Gönderen Konu: Motorda tekleme, düzensiz çalışma  (Okunma sayısı 7455 defa)

Çevrimdışı H!K!

• H!K!
    • Profili Görüntüle
Motorda tekleme, düzensiz çalışma
« : 04 Aralık 2010, 10:55:07 »
Arkadaşlar merhaba,
Motor soğukken tekleme yapıyordu, servise gittim aracı detaylı incelememiz gerekiyor 1-2 gür bırakman lazım dediler. Bu arada ben aracı sadece soğukken tekliyor zannediyordum ama ısınınca da çok hafif belli oluyor. Mekanik ustası bilgisayara bağladı, yakıt değerlerine ve diğer değerlere baktı. Motorda bir hava sorunu var, boğulma yapıyor gibi dedi.
şunları yapacağını söyledi;
- eksozdaki lamda sensörüne bakacağım(benim araç lpg li olduğu için lamda zaten hata veriyor,bu değişse bile belirli bir süre sonra tekrar lpg bozacak)
- motora hava giren tüm oringlere, hortumlara bakacağım,
- sana aracı sorunsuz teslim edeceğim dedi.

Aracın çekişinde herhangi bir sorun yok. Hava akış metreyi değiştirdim, bundan olmadığını anladım.
Konu hakkındaki yorumlarınız nedir?

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Ynt: Motorda tekleme, düzensiz çalışma
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2010, 11:10:19 »
Tekleme bakımla çözülen bir sorun, yakıt filtreleri  tıkalı  olabilir mesela, değişince düzelir, önümüz kış baktır bence, soğukta rezil eder adamı yoksa.

Çevrimdışı thebad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2010, 14:44:02 »
sorunu çözersen bizide bilgilendir.
benim araçtada çok hafif sallama oluyor her zaman değil ama arada bir hissediyorum.usta normal diyor.1-2 kişiye sordum SR motorlar özellikle LPG de yapıyor dediler. ne kadar doğruysa.

Çevrimdışı speed3x

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2010, 00:39:20 »
valla bu lpg takıldıgı zaman hep sroun ya.. lpg olmadan tıkır tıkır gidiyordum lpg ile arabada sorunlar arttı
HAYATIM KARANLIK YERLERDE GEÇER

Çevrimdışı H!K!

• H!K!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2010, 10:33:04 »
Arkadaşlar merhaba,
ben bu sorunu çözdüm.
sorunun lpg ile hiç mi hiç bir alakası yok.
bu sorunuda sanayideki tamircilerle çözemezsiniz, servisde yaşının 3 katı indirim var, servise gitmekten korkmayın.
sorun motora düzensiz hava girişinden ve hava kaçaklarından kaynaklanıyor. manifoltun contası ve hava hortumundaki contalar
değişti, motorun çalışması düzeldi. bunun bedelide indirim düşüldükten sonra 127 tl. :melek: