Gönderen Konu: acil bilgi verin arkadaşlar  (Okunma sayısı 5236 defa)

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
acil bilgi verin arkadaşlar
« : 03 Ağustos 2009, 12:32:24 »
Arkadaslar  oncelikle foruma yeni katıldım herkese merhabalar  bende bi golf 4 sahibiyim. aracla ilgili bilmedigim seyler var onları sizlerle paylasmak ve aracım hakkında fikir sahibi olmak istiyorum. Aracımı alalı yaklasık 3 hafta oldu denizliden aldım.aracım 99 model ve 97400 km deydi
Denizlide bi sarraftan aldım. Aracı denizlide bulunan seat audi kia ve vw yetkili servisi olan BATI otomotive götürdüm burada kaporta ve boya aksamlarına baktılar. Aracın 5-6 yerinde boya oldugunu kazasının olmadıgını soylediler.motor bolumune cıktıgımızda aracı calısıtırıp kaputu actılar ve motor aksamlarına baktılar motorun ii oldugunu soylediler motora 100 uzerinden 70 veririz dediler o % 30 luk kısım da aracın tüm bakımlarının yetkili servis dısında sanayide yaptırılıp yan urun parcalar takılması imiş aracı 16 civarında pazarlıkla bitirecegimizi soyleyince fiyat olarak güzel dediler ve ok verdiler.satın aldıgımız kişi aracı denizlide sonaxın yetkili servisi olan yere bırakıp ben 16500 lira istiyorum siz kaca satarsanız satın demiş yani alma istedigimizde arac sonaxtaydı araca 250 tl lik dıs boya koruma yapılmıs gercekten de araba tozdan gorunmuyo olsa bile parlıyo:) biz halamın kocası vesilesi le satan kişinin arkadası oldugu için direk onla pazarlık yaptık ve aracı 16125 çingen işi bi fiyatla bitirdik arac 99 model jazz mavisi ve comfort mu comfotline diye mi geciyo artık onu bilmiyorum 4 hava yastıgı var herhalde comfortline arac aldıgımızda 4 lastik ve stepne sıfırdı ve ustunde orijinal jantları vardı vw amblemli.aracı pazartesi aldık p.tesi aksamı sanayiye bıraktık tüp takılması için cunku araca hem sehir içi hemde sehir dısı cok biniliyo şimdiden 98300 oldu bile araca BRC marka tüp taktırdık aracın vizesi haziranda yapılmasına ragmen tüp takılması sebebiyle tekrar muayneye girdi ve ruhsat adıma deişti arac su an itibari ile tüp ve ruhsat +sigorta ve temmuz harcı ile bana 18 maloldu.
Aldık neyse bindik yol tutus ve sürüş keyfi 10 numara o kadar arabaya bindik vw son oldu hep de son olacak.biz megan 2 düsünürken golf 4 sahibi olduk iyikide olmususz

Fakat aldıktan bir kac hafta sonra aracın aldıgımızda yoktu hava yastıgı göstergesi acık kalıyo kimisi müşürden dedi kimis koltugun altındaki kablolarda temassızlık vardı dedi neyse bosch car servise gittigimde aracın ön konsolunu söktüler bişeyler yaptılar işaret kayboldu fakat soyledikleine gore  hava yastıgının deişmesi gerekiyomus fakat bu sekilde bozuk olan acılmaz digerleri acılır dediler bu konuya cok sasırdım ayrıca son zamanlarda sanki arabanın içinde hayalet oturuyoms gibi gaza hafif hafif basılıyo gibi oluyo ve vites deiştirirken devir saati yükseliyo sorduguma gore gaz kelebeginin deişmesi gerekiyomus 30 lira falan istediler yakında yaptırıcam arac aldıgımızda baskı balata ve triger 77 000 falan deişmiş sanayideki usta soyledi araca sürekli bakan usta   fiat acısından dgerlendirme yapıldıgında aracle ilgli dusuncelerinizi belirtirseniz memnun olurum. Ayrıca sormus oldugum sorularla ilgili bilgilendirir  veracın püf noktalarını yazarsanız sevinirim kazasız belasız sürmek dilegiyle
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
Ynt: acil bilgi verin arkadaşlar
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2009, 14:00:06 »
öncelikle belirteyim ki ben denizlide yaşıyorum bura ile sıkıntın olursa yardımcı olurum.....ikincisi hava yastığının ikaz lambası bazen gösterge panelinde yanabiliyor bunun için koltuğun altındaki bir parçaya ara kablo takarak bu ışığı söndürüyorlar bu hava yastığının açılmayacağı anlamına gelmez zaten açılıp açılmadığı yada olmadığı bilgisayara takılınca görülür.

