Gönderen Konu: Yakıt Tüketimi Tek Konu !  (Okunma sayısı 639958 defa)

Çevrimdışı lamec061

• Profili Görüntüle
Ynt: Yakıt Tüketimi Tek Konu !
« Yanıtla #168 : 03 Şubat 2008, 03:14:17 »
benzin fiyatları bu hızla devam ederse 50 ytl ile 50 km gideceğiz nerdeyse...

Çevrimdışı mitto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 04 Şubat 2008, 08:11:44 »
yeni ölçtüm 50 ytl benzin le otobanda 100-120 gittim ve 175 km yaptım...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 04 Şubat 2008, 12:00:47 »
ibre dayanmışken en dibe 50 ytl aldım mimaroba - maslak  gidip geldim, sonrasında avcılar - mimaroba gidip geldim, büyükçekmeceye gidip geldim 180 km dedi sona dayanır gibi oldu..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı serkanburuk5

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 04 Şubat 2008, 14:18:26 »
50 ytl lık benzın aldım 124 km de ve depoda daha cok benzın var cok kıyak araba benzını shellden alıyorum

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 04 Şubat 2008, 15:58:50 »
Polonun benzin göstergesine pek güvenmiyorum, sabah farklı, akşam farklı, inişte farklı, çıkışta farklı gösteriyo. Ne kadar az yaktı derken gösterge küt diye düşüyo. Bir zamanlar bu sitede bi arkadaşın da bana tavsiye ettiği gibi en sağlıklı ölçüm depoyu doldurduktan sonra km yi sıfırlamak ve bi sonraki dolumda ödediğimiz parayla kilometreyi baz almak.

Çevrimdışı freedom

• Profili Görüntüle
Ynt: ya bu kadar yakarmı hemde gazda ??????
« Yanıtla #173 : 05 Şubat 2008, 10:26:51 »
Arkadaşlar sonunda boğaz kelebeğini değiştirdim ve aynı yerde bosch serviste carbon clean yaptırdım ve hava filitremi değiştirdim . Motorun sesi düştü araba kendine geldi  :D Ama asıl sevindirici haber agresif kullanım ve trafiğe rağmen 35 litre lpg ile şu an 320 km yaptı araba dahada gidecek sanırsam. Çok mutluyum. Gaza basmasam 400 yaparmı acaba bir de onu deniycem.....

Çevrimdışı mitto

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 05 Şubat 2008, 15:49:34 »
şu carbon clean olayını bende yaptıracağım en yakın zamanda. Bu arada aramızda atiker kullanan var mı hiç? Tartarini ya da brc düşünürken ciddi ciddi atiker düşünmeye başladım ama cesaret edemiyorum..

Çevrimdışı seaman007

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 06 Şubat 2008, 02:24:46 »
Polonun benzin göstergesine pek güvenmiyorum, sabah farklı, akşam farklı, inişte farklı, çıkışta farklı gösteriyo. Ne kadar az yaktı derken gösterge küt diye düşüyo. Bir zamanlar bu sitede bi arkadaşın da bana tavsiye ettiği gibi en sağlıklı ölçüm depoyu doldurduktan sonra km yi sıfırlamak ve bi sonraki dolumda ödediğimiz parayla kilometreyi baz almak.
Doğrusu budur

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 06 Şubat 2008, 12:55:35 »
Arkadaşlar sonunda boğaz kelebeğini değiştirdim ve aynı yerde bosch serviste carbon clean yaptırdım ve hava filitremi değiştirdim . Motorun sesi düştü araba kendine geldi  :D Ama asıl sevindirici haber agresif kullanım ve trafiğe rağmen 35 litre lpg ile şu an 320 km yaptı araba dahada gidecek sanırsam. Çok mutluyum. Gaza basmasam 400 yaparmı acaba bir de onu deniycem.....

Yaptığınız Km şehir içimi-şehirler arasımı yoksa karmamı ?
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı tesol.tr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #177 : 07 Şubat 2008, 22:59:33 »
herkese selam aracımda atiker sıralı sistem var aracım 99classic polo 100hp sadece LPG deki yakıtım 240kuruş benzini dahil bile etmiyorum açıkcasıda merak ediyorum benzinli binsem ne kadar yakar??
Fabrika verisi 10,9 diyo kılavuzundada buda eder 335bin ama malum 9 yasında araba 170bin kmde eminim daha fazla yakar bu yakıt nasıl idealmi ne dersiniz?

Çevrimdışı paranoi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 16 Şubat 2008, 13:42:56 »
araım seninkinin aynısı 4 ay oldu alalı 3 ay önce lpg taktırdım ecotech marka 4000 km yaklaşık yaptım 1300 ytl ye taktırdım su anda 600 ytl karım var ve araba benzinden hiç fark yok nerdeyse..taktır derim kesinlikle bundan öncede 1 yıl lpg li reno kullandım sorun yok.

Çevrimdışı emrahisilti

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 19 Şubat 2008, 00:14:44 »
okadar yakmaması lazım şhir içi 25ykr şehir dışıda 18-20ykr arasında yakar.lpg yide önermem forumu araştırırsan lpg li araçlar mutlaka birgün sorun yaratıyor

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #180 : 21 Şubat 2008, 20:52:12 »
evet ne yazıkki o kadar yakar ama soruda birkaç kıstas eksik

1.Bu araç bu kadar yakıtı normal havada yakmaz ilk olarak mevsimin kış ve mesafenin kısa olması lazım.

2.Benim aracım kışın kısa mesafede 50 kuruş uzun mesafede yani ısınınca ortalama 110 km hızla (hız sınırını geçmiyorum otobanda bu hız) 19 kuruş yakıyor..Eğer hava filtresi ve benzeri yedek parçaları sağlamsa yakma nedeni kesinlikle soğuk hava ve kısa mesafedir.Yazın şehir içi tüketim 25-27 kuruş arasında değişiyordu.Eğer ben gibi çok kısa mesafede kullanıyorsan genel olarak sıralı sistem zarardan başka bişey değil.Çünkü araç ısınmadan yine gaza geçmeyecek ben günlük 4 km gidiş geliş yol yapıyorum sabah ve akşam araç ısınmadan dönmüş oluyorum.Isınmasını beklesem en az 10 dk boşa çalışması lazım bu iklim koşullarında ama uzun mesafe kullanıyorsan performans kaybın olmaz ve önemli bir para tasarrufun olur.Ama illaki sıralı taktırman gerektiğini hatırlatmama gerek yok normal sistem elimize manifoldu verir malum :)

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #181 : 12 Mart 2008, 19:35:55 »
Benim aracın bakımlarını yeni yaptırdım, uzun yolda ortalama 150 km hızda 22 YKR yaktı. Daha azının mümkün olmadığını düşünüyorum bu hıza göre. Carbon clean yeni yaptırdım, bujiler, hava ve yağ filtreleri iyi durumda. Kısa mesafede ve agresif kullanımda inanılmaz fark ediyor. İş yerim 8 km mesafede, 35 YKR kadar çıkıyor soğuk havalarda. Yazın uzun mesafede 17 YKR kadar düşüyordu.
Her şey sende gizli...