Gönderen Konu: Gaz Kelebeği Kontrol Valfı Arızalı hata kodu  (Okunma sayısı 7331 defa)

Çevrimdışı saner78

• Profili Görüntüle
Gaz Kelebeği Kontrol Valfı Arızalı hata kodu
« : 13 Kasım 2010, 11:18:17 »
Merhaba arkadaşlar;
Yeni üyeyim o yüzden konularda bu hata ile ilgili tam bir olumlu yanıt alamadıgım için bu konuyu açtım. Aracım 1997 model polo tek kapı klimalı benzinli 1.6   75 beygir. Başlıkta belirttiğim gibi hata kodu veriyor. Önce aracımın akü sü bitti ve inci akü aldım. Daha sonra arcım 90 derecelik ısıya gelince motor rolantisi düşüp arabayı stop ettiriyordu. Tamirciye götürdüm gaz kelebeğini temizlettim yağını yağ filtresini değiştirdim ama sadece 4 gün düzgün çalıştı. bu seferde aracı çalıştırınca stop ediyor sürekli gaz vermek zorundayım. Gitmediğim yer kalmadı her tamirci başka birşey söylüyor. Acil yardım bekliyorum varsa bildiğiniz İZMİR de düzgün dürüst uygun tamirci bana bilgi verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
Ynt: Gaz Kelebeği Kontrol Valfı Arızalı hata kodu
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2010, 10:08:18 »
krank'a giden hortumu kontrol et ordan hava alırsa araç rolantide durmuyo stop ediyor bi ara kendi aracımdada yaşamıştım aynı durumu krank'a giden hortum yerinden çıkmış ondan yapıyomuş

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2010, 10:07:13 »
boğaz kelebeğini değiştirmen gerekebilir

Çevrimdışı saner78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2010, 09:00:58 »
kranka giden hortum sağlam görünüyor o halde %90 bogaz kelebeğinde sorun. 2.nci el almak mı daha mantıklı çünkü sıfırı çok pahalı.

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Kasım 2010, 23:29:51 »
sıfırı 380 tl cıvarı sıemens ,bogaz kelebegını temızlettıkten sonra adaptasyon yaptırdın mı,adaptasyondan sonra farkedıyor,temızlık+adaptasyon bazen 6 ay gıdıyor bazen 1 sene ama genede bunlar geçici çözüm en sonunda sıfır bı bogaz kelebeği alman gerekebilir,ben oyle yapmıstım.gercekten sorun bogaz kelebegı ıse en ıyı çözum degıstırmek ama ıkıncı el tavsıye etmem

Çevrimdışı FIRTINA92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2010, 16:08:33 »
S.A BENIM ARACIMDA SOĞUKKEN GAZLA ÇALIŞIYOR YOKSA MARŞ ALMIYOR VE GERI VITESTE BİRAZ GİDİP DURARKEN STOP EDİYON STOPU GERİ VITESTE DURARKEN YAPIYOR...İLK ÇALIŞTIGINDADA SARSINTILI OLUYOR EGZOZA KADAR TITREME YAPIYOR NEDEN N OLABILIR.........98 POLO HB..