Gönderen Konu: Beyin Arızası  (Okunma sayısı 73566 defa)

Çevrimdışı şatov

• Profili Görüntüle
Ynt: Beyin Arızası
« Yanıtla #84 : 07 Ocak 2010, 13:02:23 »
Mesajlarımla ilgili övgün için teşekkür ederim simyacı1. :)
Sorunuma gelince, maalesef hala çözemedim.

Bugüne kadar neler yaptığımı şöyle bir toparlayayım da bizden sonrakilere bir yardımı olsun:

1- hararet müşiri değişti.
2- akü değişti
3- boğaz kelebeği değişti (sıfır bir kelebek takıldı)
4- beyin değişti. (oto anka'nın yalancısıyım)

Şu ana kadar yapılanlar bunlar ama en küçük bir düzelme yok. Doğuş'u aradım ve Oto Anka'nın sorunu çözemediğini, onlara boş yere ödeme yapmış olacaklarını söyledim. "O zaman aracı getirin, Anka'nın faturasını iade edelim ve sorunu biz çözmeye çalışalım." dediler.

Arabam bir süredir Doğuş'un servisinde yatıyor. Geçen hafta aradılar ve her zamanki şeyi söylediler: "Aracınızda beyin arızası var, anka'nın taktığı beyin uyum sağlamamış, sorun o yüzden devam ediyor." dediler. Onlar böyle durumlarda Almanya'dan orjinal beyin sipariş ederlermiş ve işçilikle birlikte 2500 tl tutarmış. Satış temsilcisiyle görüştüm sonra, bana doğuş'un bu sorunu çözmek zorunda olduğunu, aracı servisten almamam gerektiğini söyledi. Ben de öyle yaptım. Bu sabah yine aradım, parçasını bulduklarını, (sanırım çıkma beyin buldular) şimdi aracın testlerinin yapılmakta olduğunu, birkaç gün içinde teslim edeceklerini söylediler. Son durum budur arkadaşlar, öyle umutsuz yaptı ki bu sorun beni, düzeleceğine hiç ihtimal vermiyorum nedense. Bakalım, yakında anlarız.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2010, 14:16:39 Gönderen: şatov »
Doğa bazen bir aptal yaratır. Ama bir züppe her zaman insanın kendi eseridir.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #85 : 07 Ocak 2010, 19:51:10 »
acele etme sabrın sonu selamettir
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 07 Ocak 2010, 23:56:04 »
Şatov merhaba..Öncelikle başına gelenlere çok üzüldüm...Hepimizin başına gelebilir...Polomu çok seviyorum ama bu zamana kadar ona yaptığım masraflar, onu aldığım fiyatın dörtte biri kadar...Yok abs beyni,yok boğaz kelebeği, yok motor devir sensörü, yok fan müşürü, yok hararet sorunu...bunlar benim 1,5 yılda yaşadıklarımın bir kaçı...3 kez de yolda bıraktı hem de otobanda o ayrı tabi...
Umarım herşey düzelir ve keyifle binersin arabana...

Çevrimdışı şatov

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 08 Ocak 2010, 11:42:58 »
Çok teşekkür ederim arkadaşlar, sonuçları burada yine paylaşırım sizinle. Sevgiler.

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 09 Ocak 2010, 13:55:27 »
99 model ac  hb AEE motorların 1.6 olanların  beyin boğaz kelebeği vs gibi parçalar birbirine uyup çalışır mı?

almanyaya gittiğimde hurdalıktan bazı parçaları yedekliyim diyorumda  ::)
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 12 Ocak 2010, 05:40:22 »
arkadaşım çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede düzelir bunları okuduktan sonra arabayı satasım geldi

Çevrimdışı şatov

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 13 Ocak 2010, 11:10:15 »
Selam arkadaşlar,

Sanırım sorunum çözüldü. :) (ihtiyatlı olmakta fayda var.)

Doğuş Oto aracıma başka bir beyin takmış, ama testlerde sorunun devam ettiğini görmüşler. Bunun üzerine sorunu başka bir yerde aramaya başlamışlar ve "distribütör"'den kaynaklandığını fark etmişler. Distribütör değişti, iki gündür araç bende, sorunsuz kullanıyorum. Bütün problemi çözülmüş gibi görünüyor, her şey yolunda. İki aydır beyin beyin diye o kadar vakit kaybedildi, şimdi derin bir oh çekebilirim artık, sırtımdan ağır bir yük kalkmış gibi oldu.

İlgilenen, moral veren, tavsiyede bulunan arkadaşların hepsine içtenlikle teşekkür ederim. Ve tabii, benzer sorunları olan ve benim gibi bir türlü çözemeyen arkadaşlara DİSTRİBÜTÖR'e de mutlaka baktırmalarını (güvenebilecekleri bir yerde) öneririm.

Not: Güvenebilecekleri bir yerde dedim çünkü, daha önce ustanın biri distribütöre bakmış ve "bunda bir sorun" yok demişti. Ondan sonra götürdüğüm başka bir usta ise distribütörün sorunlu olduğunu, ama garanti veremeyeceğini söyledi. 500-600 tl gibi bir fatura çıkar sana dedi. Benim de haliyle kafam karıştı biraz, ilk usta sorun yok diyor, ikincisi var ama garanti veremem diyor vs. Demem o ki zor bu işler. :)

Sevgiler.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2010, 11:33:05 Gönderen: şatov »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 13 Ocak 2010, 12:51:31 »
hadi geçmiş olsun kazasız belasız binersin inşallah

Çevrimdışı şatov

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 13 Ocak 2010, 16:51:12 »
Teşekkür ederim Ozmo, hepimiz adına tekrarlıyorum dileklerini.

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 15 Ocak 2010, 08:55:02 »
Merhaba arkadaşlar.Konuyu baştan sona merakla takip ettim, beyin arızası diye girdik distribütörden çıktık :) Sorunun çözüldüğüne çok sevindim hadi geçmiş olsun...
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #94 : 15 Ocak 2010, 11:35:51 »
şatov çok geçmiş olsun başka bir forumda geçen hafta birinin başına geldi o şanslıymış hemen bulundu. Bu sayfaya distribütör dediğimi sanıyordum galiba dememişiz. çooook geçmiş olsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 15 Ocak 2010, 14:10:07 »
geçmiş olsun şatov sevindim gerçekten arızanın bulunduğuna bundan sonra huzurla kazasız belasız bin (sen ve herkes)
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 15 Ocak 2010, 14:13:17 »
distribütör arıza vermediği için bulunması zor oluyor maalesef..Aynı olay bana da bir adet sıfır boğaz kelebeğine malolmuştu.Eskisini sattım yenilemiş oldum diye avundum :) ah bu yanlış teşhisler...
Das auto.

Çevrimdışı ahmed6042

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 15 Ocak 2010, 14:13:30 »
distribütör bilgisayarda arıza vermediği için bulunması zor oluyor maalesef..Aynı olay bana da bir adet sıfır boğaz kelebeğine malolmuştu.Eskisini sattım yenilemiş oldum diye avundum :) ah bu yanlış teşhisler...
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2010, 14:15:12 Gönderen: ahmed6042 »
Das auto.