Gönderen Konu: 1.6 Golf ile Maksimum Kaç KM/H Ulaştınız?  (Okunma sayısı 134352 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: 1.6 Golf ile Maksimum Kaç KM/H Ulaştınız?
« Yanıtla #266 : 20 Şubat 2009, 22:09:46 »
ya arkadaşlar burada bilgi paylaşmaya çalışıyoruz. ben 220 basan 1.6'lara yalan demiyorum ama hangi şartlarda yapıldı o hızlar??? ben arabamla Adana'ya giderken otobanda kadranı 240'a dayadım ama yokuş aşağıydı... :D Şimdi bu benim gerçek son süratimmi? Değil tabiki! Düz yolda rüzgarsız bir havada yapılan son süratı kıssas alırım ben. Oda benim arabamda 220-230 civarı oldu. 205/50/15 lastiklerle. Şimdi 1.6 8V sahibi bi arkadaş rampa aşağı veya rüzgarı arkasına alarak 220 yapmıştır,kadranıda doğru diyelim...Bunuda geldi burada ben 220 basıyorum dedi.Sonra düz yolda 190-200 km son süratte kalan diğer 1.6 kullanıcısı arabasında sorun aramaya kalkacak :) Adamcağız ne bilsin diğerinin rampa aşağı gittiğini! yani bu olay doğrudan yanlış bilgi paylaşımı olacak. O yüzden açıklamaları yapmayı ihmal etmeyelim ;)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #267 : 23 Şubat 2009, 21:09:09 »
KİMSEYİ ÖZENDİRMEYELİM. HIZ CAN ALIR!!!

Dün bi adamla konuştum 9takla atmış yeğeni ve ölmüş. Birde BMW görmüştüm Ankara-Kayseri arasında üstü  açık aracın ne üstü  vardı nede altı sadece kapının camsız bölümleri kalmıştı. Dört teker kırılmıştı hızdan viraj alamamış.

En sağlam arabaları Almanlar yapar ama onlar bile kaza testlerini 70Km/h a göre yapıyorlar. En yüksek hızları yazdık sonra vicdan azabı çektim. Biz hız yaparsak kendimizden mesuluz kimseye tavsiye edilecek birşey değil.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #268 : 23 Şubat 2009, 21:29:09 »
KİMSEYİ ÖZENDİRMEYELİM. HIZ CAN ALIR!!!

Dün bi adamla konuştum 9takla atmış yeğeni ve ölmüş. Birde BMW görmüştüm Ankara-Kayseri arasında üstü  açık aracın ne üstü  vardı nede altı sadece kapının camsız bölümleri kalmıştı. Dört teker kırılmıştı hızdan viraj alamamış.

