Gönderen Konu: SERVİCE İN 3000 KM  (Okunma sayısı 16284 defa)

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
SERVİCE İN 3000 KM
« : 01 Aralık 2009, 17:44:17 »
arkadaşlar merhaba
bu uyarıyı  aldım kontağı çevirdim bu uyarı geldi biraz sonra kayboldu .
eğer servis bakımı istiyorsa hava polen yağ filtreleri yağı yeni değişti ancak özel serviste oldu bu bakımlar şimdi bu uyarı ne için olabilir,
sanırım serviste bakımı yaptıktan sonra bu uyarı sıfırlanıyor ancak ben özel serviste bakım yaptırdığım için bu uyarıyı sıfırlamadılar eğer çok önemli bi şey değilse bu şekilde başıma iş açarmı ilerleyen zamanda ,
bide eski aracım  polo dan hatırladığım kadarı ile kendimiz bi şekilde kaybediyorduk yazıyı bu işlem passat larda da geçelimi .
2000 1.8t comfort triptonik

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: SERVİCE İN 3000 KM
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2009, 18:28:19 »
Başınıza iş açmaz. Ancak 3000 km içinde servise gidip bakım yaptırmanızı öneriyor araba... Aracınızın bakım zamanı gelmiştir ;) Kaç km'de araba acaba? Büyük ihtimalle ağır bakım / kontrol zamanıdır. Filtre değişimi için uyarı yapmaz :) Ayrıca bu yazıyı kaybederler ama niye böyle bir yola başvurmak istiyorsunuz? Gidin bakımını yaptırın aracın..

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2009, 10:40:32 »
117000 km de
neden böyle bişey yapmak istediğimi söyleyim arabamın hafif bakımını kendim yapabiliyoırum filtreler balatalar bujiler felan sırf bu yüzden uyarı veriyorsa kendim hallettiğim için bu uyarıyı kaybetmek istiyorum ama dediğiniz gibi ağır bakım için yaanıyor ise servise götürmem gerekecek ortalama ne kadar tutar bi fikriniz varmı .

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2009, 13:22:20 »
servis uyarı yazısının silinmesi, passat için var mı hepsini okumak lazım, buyrun buradan : http://www.vwtr.net/forum/empty-t627.0.html
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2009, 16:01:05 »
saolasın bi deneyeceğim poloclassic te    yapmıştım bu işlemi olmuşyu bakalım passat ta işe yarayacakmı.. :tamamdir

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2009, 13:33:42 »
evet denedim
ancak sonuç şu şekilde oldu ,
km sıfırlama düğmesine 10 sn basılı tuttum sonra kontağı açtım ''service in 3000 km'' yazısı kayboldu ama bu seferde ''service jetz'' yazısı çıktı, sonra işlemi tekrar denedim sonuç alamadım, kontağı kapatıp tekrar açtım ''service in 3000 km'' yazısı geri gelmişti sanırım yetkili servise gidip biraz bayılmak mı gerekiyor ne bu da vw ile birlikte doğuş oto nun kazığı olsa gerek,
sizce yanlışmı düşünüyorum ,yoksa arabam gerçekten ağır bakımmı istiyor ne dersiniz..

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2009, 13:35:59 »
doğuş otoyla alakası yok. aracınızın servis zamanının geldiğini belirten bir uyarı o. kimse doğuş oto için yazılımı değiştirmeye uğraşmaz, tüm arabalarda var o uyarı sistemi.

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2009, 13:24:44 »
haklısın doğru söylüyorsun ben zaten mecazi anlamda kullandım bu cümleyi ancak buda bi gerçek

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Mart 2010, 16:40:22 »
bu sorun aynen arkadaşın naklettiği gibi benim golf de de var. silmeye çalışınca service jetzen gibi bişi yazıyor. napcas nasıl silces fikri olan var mı arkadaşlar
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2010, 21:33:21 »
Servise gidip yada bilgisayarla araca bağlanabilen bir servise gidip aracınızın gelen bakımını yaptırıp sonrasında sildirecek yada sadece mesajın silinmesini talep edeceksiniz. aracınız benzinli ise bu mesajı her 15000 km de bir alırsınız. Silindiğinde yeniden 15000km saymaya başlar. Servis uyarısı 15000 in dolmasına 3000 km kala başlar 3000 i doldurup servise gitmezseniz. Şimdi servise gidin anlamındaki mesajı yazar. Bu mesajın arkasında hiç bir art niyet yok sadece hatırlatıcı servis zamanını unuttum mazeretini ortadan kaldırıyor hepsi bu.