Gönderen Konu: usta yorumlarınıza ihtiyacım var???  (Okunma sayısı 6469 defa)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
usta yorumlarınıza ihtiyacım var???
« : 25 Ekim 2009, 01:08:37 »
Arkadaşlar bir ayı çok az bişeycik aşkın bir süre içersinde askere gideceğim süre biraz uzun 15 ay.Aracı giderken aileme teslim etsem mi yada garaja kapatsam mı diye düşünüyorum.Şimdi şöyle bi durum var aileme bırakacak olursam araç kapalı garajıma altı yere yakın olduğu için girmiyor.15 ay boyunca benim izne geldiğim süreler dışarısında her türlü hava koşuluna mağruz kalacak.Ama esas çekincem daha ehliyetini almak üzere olan genç bir kardeşim olması.Tamam belki arabayı temizler yıkar bakar ama zaten onun genç olması yetiyor. :D Öte yandan garaja kapatmayı düşünüyorum bir takım lastiği gözden çıkartabilirim gerekirse üzerinde dura dura yamulup kalsada olur geldiğimde bi takım lastik alırım diyorum.Yağınıda yeni değiştim 500 km felan oldu  mobil 1  0-40 koydum.Acaba diyorum ki 15 ay süre boyunca her 3 ayda bir 1 hafta gibi bi süre izne gelsem acaba arabanın yattığı süreler içersinde egzantrikte paslanma vesaire gibi motorda herhangi bir sorun olur mu acaba? Birde arabanın üzerine güzel bi branda örtüyüm diyorum.Sizin fikriniz ne olur bu konuda.Görüş ve önerilerinize açığım. :)
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2009, 01:16:21 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: usta yorumlarınıza ihtiyacım var???
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2009, 01:59:41 »
bence ne yap et kapalı garaja çek ;) arabanı bir güzel temizle ve hatta streç filmle kapla. bazı arkadaşlara komik gelebilir arabayı streç filmle kaplamak ama bu yöntem sayesinde araban hava ile temas etmez ;) ayrıca havayla temas etmediği sürece motorun içindeki egzantrik paslanmaz :) ben kapalı garaj + streç film + takoza al diyorum. Böylece lastikler de zarar görmez, yalnızca disklerin paslanır ondan zaten kaçış yok :) ama birazcık balata spreyi ve birazcık frene bakar pasları çözmek  :tamamdir

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2009, 02:12:45 »
ne yparsan yap aracın bir çok çıplak metali küf yapar..metal üzerinde görünen hafif kahverengi madde pas değil küftür..küfün olması çok korkulacak bir şey değildir..rutubetsiz ortam sağlayan küpler var cadır tarzı nette vardı hatta,yalnız fiyatları yüksekti baya  sahibinden de görmüştüm uzun süre önce..bence al bi takım bozuk lastik tak üzerine yalnız aracı mutlaka 1ayda bir yerinden oynatıp 5-10 dakika çalıştırsınlar.bu her çalışmada yarım litre 1 litre yeni yakıt ekleyip yapsınlar.ayrıyeten aküyü çalıştırdıktan sonra söküp kutupları bir sonrakinde tekrar taksınlar :)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2009, 09:26:44 »
Valla iyice kafam karıştı en iyisi babama teslim ediyim her pazar çıksın güzelce dolaşsın adam zaten ilk aldığımda ne işin var şu arabayla masraf açar bilmemne açar diyip durdu şimdi arasıra versende gezsek diye yanıma geliyor.  :D Kardeşiminde ehliyeti yok daha ama bakar kerata zaten ben telefonla hergün arar tembih ederim arabaya iyi bakıyosunuz demi diye acemi birliğine giderken işyerindeki garaja çekerim kar felan yağar yazık boyası zarar görmesin.  :tamamdir İşyerindeki elemanlarda arasıra çalıştırır kontrollerini felan yaparlar.  :tamamdir Giderken kız arkadaşımı nasıl bırakacağımı değilde arabamı düşünüyorum vw sevgisi işte böyle bişey.  :sevgi:

