Gönderen Konu: Arka teker sürtme  (Okunma sayısı 10967 defa)

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
Arka teker sürtme
« : 03 Aralık 2010, 11:26:38 »
Aracımın lastik ve jant ölçüleri orijinal (175-65-13).

Araç yüklüyken ya da doluyken kasislerde arka lastikler sürtme yapıyor. Sizce nedeni nedir?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arka teker sürtme
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2010, 11:30:28 »
normalde o ölçülerde sürtmemesi gerekir ama.... sürtme mi yoksa küt küt vurma sesimi var
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2010, 11:40:36 »
Sürtme oluyor, özellikle hızlı giderken, her zaman değil ama, sadece kasislerde ara ara sürtme yapıyor.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2010, 13:46:45 »
davlumbaz yerinden oynamış olabilir, vidalarından sıktırın, düşük ihtimal amortisörler de ömrünü dolduruyor olabilir ya da sizden önceki sahibi araç alçalsın diye  takozunu kısaltmış olabilir.  benim eski polo da sürtüyordu çaresini bulamadım.  şimdiki aracımda arka teker ile çamurluk arası mesafe daha çok . poloda kronik sanırım
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2010, 14:01:48 »
Araç süratLi qiderken, ufak setLerde ve beyaz şeritLerden qeçerken, sürten Lastiqin ters tarafına çekme yapıyor mu..?

Çevrimdışı gberk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2010, 23:03:22 »
Hayır, çekme yapmıyor. Amortisörlerin yüksekliği de normal görünüyor. Yani araç alçak değil. Amortisörler çok mu yumuşak veya ömrünü mü tamamlamıştır acaba?

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2010, 11:51:32 »
Hayır, çekme yapmıyor. Amortisörlerin yüksekliği de normal görünüyor. Yani araç alçak değil. Amortisörler çok mu yumuşak veya ömrünü mü tamamlamıştır acaba?

O zaman tek bir seçenek var,oda amortisör takozu...

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2010, 23:22:32 »
benım polonunda lastıklerı 175-65-14 ,arkada bı surtme yok,bende de onler tam tur yapınca surtuyor.
acaba yanak olcusunu 60 a dusursem kurtarırmı, yada 13 janta gerımı doneyım?

Çevrimdışı adanalee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Aralık 2012, 08:16:21 »
60 yada 55 yap geçer herhangi bir sıkıntın olmaz  ;) bende 195 - 50 - 15 var yayları bastırdım ön 5 cm arka 3,5 cm arkada 2 kişi oturuncca sürekli sürterek gidiyor bu da sinirimi bozuyorfakat davlumbazları cıkartmak isteymiyorum malum onümüz kış sürtmeyi engellemek için ben ne yapabilirim lastik ebatını küçültmek'te istemiyorum .. .  :-[

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2012, 08:19:20 »
60 yada 55 yap geçer herhangi bir sıkıntın olmaz  ;) bende 195 - 50 - 15 var yayları bastırdım ön 5 cm arka 3,5 cm arkada 2 kişi oturuncca sürekli sürterek gidiyor bu da sinirimi bozuyorfakat davlumbazları cıkartmak isteymiyorum malum onümüz kış sürtmeyi engellemek için ben ne yapabilirim lastik ebatını küçültmek'te istemiyorum .. .  :-[

o zaman arka koltuğa 2 kişi oturtmayacaksın :)
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

Çevrimdışı deathofangel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2012, 08:49:38 »
benım polonunda lastıklerı 175-65-14 ,arkada bı surtme yok,bende de onler tam tur yapınca surtuyor.
acaba yanak olcusunu 60 a dusursem kurtarırmı, yada 13 janta gerımı doneyım?
aynı sorun bendede var dıreksıyonu tamamen sola yada saga kırdıgım zaman önler sürtüyor.lastık olculerıne bakmadım  :-\

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2012, 18:41:25 »
Merhaba arkadaşlar bu konuda baya yormuş bir kişi olarak size alternatifleri söyleyeyim .

ben 195 45 15 taktırmıştım arka lastiklerin dış üst tarafı sürtme yapıyordu bunu çözmek için yaptıklarım : amartisörler bitikti değiştirdim içine giriyor ama dışına cıkmıyordu söküp baktıgımızda arka lastik istinat takozları bitmişti onları değiştirdim polonun bulamadık unonunki oldu artık arkaya bir kişi bindiginde sürtme cok nadir olmaya başladı ama kafaya takmıştım bir kere ve en son olarak arka çamurluklar biraz acıldı kimse fark etmiyor bile bu şekilde sorunum tamamen ortadan kalktı tam emin değilim ama senin lastik ölçüleri orijinal bence senin sıkıntın kesinlkle arka amatisölerde eminm miyadı doldurmuşlardır ilk olarak onları değiştir %99 sorunun çözülücek arkadaşım
I Love PoLo