Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3154657 defa)

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #10612 : 30 Haziran 2014, 22:27:25 »
Hocam sen beni yanlış anladın. Ben o marka kötü bu marka iyi demiyorum. Her yağ markasının iyi ürünü de var kötü ürünü de. Örneğin Castrol EDGE serisi kaliteli ürünlerdir veya Mobil Super serisi genelde düşük kalite yağlar olduğu gibi Mobil 1 serisi de kaliteli yağlardır.

Yağ dökme haznesi kapağında oluşan, kaymak veya mayoneze benzer görüntü, yağa doğrudan su karışıyorsa veya eski teknoloji araçlarda olduğu gibi yağ buharı dışarı çıkmıyor ve gece - gündüz sıcaklık farklarında kondense olup yağa karışıyorsa bu olay meydana gelir.
Hocam sen beni yanlış anladın. Ben o marka kötü bu marka iyi demiyorum. Her yağ markasının iyi ürünü de var kötü ürünü de. Örneğin Castrol EDGE serisi kaliteli ürünlerdir veya Mobil Super serisi genelde düşük kalite yağlar olduğu gibi Mobil 1 serisi de kaliteli yağlardır.

Yağ dökme haznesi kapağında oluşan, kaymak veya mayoneze benzer görüntü, yağa doğrudan su karışıyorsa veya eski teknoloji araçlarda olduğu gibi yağ buharı dışarı çıkmıyor ve gece - gündüz sıcaklık farklarında kondense olup yağa karışıyorsa bu olay meydana gelir.

Yok kardesim yanlis anlama degil bu gorus barki yagi degistirdikten sonra olmadi o mayonez imsi sey benim sadece yag buhar hortumunda oluyordu kapak ta olmuyor
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #10613 : 30 Haziran 2014, 22:33:13 »
Yok kardesim yanlis anlama degil bu gorus barki yagi degistirdikten sonra olmadi o mayonez imsi sey benim sadece yag buhar hortumunda oluyordu kapak ta olmuyor

Geçmiş olsun.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10614 : 01 Temmuz 2014, 15:37:03 »
Dün itibariyle datçaya vardık, bi yıkama lazım.yolda börtü böcek hep mefta olmuş :) bu arada yarım depo benzin ile 580km yol yaptım.şaşkınlıklar içindeyim :O

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10615 : 01 Temmuz 2014, 16:29:40 »
Dün itibariyle datçaya vardık, bi yıkama lazım.yolda börtü böcek hep mefta olmuş :) bu arada yarım depo benzin ile 580km yol yaptım.şaşkınlıklar içindeyim :O
yahu bu arabalar zaten fazla yakmıyo sakin kullanımda.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10616 : 01 Temmuz 2014, 19:10:30 »
Valla ne bilim şehir içi kullanımda benzin yetiştiremiyodum haftalık.şaşırdım biraz alışkanlık tabi :Dgelirken de fazla basmadım; ortalama 120km hız yapmışımdır

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10617 : 01 Temmuz 2014, 23:01:57 »
depo yarıya indikten sonra ibre daha hızlı iniyor yani kalan benzinle çok fazla kilometre yapamazsan canın sıkılmasın :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #10618 : 01 Temmuz 2014, 23:06:22 »

Motoru yikatsammi karar veremiyorum ya :/

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10619 : 02 Temmuz 2014, 01:46:49 »
Bence motor temizleyici spreylerden alıp motoru iyice aldığın ürünle yıka. Daha sonra bahçe hortumu gibi basınçlı olmayan bir su kaynağıyla yıka. Sonra da metal parçalarda ve soketlerde paslanma önleme için genel amaçlı yağlayıcı sprey uygula. Ben bu şekilde yapmayı planlıyorum, ürünleri aldım uygulayacak fırsat olmadı.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10620 : 02 Temmuz 2014, 13:31:32 »
ben direk araba yıkama makinem var onunla yıkadım ancak disbiritöre ve elektronik aksam olan yerlere pek yaklaştırmamaya dikkat ettim.gayette güzel oldu sıkıntısızda çalıştı araba.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10621 : 02 Temmuz 2014, 13:54:31 »
Temizleyici olarak ne kullandınız ? Bir de fotoğraf olsa da temizliği görsek :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10622 : 02 Temmuz 2014, 16:49:57 »
ne gerek var ya yıkatmaya ustanıza söyleyin mazot benzin karışımını versin kompresör tabancası ile misssssss gibi oluyo :D

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10623 : 02 Temmuz 2014, 17:04:00 »
mazot yağlı
ne gerek var ya yıkatmaya ustanıza söyleyin mazot benzin karışımını versin kompresör tabancası ile misssssss gibi oluyo :D
olmaz mı?kir tutar bence.
Temizleyici olarak ne kullandınız ? Bir de fotoğraf olsa da temizliği görsek :)
sadece su başka bişye kullanmadım.zaten korkarak yıkadım.daha önceki arabamda ateşleme bobinine su gitti arızalandı yenisiyle değiştirmiştim o yüzden biraz tedbirli yıkadım.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10624 : 02 Temmuz 2014, 21:40:36 »
mazot yağlı olmaz mı?kir tutar bence.sadece su başka bişye kullanmadım.zaten korkarak yıkadım.

daha önceki arabamda ateşleme bobinine su gitti arızalandı yenisiyle değiştirmiştim o yüzden biraz tedbirli yıkadım.

Bence de mazot-benzin ile yıkama mantıklı değil. Ateşleme bobini, akü üstü sigorta kutusu vs. gibi elektrik aksamını poşetle kapatmıyor musunuz ?

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #10625 : 03 Temmuz 2014, 00:31:58 »
Bence de mazot-benzin ile yıkama mantıklı değil. Ateşleme bobini, akü üstü sigorta kutusu vs. gibi elektrik aksamını poşetle kapatmıyor musunuz ?
+1
Red Machine!!!