Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3154994 defa)

Çevrimdışı pilotmk2

• 1991 1,6 tdi golf mk2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #5152 : 24 Eylül 2010, 11:06:30 »
hayırlı yolculuklar ...

Çevrimdışı mjserhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5153 : 24 Eylül 2010, 11:25:10 »
yolda görürsem slm ederim ama kastamonu içine girmez herald :)
Asfalt Ağladı beeee:)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5154 : 24 Eylül 2010, 11:52:37 »
babamın işi belli olmaz kayınpederin yanına gider, oda orada tatilde :D

bende kurbanda gidicem 9 günü değerlendirmek lazım
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5155 : 24 Eylül 2010, 19:11:58 »
kaput ayar lastikleri aldım . kaputun bı tarafı dusuk duruyordu.  hazır sanayıdeyken farrın altındakı __\__/__ seklındekı parcayıda alıcaktımda. boyasıyla bırlıkte son kurusuma kadar para kalmıyodu cebımde. erteledım bı kac gun
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5156 : 24 Eylül 2010, 20:22:58 »
5'lik eibach yaylarım Weitec spor amortisörlerle beraber takıldı, arka tarafın torsiyon çubuğu aşırı paslanmış çıkaramadık yerinden, WD40'ı bastık içine, tabiri caizse abandık, 2-3 gün gezicem böyle, WD40 içine iyicene işlesin, sonra torsiyonları alçaltıp bakıcam, beğenirsem alçak kalır, beğenmezsem böyle kalıcak, araç bu şekilde de çok tatlı oldu, takılan amortisör stock olandan 1.5 - 2 cm kadar kısa olduğundan alçaltılmış gibi oldu araba.
@Onur, evet kaza yapan bendim, tekrar VW almayı gönül çok isterdi ancak bütçeye uygun ve kasko yapılabilen en mantıklı araba buydu (10 yaşın üstündeki araçlara kasko yapılamıyor, ancak eski aracınızda kasko varsa nakil ettirebiliyorsunuz). Araçtan çok memnunum şu an, konfor olarak yok yok gibi bir şey, yağmur sensörü far sensörü yol bilgisayarı var, tipini de beğenirdim tek kapı 206'ların, bakalım bir müddet bu arabayla yaşıyor olacağım. Sağlamlık olarak 6N Polo Sportline'dan farkını bilemem, öğrenmek de istemem, ancak performans ve donanım olarak eski arabamdan daha iyi bir arabaya biniyorum.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5157 : 24 Eylül 2010, 20:33:38 »
Aman deniz inşallah ne kadar sağlam olduğunu öğrenmezsin :) Vw den sonra donanım olarak olabilir ama konfor olarak emsali araçtan çok daha düşük konfor var. O torsyon desen Allah ın belası bişey bilyası bozulur sürekli filan.Ön takım çok hassas gti olanlarında salıncaklar mafsallı bişekli var şok emici gibi ama düz ve qiuk lerde öyle değil sanırım bu nedenle ön takımına çok dikkat edicen.Kaporta desen çocuklar top atsa yamulur moralin bozulur görünce :( Ama kötülemeyeyim parasına göre iyi araba bende bindim 2 sene :)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı 16HLK16

• Vw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5158 : 24 Eylül 2010, 23:02:03 »
Bu gun kaza yaptım... arkamdaki ağaçı gormeyıp agacın ustune cıktım :S tamponum hafif yamuldu :S

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5159 : 24 Eylül 2010, 23:05:00 »
Bu gun kaza yaptım... arkamdaki ağaçı gormeyıp agacın ustune cıktım :S tamponum hafif yamuldu :S

Geçmiş olsun.Nazarlık olmuş...

