Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3155162 defa)

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #9380 : 04 Haziran 2012, 01:18:07 »
2 saat boyunca yıkadım fakat 30 dakika sonra yagmur fırtına cıktı bişiye benzemedi anlıcanız  :saskin: ;D

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9381 : 04 Haziran 2012, 01:22:11 »
yok abi ikna ettim :D

çakaaal yaban çakalı  ;D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9382 : 04 Haziran 2012, 23:27:31 »
Koltuklarımı kaplattım (sonunda)  :) İçi mükemmel oldu  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı mk2_20v

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9383 : 05 Haziran 2012, 00:03:13 »
sıfır bir kaç malzme aldık...
dodik seti
gti lip
ön-arka balon tampon...
boyacıya verdik boyuyo bakalım nasıl olacak  :)

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9384 : 05 Haziran 2012, 00:06:27 »
dodik seti
gti lip
ön-arka balon tampon...
:-* :-* :-* yakışır
H.G WORKS

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9385 : 05 Haziran 2012, 00:56:49 »
dodik seti
gti lip
ön-arka balon tampon...
hayırlısı olsun  :saygılar

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9386 : 05 Haziran 2012, 22:08:42 »
bugün aracıma port bagaj çıtalar pasta cila paspas ve iç döşeme temizleme spreyi aldım port bagajları takmadan önce tavan kaplatmayı düşünüyorum taktıktan sonra fotoları tekrar güncelleyeceğim :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9387 : 05 Haziran 2012, 22:59:12 »
Akşama doğru MK-1'imi yıkıyayım dedim fazla dalmışım heralde kapı kilidinin dilini bile sildim  >:D Balkondayım şuanda çay yaptım bide aldım elime ojeyi bagaj kapağındaki yazılarını boyuyorum  :sevgi:

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9388 : 05 Haziran 2012, 23:03:10 »
Akşama doğru MK-1'imi yıkıyayım dedim fazla dalmışım heralde kapı kilidinin dilini bile sildim  >:D Balkondayım şuanda çay yaptım bide aldım elime ojeyi bagaj kapağındaki yazılarını boyuyorum  :sevgi:
oje  ??? ???  ;D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9389 : 05 Haziran 2012, 23:27:06 »
oje  ??? ???  ;D
Sorma kanka ya  ;D Ojeyi almaya gittiğim dükkandada kadın baktı suratıma saçlarıda uzun görünce bi tuhaf oldum valla  :D Yazılar için ojeyi tavsiye ettiler denedim gayette güzel oldu  ;)

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #9390 : 06 Haziran 2012, 00:37:21 »
Benim GTI ile beraber muayeneye gittik arabanın heryeri orjinal olduğu için muayeneden geçemedik!!!! 2000 model aracımın farları orjinal xenon olduğu için ve o modelde içerden yükseklik ayarı olmadığından sanki sonradan takma xenon muamelesi gördü. ama bu araba farklı dediğimde ise çalışanların arasındaki uzun tartışmalar sonucu ( kimi diyor ama far yıkama var kimi diyor ama farda mercek var geçirsekmi acaba ) geçemedik. ve ankara akyurt muayene istasyonu yakınında bir elektrikçiyle farları komple söküp takacak yuvası bile olmayan bir h7 ampul uydurmayı başardıktan sonra ancak geçebildik. baya yordu tüm günüm gitti.
not: GTI a binmek zordur, herkesi geçer bi muayeneyi geçemezsin.
dip not: o salağın geçirmediği farların içindeki ampullerin tanesi serviste 345 TL

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9391 : 06 Haziran 2012, 09:43:21 »
Benim GTI ile beraber muayeneye gittik arabanın heryeri orjinal olduğu için muayeneden geçemedik!!!! 2000 model aracımın farları orjinal xenon olduğu için ve o modelde içerden yükseklik ayarı olmadığından sanki sonradan takma xenon muamelesi gördü. ama bu araba farklı dediğimde ise çalışanların arasındaki uzun tartışmalar sonucu ( kimi diyor ama far yıkama var kimi diyor ama farda mercek var geçirsekmi acaba ) geçemedik. ve ankara akyurt muayene istasyonu yakınında bir elektrikçiyle farları komple söküp takacak yuvası bile olmayan bir h7 ampul uydurmayı başardıktan sonra ancak geçebildik. baya yordu tüm günüm gitti.
not: GTI a binmek zordur, herkesi geçer bi muayeneyi geçemezsin.
dip not: o salağın geçirmediği farların içindeki ampullerin tanesi serviste 345 TL

;D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9392 : 06 Haziran 2012, 14:12:56 »
aracın orjinalinde varsa geçirmek zorunda, direkt müdürle muhatap ol, doğuştan da bi kağıt mağıt bişey al, geçersin, geçmelisin daha doğrusu..

ayrıca bilgi olarak bir muayene çalışanının bmwteamdeki bir soruya cevabı; fikir olması açısından;

hocam merhabalar benim 2 aracım var biri e60 5.30 dizel, diğeride e34 5.20

ikisindede orjinal bmw bi-xenon mercek + balast + 4300 k ampul var e60ta orjinal fabrikadan çıkışlı bixenon ama içeriden elle ayarlanır şekilde modülü var (0-1-2 diye ayarlanıyor).yani otomatik far ayarlayıcısı yok.e34tede aynı şekilde.onun dışında far yıkama var her ikisindede...

şimdi bu 2 araç haziran ayında muayeneye girmesi gerekiyor.ve büyük ihtimalde ikiside ağır kusurlu olarak kalacak..benim ne yapmam gerekiyor?? hadi e34teki sistemi ben yaptım ama e60taki sistem orjinalden var..bunu illa sökmemmi lazım??

Ufak kusur listesine göre baktığımız olay şöyle ; 2002 model ve üstü araçlarda xenon far orjinal ise far ayarı otomatik ayarlayıcısı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Senin aracın e34 5 serisi zaten 2002 model altı olduğu için sıkıntı yok. Muayeneden xenon farların direk geçer ancak diğer aracındaki xenonları söküp gitmende fayda var. yoksa E60 5 serisi muayeneden kalıcağını üzülerek söyleyebilirim.

yani bu yazıdan aracın 2002 model altı olduğu için geçmesi lazım fikiri çıkıyor, ama ivedikte yaptırdıysan muayeneyi gıcıklık yapabiliyorlar, benim a4ün de xenonları söküp gittim ben, 2001 model ve mercek olmasına rağmen, uğraşamam diye.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9393 : 06 Haziran 2012, 14:27:04 »
Son model BMW'yi muayeneden geçirmemişler direksiyon kilidi yok diye meğersem yeni BMW'lerde direksiyon kilidi orjinalinde yokmuş  :)