Gönderen Konu: yeni arzamız hayırlı olsun marş basıyor ama motorda tık yok  (Okunma sayısı 32351 defa)

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
Ynt: yeni arzamız hayırlı olsun marş basıyor ama motorda tık yok
« Yanıtla #28 : 07 Şubat 2012, 23:38:23 »
immobilizer mı? Aslında aklıma gelmişti keşke yazsaydım diğer aynı durumdaki arkadaşa yazmıştım bir ihtimal böyle şeyler olabilir diye. :( Bir ara bende de aynı durum olmuştu birkaç hafta yedek anahtarla kullanmıştım. Sonra aynı sorun tekrarladı biz de uzun uğraşlarda bulamamıştık sonra sigorta kutusundaki kabloları oynatınca araç çalışmıştı diplerinden gevşemiş artık hangi kablo gevşediyse.

Bu arada immobilizer sorunun anahtar kaynaklı mı yoksa dipten mi? Yedek anahtarın var değil mi her ihtimale karşı?
hiç sorma ya aklımızın ucundan bile gecmedi  immobilizer olması işte bi yerden cıkmış ama diptenmi anhtardanmı bilimiyorum usta düzeltim dedi yarın sabah belli olucak :) yedek anhtar yok ya

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 07 Şubat 2012, 23:53:33 »
hiç sorma ya aklımızın ucundan bile gecmedi  immobilizer olması işte bi yerden cıkmış ama diptenmi anhtardanmı bilimiyorum usta düzeltim dedi yarın sabah belli olucak :) yedek anhtar yok ya
Ne kadar doğrudur bilmiyorum yanıltmış olmayayım ama duyduğumu söyleyeyim. İki anahtarda da sorun oldu mu senin başına açacağı iş daha büyük ve masraflı oluyormuş. O yüzden ben o sorunu yaşadığımda kaç usta hemen git ilk işin yedek anahtar çıkartmak olsun dediler sonra arıza nerede uğraşırsın ama elinin altında çalışanının kesinlikle yedeği olsun dediler. O yüzden ben de sordum hemen.

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2012, 23:56:56 »
nerde cıkarcaz bunun yedegini normal anahtarcı cıkarıyomu ?

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 08 Şubat 2012, 00:01:07 »
nerde cıkarcaz bunun yedegini normal anahtarcı cıkarıyomu ?
Kartaldaki praktikerde içeride varmış bir anahtarcı çıkartmaya gitmiştim içim rahat etmemişti ama çıkartmamıştı. Çünkü oradaki kontrolde anahtarlar çalışıyor olarak çıkmıştı. Sanırım öyle büyük yerlerde bulabilirsin(carrefour vs.) ya da belli başlı sanayilerde vardır ustanın bildiği.

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 08 Şubat 2012, 01:08:01 »
Bizim sportlinelarda ımmobılızer oldugunu bılmıyordum  :o

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 08 Şubat 2012, 21:36:04 »
ustanın dedigine göre varmış ben onun yalancısıyım :)   anahtarda chip varmış o okumuyomuş :-\