YTL arası olduğunu öğrendim. Hiçbişi yaptırmadan döndüm. Forumda yazılanları, önerileri okudum ve akünün üzerindeki sigorta kutusundaki sigortaları WD40 ile temizledim, 10A olan sigortayı değiştirdim ( Bacakları diğerlerine göre daha kötüydü).ABS ışığı artık yanmıyor. Deneyimlerini ve bildiklerini paylaşan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 18 Temmuz 2008, 13:48:54 »
Merhaba Arkadaşlar,

2000 model Polo 1.4 75HP Cmftline aracımın 4 gün önce kadar ABS ışığı yanmıştı. ABS pompası,hidroliği arızası çıktı. Değişmesi gerekli dediler. Tamir olursa ya da hurda alınırsa 400-500 YTL serviste değişirse 1000-2000 YTL arası olduğunu öğrendim. Hiçbişi yaptırmadan döndüm. Forumda yazılanları, önerileri okudum ve akünün üzerindeki sigorta kutusundaki sigortaları WD40 ile temizledim, 10A olan sigortayı değiştirdim ( Bacakları diğerlerine göre daha kötüydü).ABS ışığı artık yanmıyor. Deneyimlerini ve bildiklerini paylaşan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.

İşte bilgi paylaşımının yararlarına güzel bir örnek
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #44 : 18 Temmuz 2008, 14:25:21 »
İşte bilgi paylaşımının yararlarına güzel bir örnek
:tamamdir
Vw Polo 6N

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 18 Temmuz 2008, 16:37:32 »
arkadaslar yukarida da belirtmistim 6 ay kadar once sadece ABS isigi yaniyordu 97 model polo 1.4 sportline aracimin.temizledim sigortalari ve hallolmustu sorun.2 ay once yine yanmisti ABS isigi ama bu sefer el freni lambasi da yanmisti!bende uzun yola cikacagim icin servise araci birakmistim temizlemisler sigorta panelini falan sorun yine ortadan kalkmisti.fakat 10 gun once yine sorun cikti el freni lambasiyla beraber VW servisine goturdum sorun sag arka sensor ve ABS pompasindan gorunuyordu!kontrollerden sonra akunun uzerindeki sigorta panelinde sorun oldugu tespit edildi.biri elktrigi iletmiyormus!daha sorun cozulecekmi bilmiyoruz cunku siparis verdik parcayi bekliyoruz!bence sorun ABS pompasindan degil cunku daha oncede basima gelmis ve temizlemistim!sorun orada olsaydi eger isiklar sonmezdi!hata bile sildirilmemisti.adam akilli servis yoktu ve sigorta panelinden kaynakllandigini anlayacak adam bulamamistim.bende cahilce davrandim demekki !neyse tecrube oldu bu bana umarim o elktrik sorunu ABS yi bozmamistir!belki klimamin performansinin dusuklugu de sigortadandir..sorun direkt ABS pompasindandir sorun diyenlere inanmayin arkadaslar.sigorta panelini degistirince tekrar bu durumu paylasacagim.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2008, 16:41:11 Gönderen: polo35 »

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 19 Temmuz 2008, 20:59:22 »
arkadaslar yukarida da belirtmistim 6 ay kadar once sadece ABS isigi yaniyordu 97 model polo 1.4 sportline aracimin.temizledim sigortalari ve hallolmustu sorun.2 ay once yine yanmisti ABS isigi ama bu sefer el freni lambasi da yanmisti!bende uzun yola cikacagim icin servise araci birakmistim temizlemisler sigorta panelini falan sorun yine ortadan kalkmisti.fakat 10 gun once yine sorun cikti el freni lambasiyla beraber VW servisine goturdum sorun sag arka sensor ve ABS pompasindan gorunuyordu!kontrollerden sonra akunun uzerindeki sigorta panelinde sorun oldugu tespit edildi.biri elktrigi iletmiyormus!daha sorun cozulecekmi bilmiyoruz cunku siparis verdik parcayi bekliyoruz!bence sorun ABS pompasindan degil cunku daha oncede basima gelmis ve temizlemistim!sorun orada olsaydi eger isiklar sonmezdi!hata bile sildirilmemisti.adam akilli servis yoktu ve sigorta panelinden kaynakllandigini anlayacak adam bulamamistim.bende cahilce davrandim demekki !neyse tecrube oldu bu bana umarim o elktrik sorunu ABS yi bozmamistir!belki klimamin performansinin dusuklugu de sigortadandir..sorun direkt ABS pompasindandir sorun diyenlere inanmayin arkadaslar.sigorta panelini degistirince tekrar bu durumu paylasacagim.