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5160 : 24 Eylül 2010, 23:14:54 »
Aman deniz inşallah ne kadar sağlam olduğunu öğrenmezsin :) Vw den sonra donanım olarak olabilir ama konfor olarak emsali araçtan çok daha düşük konfor var. O torsyon desen Allah ın belası bişey bilyası bozulur sürekli filan.Ön takım çok hassas gti olanlarında salıncaklar mafsallı bişekli var şok emici gibi ama düz ve qiuk lerde öyle değil sanırım bu nedenle ön takımına çok dikkat edicen.Kaporta desen çocuklar top atsa yamulur moralin bozulur görünce :( Ama kötülemeyeyim parasına göre iyi araba bende bindim 2 sene :)

Ya o torsiyonun bilyası hiç bozulmamış heralde, çünkü bugün 5 saat amortisör değiştirmekle, 2.5 saat de sadece torsiyonu sökmeye çalışmakla uğraşan ve sonunda sökemeyen ustam aracın fabrikadan çıktığından beri torsiyonların herhangi bir şekilde açılmadığını söyledi, neden açılır ki bunlar diye sorduğumda da bilyaların olduğu yeri göstererek burada bilya var, çabuk bozulurlar diye girizgah yapıp bozulunca ne olacağını anlattı, netice itibariyle bilyalar hala sağlam, aman nazar değmesin, ön takım hassaslığına az buçuk alışığım, hiç stock süspansiyonlu arabaya binmediğim için, 10 günlük z-rotunu bozup yenisini aldığımı bilirim ;) valla mezun olana kadar bütün aksesuar hevesimi bu arabada atıp, mezun olunca impreza, evo tarzı şeyler bakıcam, geçiş süreci diyelim biz bu arabaya. Ve 206 kullananların iddia ettiği gibi, araba kullandıkça kendini sevdiriyo, bilmiyorum, severek aldım, severek de kullanıyorum, Allah nazardan saklasın

Çevrimdışı baki çelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5161 : 24 Eylül 2010, 23:54:48 »
20 tl lik vites tamir takımı aldım 50 tl işçilik verdim alt egzostu kestiler vitesi komple çıkartmak için egzoscu kaynak yapıp +20 tl alacakken spiral mi ne gevşekmiş motor girişindeki oraya yeni spiral takıldı 70 tl sonra katalizatörü yok dediler bunsuz muayeneden geçmezmiş :( boş olanlar var 100 tl dolu olan orjinalleri var 1000 tl çıkması var 350 tl çin malı var sıfır 250 tl dediler ben çıkma orjinal olsun dedim toplamda 400 tl gitti 50 de öle verdik işçilik=450 20'de plastik bi tamir takımına verdik 470 :bekleriz: bu arabaya harcadığım parayla model yükseltir golf4 alırıdım toplamda 1 haftada 3000'i geçtim şimdiden... benim anlamadığım 14 yaşındaki arabaların içinde en temizlerinden biri benimki ise buna rağmen bu kadar para harcamışsam diğerleri ne yapıyor nasıl biniyor ne kadar para harcıyor?

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #5162 : 24 Eylül 2010, 23:55:55 »
kaput ayar lastikleri aldım . kaputun bı tarafı dusuk duruyordu.  hazır sanayıdeyken farrın altındakı __\__/__ seklındekı parcayıda alıcaktımda. boyasıyla bırlıkte son kurusuma kadar para kalmıyodu cebımde. erteledım bı kac gun
Kaput ayar lastiğini nerden aldın vw parçacısındanmı yoksa herhangibiyerdenmi?ve kaçpara?

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5163 : 25 Eylül 2010, 00:00:50 »
Baki bizde masraf yapıyoruz ama keyfi.deri döşeme eksoz vs. yaptığım tek gerekli masraf şarj ve marş dişlisi ;)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5164 : 25 Eylül 2010, 00:12:17 »
Kaput ayar lastiğini nerden aldın vw parçacısındanmı yoksa herhangibiyerdenmi?ve kaçpara?
vw temel oto var maslak sanayıde. oradan aldım . 10 lıra ıstedı . 3 kurus ıcın elın adamlarıyla pazarlıkda ugrasamadım  ve aldım. pahalı gıbı o 2 parcaya gore ama olsun .
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2010, 00:13:03 Gönderen: onurc »
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı 16HLK16

• Vw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5165 : 25 Eylül 2010, 01:50:19 »
YOK NAZARLIK DEGIL SEBEBI VAR :) HATUNLA TARTISTIK BIRAZDA GERGİNLİKTEN OLDU :)
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2010, 01:51:04 Gönderen: 16HLK16 »