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2009, 10:41:32 »
Valla iyice kafam karıştı en iyisi babama teslim ediyim her pazar çıksın güzelce dolaşsın adam zaten ilk aldığımda ne işin var şu arabayla masraf açar bilmemne açar diyip durdu şimdi arasıra versende gezsek diye yanıma geliyor.  :D Kardeşiminde ehliyeti yok daha ama bakar kerata zaten ben telefonla hergün arar tembih ederim arabaya iyi bakıyosunuz demi diye acemi birliğine giderken işyerindeki garaja çekerim kar felan yağar yazık boyası zarar görmesin.  :tamamdir İşyerindeki elemanlarda arasıra çalıştırır kontrollerini felan yaparlar.  :tamamdir Giderken kız arkadaşımı nasıl bırakacağımı değilde arabamı düşünüyorum vw sevgisi işte böyle bişey.  :sevgi:

ne kız arkadaşı yaaa, heralde düşüncen tabi vw ni nası bırakacağını :) seninki hadi yeni, benimki ni ben nası bırakcam diye düşünüyom :) garajda yok, erir biter vallahi :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2009, 11:02:51 »
ne kız arkadaşı yaaa, heralde düşüncen tabi vw ni nası bırakacağını :) seninki hadi yeni, benimki ni ben nası bırakcam diye düşünüyom :) garajda yok, erir biter vallahi :D
Abi benim askerliğe daha çok var bana bırakabilirsin gözüm gibi bakarım  :melek:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2009, 11:03:41 »
Ama şimdiden uyarıyım gelincebi bakmışsınki senin arabaya 1.8 mk2 motoru takılmış körfez yarışlarında birinciliği var  :D

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2009, 11:08:35 »
Ama şimdiden uyarıyım gelincebi bakmışsınki senin arabaya 1.8 mk2 motoru takılmış körfez yarışlarında birinciliği var  :D
Araba tuning dergilerine çıkıyomuş bide dergiyi kargolayıp yolluyomuşsun.İlker abiyi askerden firar ettirirsin valla.  :D  :D

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2009, 11:16:22 »
Sizde Koray(  OffLineR ) gibi yapın arabanızı yanınızda götürün.Ama Koray 1.Ordu Haydarpaşa İstanbulda yaptı
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2009, 11:17:53 Gönderen: wow »

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2009, 11:18:19 »
Valla bakalım çıkacak yere bağlı birazda.Ama yinede güven olmuyor ki malum hırsızlar şunlar bunlar Allah korusun bide arabayı yürütürler felan.  :(

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2009, 11:29:50 »
Valla bakalım çıkacak yere bağlı birazda.Ama yinede güven olmuyor ki malum hırsızlar şunlar bunlar Allah korusun bide arabayı yürütürler felan.  :(
Aman abi tövbe deya gerçi biz artık VWTR.net olarak bayağı türedik her şehirdeyiz kolayca bulunur  ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Ekim 2009, 11:30:18 »
ama söliyim ben bulursam gezerim biraz haa  ;D

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Ekim 2009, 12:10:53 »
ama söliyim ben bulursam gezerim biraz haa  ;D
Canın sağolsun kardeşim  :tamamdir Askerlik yeri 1 hafta 10 güne belli oluyor bakalım birazda ona göre mantık yürütüyoruz.Güvenilir bir şehir felan olursa şöyle sağlam bi otopark felan bişey ayarlarsak o zaman çok iyi olabilir.  :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Ekim 2009, 12:20:04 »
Canın sağolsun kardeşim  :tamamdir Askerlik yeri 1 hafta 10 güne belli oluyor bakalım birazda ona göre mantık yürütüyoruz.Güvenilir bir şehir felan olursa şöyle sağlam bi otopark felan bişey ayarlarsak o zaman çok iyi olabilir.  :tamamdir
hadi hayırlısı aslında bi konvoy yapsak süper olurd vwtr.net dütüdütüdüt  :D