Gönderen Konu: VAG-COM HAKKINDA  (Okunma sayısı 16117 defa)

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: VAG-COM HAKKINDA
« Yanıtla #14 : 25 Mayıs 2009, 00:25:12 »
neden nickim hep yanlış yazılıyor...değiştiricem artık >:(
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2009, 00:30:14 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Mayıs 2009, 00:26:55 »
demekki bu olay ücretsiz
arıza tespitine ayrı para + hatayı düzeltmeye ayrı para almıyorsa bencede gerek yok :)
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Mayıs 2009, 00:27:18 »
:) Bellegimizde en cok ne kaliyorsa ona yonleniyoruz. Dikkat edecem CEMDERMEN ;)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Mayıs 2009, 00:32:50 »
Söyle aciklayim;
Servisiniz tanidiksa gittiginizde arabayi bilgisayara bagliyor sonra cikan hatalara bakiyor. Hatalar siliniyor tekrar bakiliyor tekrarlanan hatalar ile ilgili calisma yapiliyor. Burda parca ve iscilik aliyor acikca vag-com baglanti ucreti diye bisey yok. Usta zaten onu kendi icin kullaniyor. Benim aracta 3 hata cikti radyator, direksiyon ve egsoz gaz donusumu ile ilgili. Direksiyon ve radyotor icin musurler degisti, egsoz gaz donusumu biraz pahaliymis ustam bunu hemen degistirmeyelim bunu ben once temzileme yaparak kurtarmaya calisacagim dedi. Sonucta iki musur parca parasi ve 30 tl iscilik verdim adamlar 4 saat ugrasti.

demekki bu olay ücretsiz
arıza tespitine ayrı para + hatayı düzeltmeye ayrı para almıyorsa bencede gerek yok :)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #18 : 25 Mayıs 2009, 00:44:49 »
Ebayde Vagcom 409.1 versiyonu ile uyumlu kablolar satılıyor. Yanında programı da geliyor. Desteklediği araçlar sınırlı ancak. 20TL gibi bir şeye gelmişti bana. İhtiyacım olan herşeyi yapıyorum aracım yeni olmadığından.

Bunun dışında Ross-tech diye bir firma yeni versiyonlarını ve bununla birlikte uyumlu kabloyu satıyor. 80-120 gibi ara hızlanma değerleri bile yeni versiyonda ölçülebiliyor. Tabi fiyatı da pahalı yeni araçları desteklediğinden.

Polo 6N, Golf MK3, MK4 gibi araçlar için 409.1 versiyonu yeterli.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Mayıs 2009, 00:56:42 »
G60;

Peki 409.1 versiyonuna bu kabloyu takınca license in ucmasi ve demo ya donusme olasiligi varmi. Ebayda satilan ve 409.1 ile calisan kablonun tam linkini gonderebilirmisin yanlis bir kablo almayayim bende deneyecegim.

Ebayde Vagcom 409.1 versiyonu ile uyumlu kablolar satılıyor. Yanında programı da geliyor. Desteklediği araçlar sınırlı ancak. 20TL gibi bir şeye gelmişti bana. İhtiyacım olan herşeyi yapıyorum aracım yeni olmadığından.

Bunun dışında Ross-tech diye bir firma yeni versiyonlarını ve bununla birlikte uyumlu kabloyu satıyor. 80-120 gibi ara hızlanma değerleri bile yeni versiyonda ölçülebiliyor. Tabi fiyatı da pahalı yeni araçları desteklediğinden.

Polo 6N, Golf MK3, MK4 gibi araçlar için 409.1 versiyonu yeterli.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 25 Mayıs 2009, 01:24:36 »
O zaman bu kablo ile calisiyorsa, kanatlanip ucamamasi icin calisma yapmak lazim. Demo herseye izin veriyormu yoksa sınırlımı? Trial version lar genelde sınırlı seylere izin verir ama vag-comda nasil bu?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Mayıs 2009, 22:41:18 »
O zaman bu kablo ile calisiyorsa, kanatlanip ucamamasi icin calisma yapmak lazim. Demo herseye izin veriyormu yoksa sınırlımı? Trial version lar genelde sınırlı seylere izin verir ama vag-comda nasil bu?
demoda sadece arızaları görüp silebiliyorsun onun dışında adaptasyon yapmana izin vermiyor valla kanatlanıp uçmaması için çalışmalar yapılıyor ama pek başarılı olduğu söylenemez.

Çevrimdışı Ghog

• .........
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Haziran 2011, 22:36:31 »
Arkadaslar vag programı var ama usb kABloya o kadar para werılmezkı :s  hadı werdım dıelım o kadar bekleyemem anadolu yakasında oturup vag usb kablosu olan bı arkadas warsa cok ıyı olur benım ıcın ?
.............

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #24 : 14 Haziran 2011, 09:55:57 »
vag.com ile neler yapabiliriz aracımıza.. örneğin yeni yazılım yeni tork değerleri atayabilirmiyiz motora?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Haziran 2011, 18:49:57 »
vag-com la yeni yazılım atamazsınız yada tork değerleri ile oynayamazsınız. fakat diğer ne işlem varsa yapabilirsiniz. motor, abs veya gösterge paneli gibi modüllere girdiğinizde 2 kısım vardır. bir kısım herkesin kullanabileceği kısım diğeride uzman olanların kullanabileceği kısım. herkesin kullanabileceği kısımda arızaları görebilirsiniz, arızaları silebilirsiniz, blok ölçümlerne girip anlık değerleri okuyabilirsiniz. uzman kısmında adaptasyon kodlama temel ayarlar ve çıkış testler, yapılır. biraz uğraşla uzman kısmınıda öğrenebilirsiniz.

Çevrimdışı ibolution

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Haziran 2011, 20:47:28 »
ben çözemedim gitti şu olayı  :saskin:

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #27 : 07 Mart 2014, 11:36:41 »
Selam Millet Bende Vag com VCDS 11.11.3 Versiyonu var.. Elinde kodlar olanlar var mı??
Das Auto..