Gönderen Konu: mk3 GTI ABF vs kia cerato superchips  (Okunma sayısı 9508 defa)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
mk3 GTI ABF vs kia cerato superchips
« : 12 Kasım 2009, 19:44:58 »
Arkadaşlar  hafiften vites kaçırma deviri sona dayamadan kaldırıp 1. vites sonlarında 3 kişi yüzünden boğulma olsada fena sayılmayacak bir video.Deneme iddia vesaire söz konusu olmayıp arkadaşlık ortamında gerçekleştiği için birazda merak hat safhada olunca 3 kişiye 3 kişi denedik.Rolling videolarında kamera arkadaş sağolsun ya tavana bakıyo yada paspaslara bakıyor ama drag videosu başarılı çıkmış sayılır. Specleri yazıyım;
Kia cerato=superchips,katalizör iptali,kutu içi filtre = 150+ hp,300-310 nm tork (Şoför dışındaki ekstra 2 kişinin ağırlığı 130 kilo)
Mk3 GTI=4-2-1 headers,All car racing chip,düz boru egzoz,cold air intake /teknik verilerim mevcut değil Kayseri halkına sesleniyorum dyno istiyoruz.   (Benim dışımdaki diğer arkadaşlarımın ağırlıkları 165 kilo )
Yorumlarınızı bekliyorum.  İyi seyirler.  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=0Q61QPRvWTo

Bu da Z3 le cerato denemesi;
http://www.youtube.com/watch?v=dX72bbD2J9c
Cerato'nun katalizör iptali olmadan önceki gidişi...Yanlış olmasın ama burda kutu içi filtresi var mı yok mu bilmiyorum. 00:40 saniyeden itibaren drag videosu var 1.9 Z3 e göre gidişi.Bu zemin biraz eğim yukarı galiba birazda o yüzden fazla patiye yatmış gibi görünüyor.Aracı kötümsemiyorum yanlış olmasın aracın sahibi bi abim bi arkadaşım sadece keyfe denedik.Aracının maşallahı var.Ayrıca sedan beyaz bir civic VTI'a (38 DL plakaydı) 3 kişiye 3 kişi denemede hem dragda hem rollde çektiriyordu.Dragda 2-3 boy kadar açıyordu cerato,rollde ise 2. vite vtec devrinde denemeye başladıklarında cerato yine 1.5 boy kadar önde gidiyordu.Bunları bişey ispatlamak için değil sizinde aracın gidişini bilmeniz ve maşallah demeniz için diyorum.  :)

ABF forever  8)

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: mk3 GTI ABF vs kia cerato superchips
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2009, 20:23:01 »
Maşallah maşallah. Kia da iyi yürüyomuş, dizele göre fena yürüyor hatta :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2009, 20:25:11 »
headerstan sonra arabanın sesi tatlı bi değişime geirmiş Cem :) birde turbo dizel bir arabanın torkuna rağmen başlangıçta bile önde olman gayet başarılı, kazasız belasız :tamamdir
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2009, 20:25:53 Gönderen: freegane »

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2009, 21:14:35 »
Abi bide o benim arabanın sesi stock son susturucuyla çıkan ses  :D Bu cerato harbiden sağlam yürüyo VTI'ları ayıklıyor eleman bana gel deneyelim diye en az 10 defa ısrar etti al dedim ekstra ağırlık senin işine gelir deneyelim hadi 2ye 2 olsun dedim artık arkadaşlar atladı 3 e 3 denedik bu oldu  :) tek kişiye tek kişi denesek 4-5 boy daha farkederdi sanırım.Ceratocu arkadaşa dedim VTI gibi balon zannetme hadi iyi gazlamalar  :t Moralin bozulmasın araban sağlam yürüyo dedim artık teselli olarak.  :D Daha yeterince iyi kaldıramadım 1 den 2 ye çekerken vites kaçırdım yani bunların toplamı sanırım nerden baksak en az 2-3 boy farkeder. Ama hatice değil neticede ABF alır götürür...  :halazn:

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2009, 22:11:52 »
vites kaçırararak torklu bir arabaya iyi bi kıyak geçmişsin,fazla ağırlık alarak zaten kendini başta bir riske atmışsın... sonuçta turbo araba senin etkilendiğin kadar etkilenmez ağırlıktan ama araba sağlam yapacak bişey yok,her viteste arayı açmışsın  ;)

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Kasım 2009, 22:27:23 »
pratik bi short shifter...

1. vitesi bitirmeden 2 ye atın, cartlama ihtimali azalır, nasıl olsa 1de EDL devrede hep, sonuna kadar cevirmenin manası yok bence
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2009, 22:27:54 Gönderen: Suti »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2009, 00:45:54 »
Kuzen birde şimdi farkettim headerstan sonra kesiciye girdiğinde bile araba yığılmıyor daha çabuk toparlıyor

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2009, 10:08:28 »
Kuzen birde şimdi farkettim headerstan sonra kesiciye girdiğinde bile araba yığılmıyor daha çabuk toparlıyor
Abi kendin takmadın headers'ı ya içinde kaldı demi askere git gelde bende gidiyim geliyim yükleyim GTI'larımızı takalım kısa şanzumanlarımızı oynayalım type-R larla  :D  :halazn: Daha yapacaklarımız var. Bu arada benim en berbat denemem bu teke tek hiç arabayı boğdurmadan vites kaçırmadan 0-170 aralığında 15 boya yakın koyuyorum bu cerato'ya.  :D

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Kasım 2009, 21:24:41 »
Abi kendin takmadın headers'ı ya içinde kaldı demi askere git gelde bende gidiyim geliyim yükleyim GTI'larımızı takalım kısa şanzumanlarımızı oynayalım type-R larla  :D  :halazn: Daha yapacaklarımız var. Bu arada benim en berbat denemem bu teke tek hiç arabayı boğdurmadan vites kaçırmadan 0-170 aralığında 15 boya yakın koyuyorum bu cerato'ya.  :D

Elimde bi tane daha var Cem  ;) ancak takacak araba yok,VYJ satıldı artık yapacak birşey yok. Kısmet başka GTI'lara...

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2009, 00:40:52 »
Elimde bi tane daha var Cem  ;) ancak takacak araba yok,VYJ satıldı artık yapacak birşey yok. Kısmet başka GTI'lara...
Bi ABF'de sen patlatıcan biliyorum ve bunu çok istiyorum abi sen derdin yazardın ya hani GTI bir ayrıcalık diye ben arabayı almadan önce.Harbiden öyle be valla billa  :) Nice araçlar geldi geçti Vectra gt,E46 3.30 ci smg,marea hlx,civic type-s,civic VTI,golf 5 TSI abt,.... Zafer hep ABF'nin oldu  :tamamdir

Çevrimdışı Emregündoğdu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2009, 23:03:18 »
o z3 sürene yazıklar olsun bmw nin adını kirletiyolar

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2009, 01:02:28 »
Kayseride Bosh car var diye biliyorum onlarda dyno oluyor 20tl.
Cem videolar hoşumuza gidiyorda kendine dikket et dostum.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2009, 13:37:26 »
Yazıklar olsun BMW helal olsun Golf GTI Cem abi devamını bekliyoruz videoların bakalım benim canavarıda çıkartalaım bir kaç ayarlamalar yaptıktan sonra bi kaç kişi var alacam onların ahını
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2009, 13:39:26 »
Cem abi gerçekten araban süper yürüyor askerden sonra daha güzel olucak inşallah... :)
Kılıçoğlu Garage.