devir satinin yükselmesine gelince buyuk ihtimal boğaz kelebeğin kirlenmiştir zaten değiştirme işi 30 tl değil 250-300 den aşağı olmaz kirlenmiştir o  genellikle özel servisler de bir ialçla temizlenir o fakat temizledikten sonra adaptasyon ayarı yaptırmayı unutma yoksa yakıt tüketimin artar

aracın ile ilgili diğer konuları forumda bulabilirsin
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2009, 14:01:39 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2009, 01:15:42 »
Hayirli olsun zamanla tanirsin bende 6 ay sonra aracta cruise contro oldugunu ögrendim.

Fiyat olarak size bir karsilastirma yazayim; Yaklasik 2 hafta once Ankarada arac alim satimi yapan ayni zamanda motor ustasi arakadasim 115000 km de 99 model golf ü( Comfortmu degilmi bilmiyorum) uzerinde gaz sistemi ile beraber 16500 tl ye aldi.

Sizin arac daha az km de Isatnbul dısında araclar biraz daha pahali olacagi dusunuldugunde fiyatta fena sayilmaz gibi

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2009, 20:19:23 »
cevap veren arkadaslara tşk ederim... ayrıca aracımızın ruhsatında comfırt maliyedeki borcu yoktur kagıdında basic yazmakta bununla ilgili bilgisi olan var mı? ayrıca 99 comfortlarda can alıcı noktalar nereleri nelere dikkat etmemiz gerekiyo aracın püf noktalarında bilmediğim neler olabilir bindikce bişeylerini kesfediyorum ama daha bilmedigim cok sey var gibi gözüküyo...kazasız belasız sürmek dileğiyle...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2009, 23:03:50 »
maliyede ne yazdığı önemli değil....
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2009, 23:26:07 »
tşk ederim arkadaslara vw golf 4 bilgilerini ve uyarılarını paylasırlarsa cok sevinirim ayrıca mugladan uye arkadasımız varsa tanısalım

Çevrimdışı depp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2009, 17:34:18 »
kardeş hiç pişman olmayacaksın golf ıv efsanesine katıldığın için tebrikler
fiyat bence normaldir
kazasız belasız kullanman dileğiyle

Çevrimdışı freemaniac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2009, 20:43:06 »
tşk ederim arkadaslara vw golf 4 bilgilerini ve uyarılarını paylasırlarsa cok sevinirim ayrıca mugladan uye arkadasımız varsa tanısalım
aracın hayırlı olsun dostum bu dediklerin koca bi foruma anca sığıyo zaten :)))
kazasız belasız...

Çevrimdışı golfburak58

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf Mk4
« Yanıtla #8 : 12 Ağustos 2009, 17:19:52 »
cevap veren arkadaslara tşk ederim... ayrıca aracımızın ruhsatında comfırt maliyedeki borcu yoktur kagıdında basic yazmakta bununla ilgili bilgisi olan var mı? ayrıca 99 comfortlarda can alıcı noktalar nereleri nelere dikkat etmemiz gerekiyo aracın püf noktalarında bilmediğim neler olabilir bindikce bişeylerini kesfediyorum ama daha bilmedigim cok sey var gibi gözüküyo...kazasız belasız sürmek dileğiyle...

arkadaşım hayırlı olsun güle güle kullan
comfortline olduğunu öğrenebilmek için döşemelerine veorta dikiz aynasına dikkat etmelisin başka bir golfle kıyasla

Çevrimdışı yesiill

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2009, 19:23:11 »
Kitapçığında yazar ne olduğu, ben comfort olduğunu öyle öğrendim, gaz verme muhabbeti bende de var ama önemsemedim ; bu arada merhaba arkadaşlar ben de yeniyim..  :saygılar
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2009, 14:36:06 Gönderen: yesiill »