Gönderen Konu: Pasific 16Valve LPG yardımm  (Okunma sayısı 6224 defa)

Çevrimdışı cagri_2004

• Profili Görüntüle
Pasific 16Valve LPG yardımm
« : 17 Haziran 2012, 02:16:02 »
Selamlar;

2004 GOlf pasific aracım var.Motor 16valve.. aracıma atiker sistem taktırsam soru yaratırmı? Yada BRC lovata gibi markalar taktırmam için önemli bi sebep var mı sizce? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler

Çevrimdışı vredd

• Profili Görüntüle
Ynt: Pasific 16Valve LPG yardımm
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2012, 09:59:37 »
Merhabalar Benim aracım 2000 otomatik ben gerek lpg servisinin yönlendirmesi gerekse araştırmalarım sonucu KİT MTM taktırmaya karar verdim gerçekten memnunum.Daha fazla bilgi almak isterseniz yardımcı olmaya çalışırım

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2012, 11:18:19 »
2003 model 16 valve aracım da atiker kullanıyorum. gayet memnunum, performans olarak yakıt olarak. parça ömürleri çok uzun değil gibi ama yinede ucuz.
ben enjektör değiştirdim
beyin değiştirdim
map sensörü değiştirdim.
100'er lira hepsi.
ara ara değiştirdim ama benim sistem eskiymiş.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2012, 12:18:11 »
Bende Atiker kullanıyorum 20 bin km oldu bir kere sıkıntı yaşadım enjektör garantiden değişti. Ama satış sonrası hizmetler için artık bende BRC diyorum. Araca sigorta yapıyorlar hatta forumun birinde okudum bir araçta Zonguldak bayi arıza tespit yapamamış kişiyi İstanbul a davet etmişler yol ve konaklama masrafını da üstlenmişler...

Çevrimdışı cagri_2004

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2012, 13:15:26 »
Çok teşekkür ederim. Gecen gün ankarada bir Atiker bayiini aradım böyle bir aracım var Atikerle herhangi bir sorun yaşar mıyım diye.. Bayideki arkadaş rolantide titreme gibi sorunlar yaşabiliyoruz dedi. Durum böyle olunca biraz kafam karıştı açıkcası..

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2012, 15:51:55 »
kardeş bu işe bir kere giriyorsun 300-500 fazla olsun temiz olsun:)
soru işaretleri kalmasın kafanda.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı zooteknist

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2012, 17:10:19 »
slm arkadaşla rbenimde aracımda brc var  10000 km dir kullanıyorum daha bir sorun yaşamadım  fakat araçın  arıza lambasını söndüremedim bir türlü bir de ab gas werkstat  yazıyo ne anlama geldiğini bilmiyorum .Ama kesinlikle aracın gidişinde bir sorun yok bşr kere araç teklemedi

Çevrimdışı Nuri_Kapucu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2012, 18:24:10 »
slm benim arabam da 2004 golf pacific ve brc marka lpg var hemen hemen 9000 km oldu bi sıkıntısı yok ve arıza ışığı da yanmıyor.

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2012, 10:00:08 »
brc de rolantide titreme yaptı. hatta egr valfimi yedi. landirenzo taktırdım. saat gibi maşallah, 2 yıl motor garantisi veriyor. hiç sorun yaşamadım. sadece 10 bin km de lpg filtresini değiştik o kadar. Volkswagen e tam uyum sağlayan landirenzo.

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2012, 10:13:54 »
atiker kullanıyorum 1.6 16 valve bcb motoru var 70.000 km oldu sıkıntısız yola devam lpg yi aygazdan tavsiye ediyorum arkadaşlar cok ciddi anlamda fark var hem peformans olarak hemde yaptıgı km olarak

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Haziran 2012, 17:06:27 »
Önceki aracım 306 idi ve atiker vardı. Montajını kendim yaptırdım. Şimdi Golf 4 1.6 sr motor 8 valve aracımada brc kiti yine kendim taktırdım. İşin açıkçası lpg'de en önemlisi montajı neresinin yaptığı. İşçiliğin iyi olması, titiz çalışılması markanın ne olacağından daha önemli. Daha sonra kitin kalitesi geliyorki oda tabiki karar vermede yardımcı bir etken. Açık konuşmak gerekirse atikerde kötü değil fakat çok uzun vadede daha iyi kitlerden daha önce parçalarda değişim gerektirebiliyor. Burda şimdi 5 senede atiker kullanıp sorun yaşamayan vardır, sorun yaşayanda vardır. Enjektorler ve ecu denilen beyin yani esas gazın ayarını, benzindeki değerleri gazdada sağlayan parçalar en önemli parçalardan. Şu anki kullandığım brc kitinde bir süre sonra geç gaza geçme sorunu yaşadım ki araştırmalarımda my07 modelinde olan sıcaklık sensorunu su ile değil farklı şekilde koyduklarından kaynaklanan bir sorunmuş ki daha sonra bu sorunu anladıktan sonra tekrar su sıcaklığı üzerinden geçiş sağlaması için işlemi yapıp bana teslim ettiler. Brcden çok memnunum şu ana kadar. Canımı sıkacak bir sorun yaşamadım. Atiker aracımda ufak tefek silkeleme ve benzer şeyler yaşadım, bobin arızası nedeniyle kaynaklandığı için değiştirdim geçti. Bunu lpgli olan birçok araç yaşıyor fakat golfte bununla hiç karşılaşmadım. Hangi markayı tercih edersen et mutlaka bilinen ve iyi ustaların olduğu bir yerde taktır. Ben brc'nin türkiyedeki merkez servisi kağıthanede taktırdım. Montajın yapıldığı yerin 50 metre aşağısında brcnin genel merkezi var. Mühendisler ve yönetimide orada. Sana burayı tavsiye edebilirim.

Yukarıda yanlış yazmışım benim aracımda my010 model kit var my07 de sıcaklık su üzerinden ölçülürken yeni kitte bunu kaldırmışlardı fakat sorunla karşılaşınca şimdi yeni takılan my011 de tekrar bunu koymuşlar. Bu şekildeki my010 larada yine su üzerinden sıcaklık ölçen parçayı çok kolay entegre edebiliyorlar.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2012, 17:08:42 Gönderen: totemshark »
I :sevgi: my Golf 4

Çevrimdışı cagri_2004

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2012, 20:20:57 »

Benimde kararım atikerden yana oldu. Sonunda dün taktırabildim. İlk izlenimlerim gayet iyi oldu. benzinli halinden herhangi bir fark göremedim çok şükür :)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #12 : 10 Temmuz 2012, 22:54:51 »
slm arkadaşla rbenimde aracımda brc var  10000 km dir kullanıyorum daha bir sorun yaşamadım  fakat araçın  arıza lambasını söndüremedim bir türlü bir de ab gas werkstat  yazıyo ne anlama geldiğini bilmiyorum .Ama kesinlikle aracın gidişinde bir sorun yok bşr kere araç teklemedi
ateşleme bobininin birisinde sorun vardır buji sağlamdır buji de arıza yapınca araba teklemeye başlar bastınmı gitmez çekişi düşer bilgisayara bağlandığında hangi bobin arızalı ise gözüküyor bilgisayarda geçen gün benimde başıma geldi aynısı bobin arızası. motor işaretide yanmıştır göstergede bayır yukarı kaldırmaya çalış aracında titreme stop etme olabilir.