Gönderen Konu: benzinde araba gaz yemiyor  (Okunma sayısı 9314 defa)

Çevrimdışı can3501

• Profili Görüntüle
benzinde araba gaz yemiyor
« : 04 Şubat 2009, 20:45:22 »
Slm arkadaşlar 2001 model trendline golf arabam 4 gündür arabaya binmemiştim bugün bindiğimde araba hiç gaz yemiyo lpg ye alıyorum bi sorun yok araba tekliyerek calışıyor ben elektrik arızası olduğunu tahmin ediyorum konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şırnaktayım ne yapmalıyım bilmiyorum..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
Ynt: benzinde araba gaz yemiyor
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2009, 21:15:51 »
Can öncelikle geçmiş olsun,sanırım aracını uzun zamandır benzinde çalıştırmamışsın,birkaç gün önce babamın aracına da lpg taktırdık,uzun zaman lpg de kullanırsanız benzin kelebeği arızalanır ve bir süre sonra benzinde aracınız çalışmaz ancak lpg de çalışır herhangi bir sorununuz olmaz demişti, eğer arızan bu şekilde ise vw servisine gitmene gerek yok zaten şırnaktada zor bulursun, herhangi bir özel servisede gitsen halledebilirsin ancak yedek parça sorunun olabilir..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı can3501

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2009, 21:24:11 »
kaya teşekkür ederim uzun zamandır benzinde biniyordum burada hava soğuk gaz donuyor diye sadece bugün araba böyle çalışınca lpg ye alıp denedim anlamadım süper gaz yiyordu benzinde senin söylediğin değil cünkü arabaya benzinde biniyorum elektrik arızası olabilirmi ? sence

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2009, 21:35:46 »
valla hocam aracı görmeden tam birşey söyleyemiyorum elektirik arızası da olabilir,ama bilgisi olan arkadaşlar sana yardımcı olacaktır ancak en sağlıklısı güvendiğin ve vw grubu araçların dilinden anlayan bir ustaya göstermen en güzeli..saygılar..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2009, 21:39:42 »
Benzin pompan bozulmuştur.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı can3501

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2009, 15:35:02 »
arabayı elektrikciye götürdüm arabanın motorunu yıkatmıştımm lpgnin beyninin içi su dolmuş oda 4 ncü enjeksiyona elektrik göndermiyor lpg beyni arızalı ve lpg yi iptal ettim sorun kalmadı şuan normala döndü..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2009, 16:03:16 »
Haydi geçmişler olsun o halde, peki bundan sonra lpg kullanmayacakmısın?

Çevrimdışı can3501

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2009, 16:10:31 »
sağolasın Kaya kullanacağım ama burası çok nalet bi yer stefanelli marka lpg nin servisi yok artık izine gittiğimde lpg ye yeni beyin alıp kullanacağım  acaba lpg beyni ne kadardır bilgin var mı ?

Çevrimdışı ersin akgül

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2009, 23:18:41 »
kardes hıc ugrasma duzen alamassın artık yanı ben alamadım komple tesısatı degıstırdım gıt mtm dıe bı sıstem cıktı arastır bul onu taktır