Gönderen Konu: 81 gls motor yapılacak  (Okunma sayısı 4088 defa)

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
81 gls motor yapılacak
« : 22 Eylül 2009, 12:07:57 »
Slm.Herkese iyi bayramlar.Arkadaşlar komple motor yaptrımam gerekiyor.Bu iş bana kaça patlar ve iyi bir usta nerde var ben anadolu yakasındayım.Gösterebileceğim bir usta adresi verebilirmisiniz.Teşekkürler.

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
Ynt: 81 gls motor yapılacak
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2009, 12:10:29 »
biz bu işlere bakıyoruz daha doğrusu babam bakıyo eğer istersen irtibata geçelim fiyatta sana biraz indirim sağlarız 05353997176 ararsan babam mümin ustayla görüşebilirsin  :tamamdir
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2009, 12:29:17 »
Tamam ararım ama babanın dükkanı mı var var ise nerde ben anadolu yakasındayım.

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2009, 12:50:40 »
evet bizde anadolu yakasındayı eğer musat seniz şimdi araya bilirsenin konuşabilirsiniz  :tamamdir
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı deep16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2009, 13:38:14 »
yatak sesi başlamıştı kimisi sadece yatakları deiş kimi de olmaz kısa zamanda aynı ses tekrar başlar dedi bende başım agrımasın dıye komple motor yaptryım dedim :)

ana kol yatak  (0.50)  65  ytl
piston segman (76mm) 215 ytl
kol burcu (20 pim)  20ytl
yağ pompası  160ytl
su devirdaim 30 ytl
takım conta 85 ytl
bujı kabloları 20 ytl ( koblolarda bujı kafaları yok buji kablosu alacaksanda daha iyi bişe almanı onerırım )
motor kulakları sag sol ve alt şanzıman takozu 60 ytl
yağ müşrü 10 ytl
hararet müşürü 15 ytl
fren müşürü 10 ytl
triger kayışı 15 ytl ( daha önce sıyırımıştı deiştirmiştim )
debriaj ve gaz teli orjınal 20 şer ytl
bosch bobin 40 ytl
platin 7 ytl  
üst kapak subap  lastiklerinin ve gaydları değişimi 3 adet su kanalındaki hafif aşınmaya dokum kaynak  ve taşlama 120 ytl
debriaj balatan bitikse hazır inmişken motor deişsen iyi olur bence oda 155 ytl
rektefiyeci  krank taşlama sılındır honlama ve cok hafıf su kanallarındaki çatlak vardı   kayanak  400 ytl

usta ücretide 300 ytl ile 400 arası deişiyo burda ben arkadaşa yaptırdım daha para hakkında bi konuşmamız olmadı ay sonunda konuşcaz bakalım ne olcak :)

bu işe girmişken başım agrımasın dıye hepsını eksıksız yapmaya calıstım gücüm yettiğince ama sadece bujı kabloları içime sinmedi. motor yaptırıcaksan eger kesınlıle buujı kablolarını kalıtelı bişey al bobınde bi sıkıntı yok sadece bujı kabloları nı ıyı bişe almanı tvsıye ederım çunki motoru iyi ateşleyemessen o kadar yapılan işinde bı anlamı kalmıyo.

parcları esin ticaretten  aldım. başka yerde daha uygun araştırdım bulamadım bulsamda cok kucuk rakamlar oynuyodu ve hepsi mevcut deil ellerinde.

aklına takılan sormak ıstedııgn bişey olursa erdodost@hot
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2009, 13:42:44 Gönderen: deep16 »

Çevrimdışı meytoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2009, 14:36:56 »
deep16 tam açıklamalı anlatmışsın teşekkür ederim .Parçaları bulman sorun olmadı dimi.Hepsi esinde var heralde.

Çevrimdışı deep16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2009, 15:53:28 »
hayır omadı hepsi esinde mavcut.ama dediğim gibi ateşleme sitemine cok dikkat et  bujı kabloları dahada onemlısı  bujı kafaların iyi bişe olsun bujiye tam otursun altta acıklık kalmasın ve oynamasın. bende araştıryorum 50 - 100 ytl arasında kafalarıyla bırlıkte kalıteli bi takım almayı düşünüyorm .