Gönderen Konu: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...  (Okunma sayısı 3155160 defa)

Çevrimdışı G.T.I

• Profili Görüntüle
Ynt: Bugun otomobiline ne yaptin ? konusu...
« Yanıtla #4046 : 25 Eylül 2009, 22:40:33 »
port polish yapıldı. apx ultra alternatör takıldı. ve r-100 10mm buji kablosu haftaya geliyor..

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4047 : 25 Eylül 2009, 22:41:58 »
ve r-100 10mm buji kablosu haftaya geliyor..

cahilliğimi mazur gör ama
'' port polish yapıldı. apx ultra alternatör takıldı.''

ne demek abi ???
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı G.T.I

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4048 : 26 Eylül 2009, 09:34:57 »
kapakta emiş ve egsoz için yapılmış olan yuvalara port denilir.bunların pürüzsüz hale getirilmesi parlatılması işleminede polish denir. düzgün emiş ve düzgün tahliye ilave motor performansı, sağlıklı motor demektir.

alternatör ise aracın ihtiyaç duyduğu tüm elektrik tesisatını besler, aküyü şarj eder. benim taktığım ise racing dizayn bir alternatör açılıp kapatılabiliyor.. drag yarışlarında  + 5 hp ve 5nm tork demek yani :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4049 : 26 Eylül 2009, 10:08:57 »
kapakta emiş ve egsoz için yapılmış olan yuvalara port denilir.bunların pürüzsüz hale getirilmesi parlatılması işleminede polish denir. düzgün emiş ve düzgün tahliye ilave motor performansı, sağlıklı motor demektir.

alternatör ise aracın ihtiyaç duyduğu tüm elektrik tesisatını besler, aküyü şarj eder. benim taktığım ise racing dizayn bir alternatör açılıp kapatılabiliyor.. drag yarışlarında  + 5 hp ve 5nm tork demek yani :tamamdir

hepisnin ismi deiştiği için artık kendimi yaşlandım farzediyorum  >:D :saskin: bi zamanlar şarj dinomosu deniyodu galiba altarnatöre dierinede manifolt denildiğini hatırlıyorum yanlışımda olbilir artık bu isimler  kullanılmıyo herhalde

açıklaman için çok teşekkür ederim abi :tamamdir :)
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4050 : 26 Eylül 2009, 11:22:52 »
hala şarj dinamosu olark geçiyor alternatörler içten soğutmalı farkı bu  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4051 : 27 Eylül 2009, 17:37:17 »
Garajdan çıkarıp bir güzel sildikten sonra benzin aldım ve yarın işe temiz temiz gitmek üzere tekrar garaja koydum.tabi o kadar temizlemişken bi yalı yapmamak olmazdı  ;)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2009, 17:39:12 Gönderen: relaxizmir »
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı gti34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4052 : 27 Eylül 2009, 21:42:42 »
güzelce pasta cila işlemini gerçekleştirdikten sonra pırlanta gibi parladı..maşallah..

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4053 : 29 Eylül 2009, 17:42:02 »
koltuk kılıflarını yıkattım ve tekrardan taktım ve ayrıca iç dış güzelcene parlattım ya tentenin izolasyon malzemeside halının aralarına kaçıyo süpürge bile çekemiyo ne nalet bişeymiş onlar yaa  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı rsumerkan

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: volkswagen golf mk1 tek kapı dizel
« Yanıtla #4054 : 29 Eylül 2009, 21:17:51 »
ön hoparlör yerleri ojinal olanlar kırıktı hoparlürler patlaktı eski arabamdaki hadward 13 cm lik hoparlörleri mdf halka kestirerek oturttum mdfleri siyaha boyadım yakıştı baya
iç aydınlatmayı mavi led yaptım parkları mavi led yaptım
tekrar golf mk1 yeni proje

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4055 : 05 Ekim 2009, 21:56:43 »
arabaya bişey yapmadım da, bugun istanbula gittim, pederi amatem e kontrole götürdüm. kadir i aradım geldi sağolsun, özlemişim keratayı :)  :t askere gitmeden bi görmüş oldum :D

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4056 : 05 Ekim 2009, 22:05:57 »
Hava,yağ,mazot filtreleri ve yağını değiştirdim.Ayrıca sonradan koyduğumuz ilave yakıt filtresinide temizledim. :tamamdir

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4057 : 08 Ekim 2009, 19:23:15 »
Bugün İngiltere'den buji kablolarım geldi, biriktirdiğim diğer parçaların yanına koydum, onlarla birlikte yayların gelmesini yani arabaya takılacakları günü bekliyorlar. Ayrıca eski coaxial hoparlörleri söküp yerine alpine coaxial hoparlörler taktım. Gece de bir güzel yıkamayı düşünüyorum  :sevgi:

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4058 : 10 Ekim 2009, 04:22:38 »
Bugün bisikletimin parçaları geldi, bi periyodik bakım parasından fazlasını harcadım ama değdi :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4059 : 10 Ekim 2009, 10:52:21 »
Bugün bisikletimin parçaları geldi, bi periyodik bakım parasından fazlasını harcadım ama değdi :)

sen de mi bisikletçisin yoksa? :)