Gönderen Konu: Muayene zamanı geldi..  (Okunma sayısı 6768 defa)

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
Muayene zamanı geldi..
« : 27 Temmuz 2012, 13:03:25 »
Evet arkadaşlar, herkese selam,
Dün cep telefonuma otomatik bir arama geldi. Aracınızın muayene süresi doluyor diye. Tüvtürk'ün böyle bir hizmeti de varmış demek ki şaşırdım. Bir önceki muayenede aracımı ağır kusurlu diye geçirmemişlerdi. Kusurumda sağ sinyalim turuncu yanması gerekirken biraz daha sarıya yakın yanıyormuş. Ampülün
üzerindeki boya atmış bir miktar. Neyse ki değiştirip tekrar muayeneden geçmiştim. Ancak şimdi internet sitesine girdiğimde ocak 2012 de kusurlar revize edilmiş. Bu yaşadığım durum hafif kusur olarak değiştirmişler. Bu listeye göz atıp ona göre gitmek lazım derim. Bir önceki muayenede araçta cam filmine hafif kusur yazmışlardı. Filmler hala duruyor. Problem yaratır mı? Sizler istanbul anadolu yakasında hangi istasyonu tavsiye edersiniz. Ben dudullu'da olana gitmiştim. Aşırı kalabalıktı. Randevu falan bakmıyorlardı. 3-4 saat bekletmişlerdi. Bunu yaşamak istemiyorum bu sıcakta. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
App plaka taktırmıştım. Bunlar muayenede sorun çıkarır mı acaba. App ile muayeneye giren var mı. Cevaplarınız bekliyorum.

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
Ynt: Muayene zamanı geldi..
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2012, 13:50:43 »
Randevu al git app le ben geçtim tam bandurolü vururken plakaya farketti bagajdaki orj plakaya yapıştırdı sabahta kırmızı ışık cezası yedim polis amcalar 1,5 km kovaladılar tabi adamlar peşimden geliyormuş bende yapıştırıp gittim sonradan farkettim 154 tl yapıştırdılar cam flimlerime baktılar ön cam ve arka cam da flim olmayacakmış yani yanlar çok koyu olmazsa ceza yazmıyorlarmış artık cam flimine muayenede bir şey demiyorlar

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2012, 16:37:50 »
pendik teki istasyona gittim randevu alarak.3-4 saat beklemedim 1 saatte işim bitti.

Çevrimdışı 6NCURESHOT

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo6n 2000
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2012, 21:29:09 »
evet arkadaşlar benmde muayenem geldi yanlız aklımda bir soru işareti var arka sileceğim çalışmıyor şu anda bi şansımı denesemmi yoksa yaptırıp mı gitsem kararsızım...düşünceleriniz nelerdir????hafif kusurla geçebilirmiyim....

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2012, 21:55:01 »
evet arkadaşlar benmde muayenem geldi yanlız aklımda bir soru işareti var arka sileceğim çalışmıyor şu anda bi şansımı denesemmi yoksa yaptırıp mı gitsem kararsızım...düşünceleriniz nelerdir????hafif kusurla geçebilirmiyim....

silecekler önemli benim transporterın da su fiskiyesinin tesisatında problem var salı günüde ben muayeneye gideceğim ağır kusur bilginiz olsun
ama bir hafta önce E 200 Elegance götürdüm ne bagajı açıp trafik setine baktılar sisin teki yanmıyormuş onudahi yazmadılar.Sileceğe baktılarmı bilmiyorum
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2012, 21:55:37 Gönderen: brkdmr38 »
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2012, 02:57:29 »

Arka silecek ağır kusur  :melek:

Çevrimdışı 6NCURESHOT

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2012, 11:29:01 »
o zaman başka çıkış yolumuz kalmadı arkadaslar tamir olursa yaptıracaz:)çıkma bulursak taktıracaz:) olmadı 295 tl bayılıp orjinalini taktıracaz:))

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2012, 11:48:18 »
o zaman başka çıkış yolumuz kalmadı arkadaslar tamir olursa yaptıracaz:)çıkma bulursak taktıracaz:) olmadı 295 tl bayılıp orjinalini taktıracaz:))