Dilerim sorununuz kısa yoldan çözülür.
ABS ile alakası yok ama aklıma geldi,genelde kronik sorun olan boğaz kelebeği temizliğini  yaptırdığı halde düzelmeyince boğaz kelebeği parçası değişecek demişler serviste.Bu forumda bir arkadaş yazmıştı şimdi hatırlayamadım ismini daha sonra kendisi boğaz kelebeğine arkadan gelen kablonun bağlı olduğu civatanın paslandığını ve iletkenliğini kaybettiğini farkederek o cıvata ve kablo ucunu temizleyince sorunun hallolduğunu yazmıştı.Servisler ne yazıkki ince eleyip sık dokumuyorlar çoğu zaman parça değiştirelim demek kolaylarına geliyor.
Bu vesileyle kronik boğaz kelebeği sorunuyla ilgili bu noktaya da dikkat çekerek hatırlatmakta fayda var sanırım.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı megablast

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 20 Temmuz 2008, 02:23:35 »
2001 polo 1.4 CL 1 yılda iki defa sigorta yüzünden ABS ışığı yandı. İlkinde zımparalayarak düzelttim. İkincisinde sigortaları toptan değiştirdim. Özellikle sigorta kutusu ve sigortalar çok hassaslar.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 21 Temmuz 2008, 16:57:12 »
evet arkadaslar tahmin ettigim gibi sorun elektrik baglantisindanmis.

Çevrimdışı ERTAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 28 Temmuz 2008, 00:05:18 »
 :( benim abs ışığı arabayı sola meyilli park edersem sabahları bazen yanıyor. 500 ila bir km gittikten sonra sönüyor acaba
bunun nededeni nedir?.abs nezaman devereye girer?. her frene basıldığında devreye girermi yoksa kızaklama anındamı devreye girer.diğer mesajlarda bahsedildiğigibi frene bastığımda duymam gereken kütürtülü sesi duymuyorum.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazın teşekkür ederim..... :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 28 Temmuz 2008, 15:12:45 »
arkadaşlar şu motorda kalan sigorta kutusunun resmini çekebilirmisiniz? tam olarak nerde yani 4 adet sigorta olduğunu söyleyen arkadaşlar var bende akünün yanında hemen akü bakalitine bağlı bi sigortalık var 2 slot var 1 tanesinde sigorta var sadece, elektrikçiye sorduğumda diğerinin boş kalması gerektiğini söylemişti???
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 28 Temmuz 2008, 22:07:25 »
:( benim abs ışığı arabayı sola meyilli park edersem sabahları bazen yanıyor. 500 ila bir km gittikten sonra sönüyor acaba
bunun nededeni nedir?.abs nezaman devereye girer?. her frene basıldığında devreye girermi yoksa kızaklama anındamı devreye girer.diğer mesajlarda bahsedildiğigibi frene bastığımda duymam gereken kütürtülü sesi duymuyorum.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazın teşekkür ederim..... :)

arkadasim ihmal ettirme buyuk ihtimalle akudeki sigortalardandir temzilet yada tekerdeki sensorlerdendir!kablolardanda olabilir sorun buyumeden baktir
 bu arada yakinda akunun uzerindeki sigorta panelini cekip koyacagim

Çevrimdışı ERTAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Ağustos 2008, 22:45:00 »
servise gittim kontrol ünitesi (beyin)bozukmuş.fiyatı 1250 ytl imiş.işçiik ne olur bilmiyorum.herhalde bu haliyle kullanmaya devam etmek zorundayım. beyni değiştirmeden kullanmak normal fren sisteminin çalışmasını engellermi acaba? :'(

Çevrimdışı bloody13

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 15 Ağustos 2008, 00:50:04 »
bendede 97 polo sportline var.ABS sensörlerden olabilir dediler.temizlettik hatta yeni aldık olmadı beyinden dediler.tamiri 300 400 civarında yaptırdık çokta şahane tutuyor tavsiye isterseniz abs' yolla çıkmayın çok önemli abs :tamamdir

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 17 Ağustos 2008, 13:10:07 »
arkadaslar ABS onemli!250-400 arasi tamirini yapiyorlar.bozuk sekilde kullanmayin ebnce

Çevrimdışı felixmurd3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 28 Eylül 2008, 20:18:48 »
merhabalar

bugün itibariyle abs ışığ sorunu bende de peyda oldu. dün 100 km kadar ıslak zeminde gittim. su birikintileri yoğunluktaydı. dün gece kontağı kapamıştım ve bu akşam 4 gibi çalıştırdım biraz gittikten sonra abs ışığı yandı. biraz hızlandım ve sert fren yaptığımda kızakladığını farkettim. sizce yağmurlu havadan kaynaklanan bir problem olabilir mi?

bu konuda yazılan herşeyi okudum denesem mi denemesem mi diye çekincelerim var :)

tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler...