Gönderen Konu: carbon clean yaptıranlar ve sonuçları  (Okunma sayısı 25662 defa)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: carbon clean yaptıranlar ve sonuçları
« Yanıtla #28 : 05 Nisan 2014, 20:47:43 »
Carbon Clean için bu sayfada detaylı bilgi var. http://www.otohaber.com.tr/Servis/Bakim/2013/03/08/gizli-dusman-karbon

Benim tavsiyem önce motoru kurum oluşumuna açık bırakıp bunun sonradan temizlenmesiyle uğraşmak yerine yüksek detarjan özellikli motor yağları kullanılarak motorun hiç kurum biriktirmemesi daha mantıklıdır. Eğer motorda kurum varsa aşınma da vardır. Bahsettiğim kaliteli motor yağları kurumları bağlandıkları tüm noktalardan(gömlek, segman boşlıkları, piston tacının çevresi, süpap kılavuzları, turbo yatakları vs) temizleyerek yağ bünyesine alırlar ve her yağ değişimiyle, boşaltılan yağ ile bilrlikte bu pislik atılır. Burada önemli olan bu parçacıkların yağ filtresine takılmaması ve filtrenin ömrünü kısaltmayacak boyutlara parçalanmasıdır. Bahsettiğim motor yağları da özelliği gereği bu parçaları 6 mikron kadar küçük parçalara ayırdığı için filtreyi kısa zamanda doldurmazlar ve birbirlerine tekrar yapışmalarına da engel olunur.

Kaliteli motor yağı kullanımına ek olarak düzenli aralıklarla kaliteli bir enjektör temizleyici kullanılırsa da benzin deposundan enjektörelere kadar temizlenir ve yakıt püskürtüldükten sonra yanma odasında da bir temizlik yapılacak ve motor her zaman temiz kalacaktır.
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2014, 20:49:31 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 05 Nisan 2014, 21:27:04 »
159k'da aracıma yaptımayı düşündüm. Motoru pek de temiz ve kurumsuz olduğunu sanmıyorum. Sonra bir arkadaş dedi ki motorundaki kılcal çatlakları doldurmuştur o kurumlar onları da alırsa başına bela olur. Ben de çekindim.

Açıkçası fiziksel güzel bi temizlik sonrası iyi bir yağ ve benzin katkısı ile çözülebileceğini düşünüyorum. (Benim arabamın durumunda ise)
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 05 Nisan 2014, 22:54:57 »
159k'da aracıma yaptımayı düşündüm. Motoru pek de temiz ve kurumsuz olduğunu sanmıyorum. Sonra bir arkadaş dedi ki motorundaki kılcal çatlakları doldurmuştur o kurumlar onları da alırsa başına bela olur. Ben de çekindim.

Açıkçası fiziksel güzel bi temizlik sonrası iyi bir yağ ve benzin katkısı ile çözülebileceğini düşünüyorum. (Benim arabamın durumunda ise)

fiziksel güzel bi temizlik sonrası iyi bir yağ ve benzin katkısı ile çözülünce, kılcal çatlakları doldurmuş olan kurum temizlenmeyecek mi ?

Motorda kurum varsa aşınma vardır, yararlı kurum diye birşey olmaz.

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2014, 22:55:31 Gönderen: edincol »

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 06 Nisan 2014, 08:34:28 »
fiziksel güzel bi temizlik sonrası iyi bir yağ ve benzin katkısı ile çözülünce, kılcal çatlakları doldurmuş olan kurum temizlenmeyecek mi ?

Motorda kurum varsa aşınma vardır, yararlı kurum diye birşey olmaz.

Bak bu da doğru :)
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #32 : 06 Nisan 2014, 09:25:08 »
peki bu oluşan kururm atılırken,katalatik i tıkamaz mı.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Nisan 2014, 11:56:07 »
peki bu oluşan kururm atılırken,katalatik i tıkamaz mı.

DPF ve katalizörü tıkamıyor.

Çevrimdışı gökhanpolizei

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 06 Nisan 2014, 14:07:50 »
+1453 takipteyim :tamamdir

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #35 : 07 Nisan 2014, 00:25:01 »
Firmamız, binek araçlar için, 150.000 kilometrenin ürendeki araçlara uygulama yapılmasını tavsiye etmemektedir. Ancak, yüksek kilometre yapmış araçlar, kullanım süresince her ana bakımda Carbon Clean uygulaması ile temizlenmiş ise, bu araçlar için herhangi bir kritik uygulama sınırlamamız bulunmuyor. Eğer. siz de aracınıza her 20.000 ya da maksimum 40.000 kmde bir Carbon Clean işlemi yaptırdıysanız, mevcut kilometreniz ile işlem yaptırmanızda bir sakınca yoktur. Ancak, hiç Carbon Clean işlemi yaptırmadıysanız, uygulama yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz.

Firma yetkililerinin yaptığı açıklama