Gönderen Konu: klima  (Okunma sayısı 16593 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: klima
« Yanıtla #14 : 22 Temmuz 2009, 00:35:45 »
ama bu kadar etkilemesi çok ilginç geldi bana ya.. babamın clio'su hiç etkilenmiyo be.. ama o dizel o yüzden olabilir mi acaba...

Dizellerde ve benzinlilerin torku yüksek olanlarda çok az etkiler. Ör fabia 75hb ve golf 1.4TSi kullandım klima neredeyse etkilemiyor ful yükle yokuşta canavarlar. Çünkü birinin Torku195nm  diğerinin 200nm bizim ki ise 126nm bundan kaynaklanıyor. Dizeller herzaman fazla tork üretir.

75hp benzinliye göre çok iyiyiz bakma, dizelle de kıyaslama
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2009, 00:37:04 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı coriolanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Temmuz 2009, 01:37:10 »
kardeş bu kadar azaldıysa gaz ayrıca bi tavsiyem yaz demeden kış demeden en az ayda 1 klimayı soğuk  15 dakika falan çalıştır.yoksa o gaz uçar gider.eğer bu dediğimgibi çalıştırırsan çok uzun süre gittiğini görüceksin gazın.ben 4 senedir her sene fazla para gelmiş olacakki klimacıları zengin ettim.ama bu dediğimi yapınca 2 senedir hiç gaz bastırtmaya gitmiyorum.

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Temmuz 2009, 11:13:33 »
Benim kayınco oto radyatör ve klima işi yapıyor. ucuza gaz bastırtabıralimrim. isteyen olursa yönelndiririm. yedikulede yeri

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Temmuz 2009, 11:40:30 »
Ulan okumayacam birdaha bu sorunlu konuları, neyi okusam başıma geliyor..Klima açmadı dün akşam..Açıyorum devreye girmiyor!!
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Temmuz 2009, 13:37:55 »
eroldemir senin kayınçonunda maşallahı var hem kaporta boya hem oto radyator ve klima...tum sanayi sizin sanırım :)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Temmuz 2009, 13:45:16 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN bana da cevap verin.97 model 1.4 sportline 100Bg polom var.geçen yaz hiç soğutmuyor diye servise götürdüm gaz tamamen bitmiş dedi ve 50 liraya gaz doldurmuştum.ara ara da kışın bile çalıştırdım...neyse araba SABAH VE AKŞAM yola çıkıyorsam klimayı açtığımda çok iyi soğutuyor.yani 1. kademe bile fazla geliyor desem yalan olmaz!ama ARABA GÜNEŞ ALTINDA beklediğinde yada öğlen sıcak bir havada giderken kademeyi kaça getirirsem getireyim yeterince soğutmuyor YANİ ILIK VERİYOR ve haliyle terlediğimiz için klimayı kapatıp camı açmak zorunda kalıyorum.neden olabilir acaba?

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Temmuz 2009, 14:16:34 »
Dizellerde ve benzinlilerin torku yüksek olanlarda çok az etkiler. Ör fabia 75hb ve golf 1.4TSi kullandım klima neredeyse etkilemiyor ful yükle yokuşta canavarlar. Çünkü birinin Torku195nm  diğerinin 200nm bizim ki ise 126nm bundan kaynaklanıyor. Dizeller herzaman fazla tork üretir.

75hp benzinliye göre çok iyiyiz bakma, dizelle de kıyaslama

hah kendi sınıfımızda iyi olalım zaten abi o yeter.. :) kesin renault lar falan da dökülüyodur klima açıkken..
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Temmuz 2009, 15:59:21 »
iki tane var. biri kaporta boyacı. öteki radyatörcü ve klimacı ::)
eroldemir senin kayınçonunda maşallahı var hem kaporta boya hem oto radyator ve klima...tum sanayi sizin sanırım :)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Temmuz 2009, 20:32:58 »
2 cevap yukarıda bende derdimi açıkladım.yardımcı olabilen olur mu acaba:)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Temmuz 2009, 07:48:04 »
Ulan okumayacam birdaha bu sorunlu konuları, neyi okusam başıma geliyor..Klima açmadı dün akşam..Açıyorum devreye girmiyor!!

Sigortayı kontrol et... ;)

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 25 Temmuz 2009, 07:50:16 »
ARKADAŞLAR LÜTFEN bana da cevap verin.97 model 1.4 sportline 100Bg polom var.geçen yaz hiç soğutmuyor diye servise götürdüm gaz tamamen bitmiş dedi ve 50 liraya gaz doldurmuştum.ara ara da kışın bile çalıştırdım...neyse araba SABAH VE AKŞAM yola çıkıyorsam klimayı açtığımda çok iyi soğutuyor.yani 1. kademe bile fazla geliyor desem yalan olmaz!ama ARABA GÜNEŞ ALTINDA beklediğinde yada öğlen sıcak bir havada giderken kademeyi kaça getirirsem getireyim yeterince soğutmuyor YANİ ILIK VERİYOR ve haliyle terlediğimiz için klimayı kapatıp camı açmak zorunda kalıyorum.neden olabilir acaba?

Bu tip durumlarda önce camları açıp kullanın ki arabanın içindeki 50 derecelerden fazla ısı azalsın ondan sora klimayı kullan faydası olacaktır. ;)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Temmuz 2009, 14:43:17 »
valla olmuyor VWCİ.hava sıcakken tam randıman olmuyor.gaz kaçağı da olduğunu sanmıyorum çünkü gaz değişimi 1 sene önce oldu ve dediğim gibi sabah ve akşam buz gibi üflüyor!

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Temmuz 2009, 19:26:09 »
Sigortayı kontrol et... ;)
hepsini kontrol ettirdim sağlam dedi elektrikçi..Klimacıya gidecem vakit bulursam umarım kompresörden değildir :(
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Temmuz 2009, 19:27:09 »
İşin kötü yanı bütün sene ara ara kullandım, tam yaz günü gitti