Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3154703 defa)

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #4116 : 05 Kasım 2009, 21:40:31 »
4-2-1 Headers,Performans buji kabloları  :tamamdir

oh oh güle güle gazla  :) buji kablosunu ne kullandın Cem?

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4117 : 05 Kasım 2009, 22:30:03 »
oh oh güle güle gazla  :) buji kablosunu ne kullandın Cem?
Abi valla silikonlu markasını unuttum ama baya kalite bişeymiş gerçekten farkettirdi.Bide bosch platinium performans bujilerini takıp öyle deniycem öyle çok daha etkili olur diyolar ama bakalım. :) Birazdan arabadan fotoğraf makinesini alıyım özelden yollarım  resimlerini.  ;)

Çevrimdışı mertkoray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4118 : 06 Kasım 2009, 00:18:02 »
polom için branda aldım 8)

Çevrimdışı mertkoray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4119 : 06 Kasım 2009, 00:19:13 »
yıkadım o gazla bide cila çektim
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2009, 00:19:52 Gönderen: mertkoray »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4120 : 06 Kasım 2009, 13:33:46 »
Abi valla silikonlu markasını unuttum ama baya kalite bişeymiş gerçekten farkettirdi.Bide bosch platinium performans bujilerini takıp öyle deniycem öyle çok daha etkili olur diyolar ama bakalım. :) Birazdan arabadan fotoğraf makinesini alıyım özelden yollarım  resimlerini.  ;)
Abi bu performans bujilerini bulmak kolaymıdır ve benim araba için hangisi daha uygun  ??? Ve hayırlı olsun  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4121 : 06 Kasım 2009, 17:44:03 »
Abi bu performans bujilerini bulmak kolaymıdır ve benim araba için hangisi daha uygun  ??? Ve hayırlı olsun  :tamamdir
Kardeşim valla inan bilmiyorum ama selçuk abiye bu konuda bi danış istersen yada Gani abiye onlar iyi bilirler.Benimkilerde İngiltereden gelmiş bildiğim kadarıyla. Çok sağol bu arada darısı başına. buji kablosunu pek hissedemiyosun başta farkını ama headers apayrı bi olay araba hondalardaki vtec açmış gibi 4000 den sonra yatırıyo ibreyi :) Ve rampa yukarı bile alt devirde basınca öküz gibi arkayı çökertip gidiyor torkta ciddi bir artış var sanırım. :)
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2009, 17:46:49 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4122 : 06 Kasım 2009, 18:24:31 »
Valla darısı bizşm başımıza  :sevgi:

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4123 : 06 Kasım 2009, 18:25:59 »
Bugün bütün gün gezdim durdum hepte üstü açıktı bizim İzmir yolunda peder beyle beraber bi hız denemesi yaptık arabayıda yıkayamadım babamda illa tutturdu köyün içinden geç diye geçtik iyice çamura bulandık ama köydeki herkez bizim arabaya bakıyodu  ;D

Çevrimdışı dgncn_1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4124 : 06 Kasım 2009, 23:51:51 »
Kardeşim valla inan bilmiyorum ama selçuk abiye bu konuda bi danış istersen yada Gani abiye onlar iyi bilirler.Benimkilerde İngiltereden gelmiş bildiğim kadarıyla. Çok sağol bu arada darısı başına. buji kablosunu pek hissedemiyosun başta farkını ama headers apayrı bi olay araba hondalardaki vtec açmış gibi 4000 den sonra yatırıyo ibreyi :) Ve rampa yukarı bile alt devirde basınca öküz gibi arkayı çökertip gidiyor torkta ciddi bir artış var sanırım. :)

Şu headers nasıl farkettiriyo çok merak ediyorm bende taktırıcam ama bulunmuyo.Bi video filan çektiysen paylaşırmısın.?

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4125 : 07 Kasım 2009, 02:11:59 »
Şu headers nasıl farkettiriyo çok merak ediyorm bende taktırıcam ama bulunmuyo.Bi video filan çektiysen paylaşırmısın.?
Kardeşim eğer tek başına headers yapacaksan çok aşırı farkdeceğini zannetme yani headers araban orjinalse 6-7 bilemedin 8 hp verir ama yaptığın şeylere bağlı olarak minimum 10 hp de verebilir tabi tork eğriside ona göre yükseliyor.Mesela benim aracımda headers dışında şu an all car racing chip,düz boru egzoz ama sonda orjinal son susturucu,performans buji kabloları,açık hava filtresi var.2. vites 60 km hızla giderken 140 km hıza kadar bi düzlükte kronometre tutup bas bakalım kaç saniyede tamamlayacak.Benimki 10.78 saniye çıktı tek kişi ve bir elimde telefonla elimden geldiği kadar vitesi hızla geçirmeye çalıştım 2 den 3 e.Belki farkı böyle kıyaslayabilirsin.Videoda müsait bi zaman bulursam çeker  koyarım.  :tamamdir

Not= Hızlanma değeri yakında tekrardan ölçülecektir.Filtre hava almıyomuş meğerse bi ayar verdik şu an çıldırıyor. (7 Kasım)
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2009, 23:30:02 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı Bab VerLoren

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4126 : 07 Kasım 2009, 17:50:41 »
Alternatör kayisini degistirdim.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4127 : 07 Kasım 2009, 19:40:18 »
Kalorifer panelinin arkada lamba girişi olduğunu fark ettim orjinalini bulamadımiçin bende farklı bir duy kullandım ama aynı orjinal gibi oldu çok hoşuma gitti içine kırmızı led takacaktım çokta güzel olyodu karanlıkta faakt böyle daha bi orjinal geldi  :sevgi: + 1orjinallik  :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4128 : 07 Kasım 2009, 19:42:20 »
Bugün bi arkadaşımın Polosuna beyaz ledli ampul bağladım park labalarına kaputu kaldırdım aynı blow-off abenzeyen bişey vaay buneya dedim filtre dedi bende takıcaktım 1 arabanın yakışı artar 2 sesini bozar 3 motorun ömrünü kısaltır pis havayı daha cabuk içeri sokar gibisinden laflar işittim bunlar doğrumu eğer değilse çünkü bende düşünüyorum  :tamamdir

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4129 : 07 Kasım 2009, 20:18:57 »
süperchipli,katalizör iptalli + komple düz borulu ,k&n kutu içi filtreli en az 150 hp ve 260-270 kadar torku olan kia cerato crdi'a yarım memleket boyu fark koydum yakında videolar geliyor.  :D  :tamamdir