Gönderen Konu: anlayan varsa otomatik kararan dikiz hakkında.. yardım..  (Okunma sayısı 11445 defa)

Çevrimdışı wroxyy

• Profili Görüntüle
Ynt: anlayan varsa otomatik kararan dikiz hakkında.. yardım..
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2009, 12:44:48 »
onur bu arada bozulduysa yenisiyle uğraşma yan sanayi al demişsinde, ozaman yağmur sensörü nasıl olacak  ???

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2009, 13:33:13 »
Bende yağmur sensörü yok üniversitede çalışmasını incelemiştik. Mantıken ön cama yan cama yani yağmur değecek bir yere bağlı olmalı. Otomatik kararan ayna ile ne alakası var bilmiyorum.

Kararan aynan ara ara çalışıyorsa "yan sanayi takman yanlış olur" temazsızlık vardır muhtemelen Şahin ustaya bi git istersen. Temazsızlık için değiştirirsen yazık olur aynana
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı wroxyy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2009, 19:23:03 »
öncelikle yağmur sensörüyle şöyle alakalı. yağmur sensörü ön cama dikiz aynasıının içinde olacak sekilde yerleştirilmiş. tabi ben tam mekanizmayı bilmiyorum ama ön cama takılı olan aparat dururken yan sanayi takılır mı bilmiyorum ama. birde aynada hiç kararma yok ama normalde çalışıyordu. fakat öncam dağiştikten sonra birdaha hiç çalışmadı. ben aynada değilde kablolarda bir sorun olduğunu veya soketinde bir sorun olduğunu tahmin ediyorum.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Haziran 2011, 15:21:09 »
yağmur sensörünün alıcıları ayna da değil yahu. ön cama dikkatli bakarsan alltaki siyah filmli bölgede 4 tane göz görürsün onlar yağmur sensörü alıcılarıdır. kararan dikiz aynasıyla yağmur sensörünün hiçbir alakası olamaz.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Haziran 2011, 15:22:48 »
ben de karartmalı dikiz aynası hakkında başlık açtım. benim ayna komple aktı. önce bir parça vardı ertesi gün komple gitti. şimdi normal ayna gibi de göstermiyor aluminyum folyo gibi yağlı gibi açayıp bi görüntüsü var.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)