En sağlam arabaları Almanlar yapar ama onlar bile kaza testlerini 70Km/h a göre yapıyorlar. En yüksek hızları yazdık sonra vicdan azabı çektim. Biz hız yaparsak kendimizden mesuluz kimseye tavsiye edilecek birşey değil.
       lafın bittiği yer ;)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 23 Şubat 2009, 21:44:57 »
her sabah köprüden anadolu yakasına geçerken yokuş aşağı rahat 200 görüyorum bi kerede adapazarından istanbula dönerken 4 kişi varken gayet uzun ve rahat olan yolda 200 gördüm
    arkadaş sebze halinde mi çalışıyosun ..kumkapıda balıkçımısın   ..sabaha karşımı yola çıkıyosun  200 ü hangi trafikte yapıyosun? :)
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #270 : 23 Şubat 2009, 21:47:27 »
91 td  1,6  orjinal  kaldırdım önleri  takoza   yani  lastik  takılmıştı  attım  arabayı 3 e  bastım  sonra  4  e çektim  sonra 5  e çektim  kadran 200  ü  gördü  fotograf  çekip  koyacaktım   dedim  kendi  kendime  :t
       direk 5 e takıp hiç vites değiştirmeden basa bilirsin..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 23 Şubat 2009, 22:07:02 »
oguz_oktay dostum senin aracın 3 silindirse 1.4 ise dizelse 190 ı geçemiyorsa.. bizlere taş atmana gerek yok, ben sadece bir fikrimi ortaya koydum,rahatlıkla 210-220 yaptığımı biliyorum ancak gaz pedalını halıflekse hiçbirzaman yapıştırmadım,benim golfün en son kaç yapacağını birgün adanaya yolun düşerse birlikte deneriz  ;) golflerin üretilirken spor otomobil olmasından dolayı ve modifiyeye uygun olduğu için bu şekilde bir ibre koymayı uygun görmüşler, amaçları maliyeti düşürmek falan filan da değil, dünyaca ünlü ve kailtesini ispatlamış kocaman bir otomobil (VOLKSWAGEN) devinin böyle bir düşünceye gireceğini sanmıyorum..
bakişte kaya kardesim benim anlatmak istedigimde bu benim arac 1,4 dizel ben 190 yapabiliorum sizin araclar 1,6 200 210 gibi kalıo misal sizin araclarınız motoru daha kuvvatli neden yapamiosunuz peki 240 fln acıkla bana bana gercek bi 240 kadran koyun suraya ordan burdan diil kendi aracınızla tmm dicem yhaa siz haklıymıssınız dicem

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 24 Şubat 2009, 10:00:17 »
       Arkadaşlar sizlerden özür diliyorum,örnek bir öğretmen olmam gerekirken burada s...k yarıştırmam hiç yakışmadı.. hız konusu hakkında birdaha yorum yazmama kararı aldım, hızın felaket olduğunu yazdığım halde burada yorum yaptım ve kendimle alakalı bazı iddialarda bulundum,benim aracım söylediğim hızları yapmaz, yanılmışım kusuruma bakmayın..
       Herkese kazasız belasız mutlu günler diliyorum.. :)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı ravelbach

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 01 Mart 2009, 02:10:04 »
bu olaya birde ben yorum yapayım.izmir aydın otobanında arabanın gördüğü en son surat 200. uzun bi süre bu suratle gittim.ama daha fazlada yapmıyor..1.6 2001 model rengi bej :)))

Çevrimdışı morghome

• SPORTLİNE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 17 Mart 2009, 16:22:38 »
2003 golf4 sportline ile 185 yaptık. yol düzdü, bitmese dahada giderdi.
GOLF4 = EFSANE

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 17 Mart 2009, 17:55:30 »
Golf 1.6 Comfortline. AKL motor.
220km gördüm. önümdeki araç zamanında çekilseydi önümden dahada gidebilirdik
ama frene bastıktan sonra tekrardan deneme fırsatı bulamadım.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2009, 17:59:03 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #276 : 23 Mart 2009, 15:23:50 »
    arkadaş sebze halinde mi çalışıyosun ..kumkapıda balıkçımısın   ..sabaha karşımı yola çıkıyosun  200 ü hangi trafikte yapıyosun? :)

Fsm köprüsünden geçip kadıköy istikametine giderken olabilir, o yol açık olduğu zamanlar çok düzgün.Ben 4 - 5 ay önce bir cts günü denk gelmiştim saat 23:00 sularıydı..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #277 : 22 Nisan 2009, 21:40:32 »
Golf 1.6 16 v ile otobanda 200'ü gördüm...elektrik kesmesi falanda olmadı...
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 22 Nisan 2009, 22:59:23 »
Ankara Kırıkkale yolu 185km/h  korkumdan daha fazla basmadım. Hız öldürür yahu  :t

Çevrimdışı avci78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 23 Nisan 2009, 13:44:24 »
arkadaşlar ben aydın otobanında benzinle 240 km/h sürati gördüm.1,6 8v otomatik : lpg ile 215 gördüm aynı yolda