Gönderen Konu: Golf MK1 16VG60 PROJECT ( RETRO cum )  (Okunma sayısı 638697 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf GTI MK1 PROJECT ( RETRO cum )
« Yanıtla #938 : 02 Ekim 2009, 10:00:38 »
hayırlı olsun Selçuk abi bu arada 220lik göstergede MFA kısmı neresi oluyo bu benim göstergenin aynısıda  8) Bide 260lık gösterge TR'de bulmak mümkünmü yoksa yurtdışından veya burda göstergecilere kağıt halindemi yaptırmak gerekiyor  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #939 : 02 Ekim 2009, 11:06:58 »
dıjıtal saatın ıcındekı yol bılgısayarı 260lık tacoyuda ne burdabulablırsın nede yaptırabılırsın yaptırsanda gercek surat olmaz.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #940 : 02 Ekim 2009, 11:36:29 »
dıjıtal saatın ıcındekı yol bılgısayarı 260lık tacoyuda ne burdabulablırsın nede yaptırabılırsın yaptırsanda gercek surat olmaz.
Benimkindede dijital saat var fakat yol bilgisayarıyla alakalı hiç bişey yok bu arada o küçücük monitörden ne görelebilirki   :)

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #941 : 02 Ekim 2009, 12:09:15 »
cogu yüksek motorlularda oluyor yol bilgisayari...icinde sunlari görüyorsun...öl temperature,hava soguklulugu/sicakliligi,yakit,sürdügün saat,sürdügün km,ortalama hiz ve g60 motorlarindada boost pressure fonksionu var

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #942 : 02 Ekim 2009, 12:18:02 »
bu özellikleri hangi müşürden alıyor? vakumdan mı? bir de bu hesapları gerçekleştiren chip te mesela motor bilgisi 1800 se, bunu değiştirme şansımız var mı ki?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #943 : 02 Ekim 2009, 12:25:49 »
bu özellikleri hangi müşürden alıyor? vakumdan mı? bir de bu hesapları gerçekleştiren chip te mesela motor bilgisi 1800 se, bunu değiştirme şansımız var mı ki?
Vaybe İlker abi amma konuştun öyle bi an professör konuşuyor zannettim ;) Babamla konuştum bunun bi parçası vardı ben yapıcaktım onu kaybettik dedi ayrıca koluda gerekiyormuş özel silgiş kolunamı sinyal kolunamı ne   ???

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #944 : 02 Ekim 2009, 12:37:35 »
hadi hayirlis diyim :)

bi arabanin aynisini yapmak mümkün degil bence herkezin baska zevki vardir mutlaka hosuna giden gitmeyen bisey vardir...

Aynen çetincim. Beyendiğim yerleri de beyenmediğim yerleride var bu aracın mesela .

Aynısını yaparsak zaten olmaz başkalarına bakmaktansa kendimiz  bişeyler yapmaya çalışalım o daha keyifli olur bencede.

cogu yüksek motorlularda oluyor yol bilgisayari...icinde sunlari görüyorsun...öl temperature,hava soguklulugu/sicakliligi,yakit,sürdügün saat,sürdügün km,ortalama hiz ve g60 motorlarindada boost pressure fonksionu var

Gökhan , Çetin iyi açıklamış bu konuyu teşekkür ederim kardeşim.

Bu arada Km sadece gösterge değil lastik jant ölçüleri şanzıman içindeki km dişlisi mahruti vs ile ilgili olarak da değişkenlik gösterir derin mevzular  :D
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #945 : 02 Ekim 2009, 13:23:06 »
bisey degil...daha fazla detaya girmek istemedim selcuka abi :D

mesela bendede MFA var ama yakiti ve öl temperature ölcmüyor cünkü benim motorlarda öyle bisey yoktu...öl temperature icin altdaki yagi bosaltma civatasi degismesi lagzim bende ve yakit icin komple benzin deposunu degistirmem lagzim...bende zaten hava olsun diye takmistim simdik herkez tachoya bakinca GTI saniyor arabayi bulusmalarda ;D

gökhan evet silcek koluda degisik ve bi kac kablo cekilmesi lagzim calismasi icin...

bide sundanda alicam(tempomat)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #946 : 02 Ekim 2009, 13:45:26 »
km olayına takılmadım ben, onun farkındayım da, bu diğer yakıt vs ölçümleri için demek istedim.

hatta o hız olayı için şöyle bişe söyliyim, geçen benim arabayla bi araba çektik, arkayı aradık, dedik bu km de sabit gidicez, eleman tamam 70 dedi, benim tako 77-80 gösteriodu :) arkada skoda felicia pikap vardı.. benim lastiklerle 10 km atar mı ya?

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #947 : 02 Ekim 2009, 13:46:31 »
Km saatin lastik ölçülerin km dişlisindede şanzımana göre değişkenlik gösterebilir.
Volkswagen Motorsport

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #948 : 02 Ekim 2009, 13:52:14 »
bilmeniz gerekirki bizim arabalar eski ve o zamanda tacholar zaten fabrika cikisi 100% gittigin sürati göstermiyordu...benimkide 10km fark atiyor hata 180den sonra 20km oluyor...orjinal lastikleri olsun yada benim taktigim jantlar/lastikler bisey degismiyor

golf 3 vr6 bile 200den sonra 20km fark atiyor...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #949 : 02 Ekim 2009, 14:22:09 »
ee radara girersek öttürcek ya bizi :)  :t

Çevrimdışı c3t1n

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #950 : 02 Ekim 2009, 15:17:50 »
valla beni öttürmüyor :D 50dedimmi en fazla 60 gidiom bisey olmuyor...

Çevrimdışı GolfGti16VMk1

• Volkswagen Motorsport
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #951 : 02 Ekim 2009, 16:27:59 »
Radar için %10 toleransı onun için koyuyolar zaten TR de  ;)
Volkswagen Motorsport