Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3157421 defa)

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #9394 : 06 Haziran 2012, 15:41:01 »
ya saçma adamlar geçirmiyolar işte bide yarım saat 2 kişi xenonun motorlarını aradı bulamadı :D farın içinde ya :)) amaan neyse sonuçta h7 ile geçtik tekrar xenonu taktık sadece ugraştırıyo ibneler

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9395 : 06 Haziran 2012, 15:58:53 »
şimdi xenon taktırsak muaynede geçmiyormu yada muayeneden geçen varsa hangi xenonlar sıkıntı yaratmaz arkadaşlar..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #9396 : 06 Haziran 2012, 17:03:10 »
Artık arabamı yıkamıyorum. Ne mi yapıyorum ? mevsimlerdenmidir nedir yoksa iklim değişikliğimi orasını bilemem ama Buralar Amazonlara benzemeye başladı. Arık her akşam üzeri 15.00-18.00 arası çok manyak yağmur yağıyor.. İş çıkışı yağmur duruyor ve bende, bir önceki günden kurumaya bıraktığım bezim ile arabamı siliyorum..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9397 : 06 Haziran 2012, 17:28:49 »
Artık arabamı yıkamıyorum. Ne mi yapıyorum ? mevsimlerdenmidir nedir yoksa iklim değişikliğimi orasını bilemem ama Buralar Amazonlara benzemeye başladı. Arık her akşam üzeri 15.00-18.00 arası çok manyak yağmur yağıyor.. İş çıkışı yağmur duruyor ve bende, bir önceki günden kurumaya bıraktığım bezim ile arabamı siliyorum..

çok ekonomik :D

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9398 : 06 Haziran 2012, 17:50:53 »
şimdi xenon taktırsak muaynede geçmiyormu yada muayeneden geçen varsa hangi xenonlar sıkıntı yaratmaz arkadaşlar..

aracın orjinalinde otomatik far yükseklik ayarı yoksa xenon muayeneden geçmiyor. elle far yüksekliği ayarlıyorsanda kabul görmüyor
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #9399 : 06 Haziran 2012, 19:52:47 »
+1

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9400 : 06 Haziran 2012, 22:25:35 »
aracın orjinalinde varsa geçirmek zorunda, direkt müdürle muhatap ol, doğuştan da bi kağıt mağıt bişey al, geçersin, geçmelisin daha doğrusu..

ayrıca bilgi olarak bir muayene çalışanının bmwteamdeki bir soruya cevabı; fikir olması açısından;

hocam merhabalar benim 2 aracım var biri e60 5.30 dizel, diğeride e34 5.20

ikisindede orjinal bmw bi-xenon mercek + balast + 4300 k ampul var e60ta orjinal fabrikadan çıkışlı bixenon ama içeriden elle ayarlanır şekilde modülü var (0-1-2 diye ayarlanıyor).yani otomatik far ayarlayıcısı yok.e34tede aynı şekilde.onun dışında far yıkama var her ikisindede...

şimdi bu 2 araç haziran ayında muayeneye girmesi gerekiyor.ve büyük ihtimalde ikiside ağır kusurlu olarak kalacak..benim ne yapmam gerekiyor?? hadi e34teki sistemi ben yaptım ama e60taki sistem orjinalden var..bunu illa sökmemmi lazım??

Ufak kusur listesine göre baktığımız olay şöyle ; 2002 model ve üstü araçlarda xenon far orjinal ise far ayarı otomatik ayarlayıcısı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Senin aracın e34 5 serisi zaten 2002 model altı olduğu için sıkıntı yok. Muayeneden xenon farların direk geçer ancak diğer aracındaki xenonları söküp gitmende fayda var. yoksa E60 5 serisi muayeneden kalıcağını üzülerek söyleyebilirim.

yani bu yazıdan aracın 2002 model altı olduğu için geçmesi lazım fikiri çıkıyor, ama ivedikte yaptırdıysan muayeneyi gıcıklık yapabiliyorlar, benim a4ün de xenonları söküp gittim ben, 2001 model ve mercek olmasına rağmen, uğraşamam diye.

benim araç 2001 ama xenon ile geçmedi direk ağır kusur yazarız söküp gelin dediler. 2000 model honda xenon geçemedi. adamlar bagaj ağırlık sistemi gibi bişey diyorlar arkada ağırlık bindikce farlar kendi aşşağıya iniyor civalı far da diyen var ancak onlar geçiyor onlarda bildiğim kadarıyla 2011 model ve üstünde var..

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9401 : 06 Haziran 2012, 22:46:28 »
fabrikasyon xenon olup da 2002 model altı olunca geçirirler diyor ama yine de problem çıkarıyorlar işte

ben muayeneden önce söktüm ama ustamın başka bir müşterisi geçti, kafasına ve ikna kabiliyetine göre yani

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9402 : 07 Haziran 2012, 00:43:42 »
orjinal xenın farda bizim tanıdıkta passat vardı 2000 model (gümrük çıkışlı tr de bu özellik nadir araçlarda olabilir orada paket farklı..) ön amortisördeki okuyucu sensörden algılıyordu arkaya yük binip burun havaya kalkınca kendi otomatik aşağıya iniyordu
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9403 : 09 Haziran 2012, 21:55:45 »
bugün dahil son 2 haftada yaptıklarım

muayene,yağ bakımı, fren bakımı, klima tuşu tamiri, araçtaki stop-sis lambası modifikasyonu iptali, plakalıkların iptali, app plakaların yerine normal plaka takılması (insanlar genelde tersini yapar:) ) rot kolu ve rotil değişimi, lpg bakımı-ayarı ve kaçak varmış o halledildi,xenonlar geri takıldı, ön cam çatlaktı, değiştirildi, teybin ayarı bozuktu kanalları kaydetmiyordu, halledildi

krom ön ızgara çerçevesi mat siyah kaplandı, sinyallere yarım ay şeklinde turuncu folyo çekilerek amerikan versiyon görünümü kazandırıldı

çift çıkış egsozun her bir çıkışına birer uç takıldı, kat iptal edilip downpipe yapıldı, downpipe kat boşaltılarak katın içinden geçirildi ki ilerde muayenede problem olmasın.

Allahım inşallah başka arıza kaza bela vermezse, "para" da olursa sırada aracın iç aksamına girişmek var.. ama çook uzun zaman gibi duruyor

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9404 : 10 Haziran 2012, 11:42:51 »
Sorma kanka ya  ;D Ojeyi almaya gittiğim dükkandada kadın baktı suratıma saçlarıda uzun görünce bi tuhaf oldum valla  :D Yazılar için ojeyi tavsiye ettiler denedim gayette güzel oldu  ;)
tamam panpa  ;D ;D ;D Ben olsam direk dükkandaki tinerle dalardım
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2012, 11:44:11 Gönderen: burak_37 »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9405 : 11 Haziran 2012, 20:14:23 »
tam gaz devam

s4 jantlarımızı da taktık  :tamamdir

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9406 : 11 Haziran 2012, 21:28:40 »
tam gaz devam

s4 jantlarımızı da taktık  :tamamdir

Hayırlı uğurlu olsun buluşmada ıslatırız artık :D

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9407 : 12 Haziran 2012, 08:43:45 »
audi nin hava akış metresi değişti ve eski formuna geri geldi yaşasın Diesel Power 150 beygircik gücünde :p
passata dün kalındığı yerden devam edilmeye başladı 3 hafta boşuna yattı araba inşallah ay sonuna çıkar..
My Cars Audi & Vw Germany Style