Gönderen Konu: Fan Motoru  (Okunma sayısı 7452 defa)

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
Fan Motoru
« : 11 Ağustos 2009, 21:01:32 »
Arkadaşlar bir kaç aydır motor soğukken klimayı çalıştırdığımda fan motorlarının olduğu yerden metal sürtünmesine benzer sesler geliyordu. Çalışmasından bir kaç dakika sonra sesler kesiliyordu. Bugünlerde aynı sesler sadece fan çalışırken de ara sıra duyuluyor. Nedeni ne olabilir?

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
Ynt: Fan Motoru
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2009, 18:12:06 »
Güncel

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2009, 13:05:21 »
? :(
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı kesginm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2009, 20:11:56 »
benim fan motorundan aynı şekilde sesler geliyordu. fan motorunun yatağı bosulmuş
bi sene ööle kullandım ama tavsiye etmem çünkü yolda bırakabilir hararet yükselir.
fan motorunu bi göster servise
önce yan sanayisini salak gibi 150 liraya aldım taktım 2 gün sonra o bozuldu.
bana orjinali 500 lira demişlerdi.
yan sanayi bozulunca izmir gönenden orjinalini aldım 135 liraya.
yan sanayiye kanma sakın. 97 polo benimki. ruhsatı da götür alacak olursan şasi numarasına göre satılıyo çünkü.
orjinali de bosch marka bunun.
klima ile ilgisini bilmem

Çevrimdışı serkan_89

• eski adı:mc_serkan_126
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2009, 23:45:44 »
ilk çalıştırmada gıcırdama sesi büyük ihtimal alternatör yani şarj dinamosundan olur. eğer araba istop halinde fan çalışırken de geliyosa fan motorundandır.

Çevrimdışı terasus60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2009, 21:50:33 »
Kesginm arkadaşın dediği gibi fan motorunun yatağı boşalmıştır büyük ihtimalle.

Ben bu yaz yaşadım aynı sorunu. Yolda ses yapmaya başladı klima açıkken. Klimayı kapattım fan kapanınca ses de gitti. Kayseriden Mersine bozuk fanla gittim.

Tamiri mümkün değil. Ben yan sanayi aldım şimdilik bi sıkıntı yok. Çıkmacılarda bulamamıştım orjinalini.

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2009, 23:19:33 »
Arkadaşlar ben fan motorunun sorununu iyi bir elektrikçide hallettim. Sorun fan motorunun burçlarındaymış. Yağı tükendiği için paslanma yapmış. Fan motorunu çıkarmadan arka tarafından, tam burçların olduğu yerden delik açıldı spiralle. Daha sonra delikten içeriye pas sökücü sprey sıkılarak pası temizlendi ve daha sonra motor yağıyla yağlandı. sonra deliği slikonla kapattım. O rahatsız edici ses kalmadı. Ustanın yaptığı bu işi kolay kolay kimse yapmaz.

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2009, 00:13:35 »
benim fan motorundan aynı şekilde sesler geliyordu. fan motorunun yatağı bosulmuş
bi sene ööle kullandım ama tavsiye etmem çünkü yolda bırakabilir hararet yükselir.
fan motorunu bi göster servise
önce yan sanayisini salak gibi 150 liraya aldım taktım 2 gün sonra o bozuldu.
bana orjinali 500 lira demişlerdi.
yan sanayi bozulunca izmir gönenden orjinalini aldım 135 liraya.
yan sanayiye kanma sakın. 97 polo benimki. ruhsatı da götür alacak olursan şasi numarasına göre satılıyo çünkü.
orjinali de bosch marka bunun.
klima ile ilgisini bilmem
benimde fan düğmesini 3 ve genellikle de 4 e getirdiğimde torpido gözünün içinde sanki kablolar birbirine çapıyor, titriyor gibi tıkır tıkır sesler geliyor.baktırdım adam açtı torpido gözünü bişiyler birbirine değip titreşim yaptırıyor dedi yaptı bişiyler ama ara ara her zaman oluyor.nedendir acaba

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2009, 00:15:35 »
pardon unuttum.o titreşim sesi(rahatsuız edici düzeyde olduğu için müziği de açıyorum) klima düğmesinin yanındaki hava dolaşım düğmesine bastığımda oluyor!!!bilen varmı?