295 bayılana kadar bi samımı oldugun arkadaşta varsa tak gıt gelince sok daha iyi çok para yaaaa
bide daha önce ön silecek motoru aldım ben 120 ye fiat palıonun kı uyuyor dedıler o 60 tl  miş   sen bi  bak derım belki palıo nun uno nun arka siecek motoru uydurursun ucuza mal etme acısından dedım  çok pahalı çünkü bide pekte kullanmıyoruzzz

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2012, 12:51:33 »
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar ben de pendik ya da orhanlı istasyonuna gitmeye karar verdim. dudulluya gitmeye niyetim yok yakın olmasına rağmen.
Arka cam sileceği ile ilgili yanlışınız var. Şimdi tüvtürk sitesinden kontrol ettim. Revize edilen kusur tablosunda arka cam sileceği arızalı olması HAFİF KUSUR  olarak yazıyor. 6NCURESHOT yaptırmana gerek yok. Tüvtürk internet sitesinde kusur listesine bak. Arka cam sileceğiyle ilgili ağır kusura giren hiçbirşey yok. muayeneden geçersin.
          Ön Cam sileceği: silecek süpürgeleri yıpranmış   Hafif Kusur
          Ön Cam sileceği: çok fazla boşluk   Hafif Kusur
          Ön Cam sileceği: yataklama boşluğu var   Hafif Kusur
          Ön Cam sileceği: durma pozisyonu hatalı   Hafif Kusur
          Ön Cam sileceği: yok   Ağır Kusur
          Ön Cam sileceği: çalışmıyor   Ağır Kusur
          Cam sileceği: Arka cam silecek süpürgesi aşınmış   Hafif Kusur
          Cam sileceği: Arka cam silecek süpürgesi hasarlı   Hafif Kusur
          Cam sileceği: ArkArka cam silecek süpürgesi arızalı   Hafif Kusur
          Ön Cam yıkama sistemi: çalışmıyor   Ağır Kusur
          Far yıkama sistemi: yıkama pozisyonu uygun değil   Hafif Kusur
          Far yıkama sistemi: çalışmıyor   Hafif Kusur
          Cam yıkama/far yıkama su deposu: yıkama suyu çok az   Hafif Kusur
          Cam yıkama/far yıkama su deposu: yıkama suyu yok   Hafif Kusur

Çevrimdışı 6NCURESHOT

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Temmuz 2012, 15:44:48 »
evet serdarbay kardeşim oraya bakmak hiç aklıma gelmemişti :) ilk muayenem olduğu için bazı şeyleride tam olarak bilmiorum dolayısı ile tşkr ederim kardeş eline sağlık:::

Çevrimdışı 6NCURESHOT

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Temmuz 2012, 21:20:37 »
arkadaşlar bir sorum daha olacak bizim 6n lerde motor no önden kaputu kaldırıp baktığınızda hemen motorun solunda triger kayışının kapağının üzerinde sticker oluyormuş orda yazar diyorlar fakat o siticker bende yok başka nerede yazar bu motor no?

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Temmuz 2012, 12:45:56 »
evet orda yazar motor nosu yalnız senınkınde yazmıyorsa sorun yok hafıf kusur sayılıyor. bennım aractada yoktu. ruhsat degısımı gıbı bıdurum yoksa sıkıntı etme yalnız degısecekse sıstem uzerınden onay vermıyorlar tabı trafık subede bunu kabul etmıyor bılgın olsun. benım lpg ıcın ruhsat degısecektı cok ugrastım gcırmek ıcın.

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos 2012, 17:29:53 »
evet arkadaşlar muayeneden geçtik çok şükür. Etiketi de app plakaya yapıştırdılar.  :D 4 tane hafif kusur yazdı abimiz. cam filmi, kısa far açısı oransızmış, motor ve şanzıman yağ kaçırıyormuş. hafif kusur olduklarından dolayı geçirdiler. Yakın zamanda bi servise götürüp baktırayım bu yağ kaçaklarını. son 1 hafta 10 gündür rölanti sorunu yaşıyordum. Özellikle klimayı açtığımda motor devri 500 lere düşüp stop edecek gibi olyordu. Muayeneye girdim ve çıktım bu sorun düzeldi  :D Çok ama çok şaşırdım. ne oldysa artık rölantim tamamen normale döndü. hiç bişey anlamadım. Bagajdaki yangın tüpü reflektör falan da bakmıyorlar bu arada.