Gönderen Konu: kış geldi erken ısınamıyorum termostatmı değişmeli  (Okunma sayısı 7064 defa)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: kış geldi erken ısınamıyorum termostatmı değişmeli
« Yanıtla #14 : 18 Kasım 2011, 22:24:30 »
20 tl almazlar bile işçiliğe

arabasından arabasına değişir, genelde termostat çok antin kuntin bi yerde durduğu için işçiliği zordur, biraz fazla alabilirler

mesela meganın termostatının değişmesi için tampon sökülmesi gerekiyormuş :D

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Kasım 2011, 22:51:27 »
hay maşallah renault kendinden ne kadar eminmiş termostat bozulmaz diye yada işçilikte kastırmak için serviste güzel yol bulmuş  >:(

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #16 : 19 Kasım 2011, 09:48:55 »
Hasan hocam bilgilerin için çok teşekkür ederim.ben şöle söleyim hararette dalgalanma olmuyor.sıkıntım çok geç ısınıyo gibi gelmesi.benzer bir araç olmadığı için kıyaslayamıyorum.6-7 km den sonra ısıtıyo biraz biraz.bunda yağa bor katmamım etkisi olduğunuda düşünüyorum ama çok etkilemez.o km sonra hararet (benzine göre tarif edersem ) çeyrek depo gibi olmuyo bile.termostat ucuz lakın işcilik ne isterler bilginiz varmı.

Valla benim golfte arabayı yeni satın aldığımda termostad arızalıydı.. Değiştirilirken başında bekledim. Yani biraz zahmetli denilebilir. motorun sağ alt tarafında ulaşması biraz zor bir yerdeydi.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Kasım 2011, 22:49:25 »
uzun yolda 80-90 giderken hararette düşme oluyorsa termostad bozuk olabilir.

hava çok soğuksa - iken ve siz kaloriferi açtıysanız hararet yükselmiyor.sanki arızalı gibi ya olduğu yerde sayıyor yada çok az yükseliyor.yani havanın çok soğuk olması önemli.