Gönderen Konu: KAPI KİLİT SİSTEMİ  (Okunma sayısı 10770 defa)

Çevrimdışı buraki

• Profili Görüntüle
KAPI KİLİT SİSTEMİ
« : 07 Temmuz 2009, 17:45:55 »
Arkadaşlar benim alarm sistemim yok yani kapıları anahtarı sokup açıyorum ve şöför tarafındaki kiliti yaptırmama rağmen yine bozuldu. Anahtar boşa dönüyor kapıyı açamıyorum ve kilitleyemiyorum. Merkezi kilit olduğu için diğer taraftan açabiliyorum. Birde merkezi kilit yavaş çalışıyor kapıyı açtığım zaman kilit butonları birden değilde ses çıkartarak yavaş yavaş inip kalkıyor ve içerden butonu indirmek istediğim zaman çok fazla zorlamam gerekiyor. Merkezi kilit sisteminde bir sorun olabilirmi? ve kilidin devamlı bozulmasının sebebi nedir? alarm taktırsam sorun çözülürmü?

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: KAPI KİLİT SİSTEMİ
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2009, 22:21:34 »
arkadaşım senin sorun bende de vardı. kapıyı kapatmam için anahtarı 3 tur çevirmem gerekiyordu. sorun kapı kolunda imiş. yenisi 150 dedi. tamirini 50ye yaparım 2 sene gider dedi. ben de tamir ettirdim. uzaktan kumandalı kilit yaparsan bu sorun olmaz. ben yaptıracam kumanda.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı buraki

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2009, 09:50:03 »
Ben kapıyı 3 tur değil 50 turda çevirsem açılmıyor :) boşa dönüyor. Yaptırıcam ama zamanla yine öyle olacak bir öncekinde olduğu gibi. Benim asıl sorunum kapıların biraz geç açılması normalde anahtarı çevirdiğim zaman merkezi kilit olduğu için tüm kapıların tak diye açılması lazım benimkinde butonlar yavaş yavaş kalkıyor, ses çıkartarak kapılar saniye farkıda olsa geç açılıyor?

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2009, 10:37:21 »
Bende kapılarda bahsettiğin sorunu yaşıyordum. Arkasında bir pim var o kırılıyor, veya kilit sisteminin arkasında bu bahsettiğim pimin geçtiği delik var. o delik kırılabiliyor. o zamanda kilit boşa dönüyor. Hatta kilit yerinden çıkabilir böyle durumda. Gittim hepsiburadadan uzaktan açma kapama sistemi aldım. sustalı kumandası var. mevcut nahtarı söküp bu sustalı kumandanın içine taktım. inmobilezer'ıda bahsettiğim kumadanın içine taktim. şimdi hem bu konuda rahatım. hemde anahtarım çok şık oldu. forumda bu konu ile ilgili yazım vardı.
Alarmda çözüm olabilir ama çok ağır bir uykum olduğu için nasıl olsa alarmı duymam diye hiç alarmı tercih etmedim :p

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2009, 13:34:43 »
Ben kapıyı 3 tur değil 50 turda çevirsem açılmıyor :) boşa dönüyor. Yaptırıcam ama zamanla yine öyle olacak bir öncekinde olduğu gibi. Benim asıl sorunum kapıların biraz geç açılması normalde anahtarı çevirdiğim zaman merkezi kilit olduğu için tüm kapıların tak diye açılması lazım benimkinde butonlar yavaş yavaş kalkıyor, ses çıkartarak kapılar saniye farkıda olsa geç açılıyor?

50 turda da açılmıyorsa sorun pompada da olabilir. bir yerde kaçak vardır havası yetmiyordur pompanın.
Araba binmek içindir..