Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3155167 defa)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #5180 : 25 Eylül 2010, 21:03:03 »
benm mk1 satılık ama proje yapacak adama :D  :tavkiss: :tavkiss: :tavkiss:
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5181 : 25 Eylül 2010, 22:58:38 »
bugün amortisör ve yayları deneme fırsatım oldu, araba maaşallah tam istediğim kıvamda, son derece rijit olmuş, esnemiyo mübarek, en acilinden kule gergisi lazım, yoksa kule başlarını elimize alıcaz gibi.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5182 : 25 Eylül 2010, 23:04:55 »
abı o kule gergılerı cok sakat dıye duydum. hanı normal kullanırsan bısey olmazda.Allah korusun camurluktan darbe aldımı obur tarafta tırtlıyor. cozumu yokmudur bunun ?
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5183 : 25 Eylül 2010, 23:20:59 »
abı o kule gergılerı cok sakat dıye duydum. hanı normal kullanırsan bısey olmazda.Allah korusun camurluktan darbe aldımı obur tarafta tırtlıyor. cozumu yokmudur bunun ?

çamurluktan sağlam darbe alması lazım, çamurluk kule arası 20 cm kadar var, o kadar darbe alsa zaten en azından şasi başları yamulur, motor hasar görebilir, airbagler patlar, direksiyon mili bile zarar görebilir, öyle bir hasarda da zaten diğer çamurluk insanın pek aklına gelmez ;) Benim durumda takmadığın zaman kulelerin çatlama riski var, ondan sağlam bi gergiye sağlam bi para vericem. Görüntü amacıyla kule gergisi almayacak arkadaşlara duyuru, JSV marka almayın, çünkü malzemesi çok çok kötüymüş benim ustamın söylediğine göre, öyle ki elinle bile bükersin demişti, sadece görüntü isteyenler için ise birebir, çünkü diğerlerinin başlangıç fiyatının yarı fiyatına alınıyor.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5184 : 25 Eylül 2010, 23:27:36 »
Al ölçüleri al bir demir kestir taktır 50 tl yi geçmez maliyeti :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5185 : 25 Eylül 2010, 23:30:45 »
ıste budur . kendı parcanı kendın uret :D  supersın ercıhan abı :D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5186 : 25 Eylül 2010, 23:49:28 »
Al ölçüleri al bir demir kestir taktır 50 tl yi geçmez maliyeti :D

ustamla onu düşünmedik değil ama hazır alma maliyetine geliyo, özel kaynak yapılacak, kuleye oturacak kısımlar CNC tezgahında hazırlanacak, bir de hammadde maliyetini ekleyince reel fiyat 150-160 lira civarına çıkıyor, e 180 liraya Alutec alıp vida sıkmak varken niye uğraşalım? o kadar uğraştıktan sonra bir de araca oturmama riski var, alternatif maliyeti de var işin. Hazır almak en mantıklısı

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5187 : 25 Eylül 2010, 23:51:57 »
Arkadaşlar standart yani soft kullanım için yumuşak materyal iyidir sakın sert malzeme düşünmeyin bırakın ustanın dediğini kendisi sanırım çok rally takılıyor araçlarla, bırakın elle bükülsün biraz esnemesi iyidir..

Kule gergisinin amacı bellidir esnemeyi minimize etmektir öyle kulelerin çatlamasını falan engellemek değil. En sertini yaparsanız tek taraftan alıcağınız basınç öbür kuleyede iletilir ve ordada zamanla deformasyon başlar.. Soft sistem iyidir dışına çıkmayın ha ben rally yapıcam derseniz tek kullanımlık takarsınız rally i bitirdimi A dan Z ye söker diker takarsınız.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5188 : 26 Eylül 2010, 03:41:14 »
Gerginin virajlarda çok faydası oluyor inanın.Hele stock değilde geniş lastik ve büyük jant kullanıyorsanızm utlka almanız gereken bir ürün ;)

Darbe olayına gelince deniz inde dediği gibi öbür çamurluktan çıkartacak darbe aldıysanız saten aracınız pert demektir :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5189 : 26 Eylül 2010, 10:55:52 »
Arkadaşlar standart yani soft kullanım için yumuşak materyal iyidir sakın sert malzeme düşünmeyin bırakın ustanın dediğini kendisi sanırım çok rally takılıyor araçlarla, bırakın elle bükülsün biraz esnemesi iyidir..

Kule gergisinin amacı bellidir esnemeyi minimize etmektir öyle kulelerin çatlamasını falan engellemek değil. En sertini yaparsanız tek taraftan alıcağınız basınç öbür kuleyede iletilir ve ordada zamanla deformasyon başlar.. Soft sistem iyidir dışına çıkmayın ha ben rally yapıcam derseniz tek kullanımlık takarsınız rally i bitirdimi A dan Z ye söker diker takarsınız.

kule gergisinin amacını iki kulenin senkronize çalışmasını sağlamak olarak biliyorum, eğer bu bildiğim doğruysa kule gergisinin sert olması gerekir ki virajda bir taraftan oluşan yüklemeyi diğer tarafa da iletebilsin, yumuşak olsa takmaya gerek yok benim mantığıma göre çünkü elinle bükebildiğin bir kule gergisini takmakla takmamak arasında bir fark göremiyorum, standart haliyle de esniyo zaten kuleler, ayrıca virajda o kuleye elinle verdiğinden çok çok daha fazla yük bineceği için kule gergisinin esneme değeri binecek yüke kıyasla yok sayılabilecek kadar düşük kalır?

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5190 : 26 Eylül 2010, 11:44:51 »
cok sert olursa bu sefer araç kalas gıbı olmaz mı.  orta şekerlisi yokmu bunun :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5191 : 26 Eylül 2010, 11:55:22 »
Aslında en büyük rolü lastiğin markası oynuyor lastik yere tutunmadığı sürece kötü sonuçlar alabilirsiniz benim aracımda 195 lastik var + kule gergisi çok sert + spor yay amortisör var fakat lastikler pek düzgün olmadığı için bi viraja hızlı ve kapalıdan girdiğim zaman drift yapmaya başlıyorum geçenlerde arkadaşın aracındaki jantlarla denedik Michelin Energy 185 14 jant olmasına rağmen sonuç mükemmeldi bir gram yanlama yoktu  8)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5192 : 26 Eylül 2010, 11:57:52 »
evet aslında en onemlı etken lastık . ben v lastıklerın bu kadar ıyı yol tuttugunu şahsen bılmıyordum. yanı son gaz gırdıgımız vıraja dumduz cıkabılıyor. hanı aracta esp var bı nebze gazı kesıyor kendısı belkı ama sonucta hızlı gırıyoruz. anca tumsek olursa aracın arka tarafı zıplayıp oturuyor :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5193 : 26 Eylül 2010, 12:05:46 »
evet aslında en onemlı etken lastık . ben v lastıklerın bu kadar ıyı yol tuttugunu şahsen bılmıyordum. yanı son gaz gırdıgımız vıraja dumduz cıkabılıyor. hanı aracta esp var bı nebze gazı kesıyor kendısı belkı ama sonucta hızlı gırıyoruz. anca tumsek olursa aracın arka tarafı zıplayıp oturuyor :D
V desen lastik alıcaktım babamın arkadaşı sakın alma yok tutmuyo gibi laflar edince ağzım açık kaldı neden o zaman yarışlarda kullanıyorlar kendi lastikçi arkadaşıma gittim bana dediği şey şu millet V desen lastiği alıyor 4 mevsimlik gibi kullanıyor kar lastiği boşuna mı üretilmiş adı üzerinde performans lastiği  ::)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???