Gönderen Konu: Gaz yememe boğulma sorunu  (Okunma sayısı 7429 defa)

Çevrimdışı mucteba

• Profili Görüntüle
Gaz yememe boğulma sorunu
« : 09 Ağustos 2012, 08:45:39 »
2001 model otomatik vites 150binde aracım. 1 haftadır her kullanımda sürekli olmamak kaydıyla ancak giderek artan sekilde LPG de ve benzinde boğulma gibi rolantide devir düzensizliği gaza basınca boğulma hiçbir şey yapmayinca da belli bir süre sonra stop etme sorunu başladı. LPG de iken daha sıklıkla yapıyor. Brc marka LPG kiti var üstünde. 1ay önce lambda sensörünü değiştirdim. Bugün ustama götürdüm, boğaz kelebeği olabilir dedi, değiştirdik adaptasyon yaptık düzelmedi, hava akis metre olmasın dedik değiştirdik yine aynı. Simdi ecu dan olabilir dedi çıkma birtane bulup deneyecez. Zenon far takılı farlari açınca bu olay hemen başlıyor, gaz yemiyor basınca pat pat diye patlama sesleri de geliyor. Fikirlerinize açığım arkadaslar tesekkurler
bilgisayarda hata kodu görünmüyor

Çevrimdışı mucteba

• Profili Görüntüle
Ynt: Gaz yememe boğulma sorunu
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2012, 20:33:55 »

Dün beni yolda bıraktığı için bugün öğlen yakındaki Bosch servise götürdüm. Bugün sürekli ilk çalısmadan itibaren titremeler rolantide, gaza basınca bir türlü devirlenmeme seklinde idi bir de sesi baya değişmişti motorun, gider gitmez atesleme sisteminde bir yerde muhtemelen de bobin de dedi ben bıraktım gittim arabayı, aksam bobini yeni getirmişlerse taktılar düzeldi hersey, eski haline dondü

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Otm. Bora 1.6
Ynt: Gaz yememe boğulma sorunu
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2012, 09:45:50 »
geçmiş olsun benim de bir kaç kez başıma geldi, depoyu doldurunca yeniden düzeldi. ama bir daha tekrarlarsa ben de ilk buji leri kontrol ettireyim. size de geçmiş olsun