Gönderen Konu: Marj Basmadı  (Okunma sayısı 5022 defa)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Marj Basmadı
« : 20 Haziran 2009, 22:31:32 »
Arkadaslar bugün arabayı dış yıkattırdım sonra kenara çektim adamlar kuruladılar felan sonra işleri bitti arabayı calıştırıp gidecekdim arabaya bindim kontaga anahtarı taktım uyarı ışıklarının sönmesini bekledim söndükden sonra arabayı her zaman ki gibi çalıştıracakdım fakat araba nedense çalışmadı km saat sıfırlandı sonra arabanın saati 00:00 oldu ve ön gögüsden makara sarar gibi bir ses geldi ustamı aradım olayı anlattım akünün kutup baslarını sök yeniden tak dedi benzinlikdeydim zaten orada elektrikciye söktürdüm geri taktı yine denedim calısmadı elektrikci takviye kablosu ile denedi bu sefer her zamanki gibi gayet normal calıştı sonra akünün durumunu ölçtü normal dedi acaba akü felan mı bitiyor neden böyle birsey yaptı arkadaslar bileniniz varmı daha önce basınıza geldimi ???

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Ynt: Marj Basmadı
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2009, 22:47:57 »
Birşey daha söyleyecegim onu unuttum sürücü tarafındaki camı tek tuş ile açıyorum bazen ise tek tuş ile kapatamıyorum bugun bu olaydan sonra yaşadım bunuda

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2009, 19:29:41 »
Bir kısa devre söz konusu olabilir. Akünün kısa devre yapması diyebiliriz. Sorun şuan ne durumda devam ediyor mu?

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2009, 21:24:32 »
Yavuz sorun devam ediyor ama arabayı calıstırırken marşı biraz geç alıyor tarif edilmiyor boyle yarin gidecegim kısmet olursa

Çevrimdışı revelation

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2009, 22:56:54 »
Sen motoru yıkattın mı? veya şöyle diyeyim motora doğrudan veya dolaylı yönden su geldi mi?
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2009, 22:58:18 Gönderen: revelation »

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2009, 08:00:30 »
Sen motoru yıkattın mı? veya şöyle diyeyim motora doğrudan veya dolaylı yönden su geldi mi?

Yok ya oyle birsey yapmam zaten arabanın motora kadar elektrik tamamen bugun gidecegim servise bakalım ne cıkacak

Çevrimdışı freemaniac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2009, 14:08:17 »
konusu açılmışken merak ettiğim bişeyi sormak istiyorum, bizim arabalarda motor yıkatmak herhangi bir soruna neden olur mu?

Çevrimdışı colibaly

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2009, 14:49:25 »
konusu açılmışken merak ettiğim bişeyi sormak istiyorum, bizim arabalarda motor yıkatmak herhangi bir soruna neden olur mu?

Motoru sadece bizim arabalarda değil, bence hiç bir arabada yıkatmamak gerekiyor. Riskli mi kesinlikle riskli. Her türlü şase ye neden olabilir. Uygun yerleri poşet gibi bişeyle sarıp yıkayan yerler yok mu var. Ama bana sorarsanız hiç mi hiç gereği yok. Servislerde yağ sökücü ve parlatıcı spreyler var onlardan sıkıp silmeniz yeterli temiz olması için. Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Çevrimdışı revelation

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2009, 17:11:56 »
Yok ya oyle birsey yapmam zaten arabanın motora kadar elektrik tamamen bugun gidecegim servise bakalım ne cıkacak

haberlerini bekliyorum!!

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2009, 19:17:18 »
Yavuzcum belki inanmıyacaksın ama arabanın üstündeki akü fabrikanın takmış oldugu orjınal akü :D araba o  kadar orjınal duruyormus :D

Akü bitmişakü degiştirdim 115 TL BOSCH marka 2 sene garantili

Çevrimdışı revelation

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2009, 19:21:05 »
kardeşim geçmiş olsun.!! ben de bugün akü değiştirdim. Povver akü 3 yıl garanti 115 TL! Benimkisi de orjinalmiş değişmiş oldu. Geçmiş olsun!

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2009, 22:10:11 »
Fabrika çıkısındaki aküye helal olsun ama kaç sene dayanmış ne diyim valla adamlara helal normalde bi akünün ömrü ortalama 5 sene felan diye biliyorum