Gönderen Konu: FSİ Çalışmama..  (Okunma sayısı 5001 defa)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
FSİ Çalışmama..
« : 04 Aralık 2011, 01:27:21 »
Arkadaşlar yıllık izinde şehir dışına çıktım araba evin önünde kaldı 3 gün -2 ila 2 derece gibi soğuklara maruz kaldı.çalıştırmayı denedim normal marş alır gibi 2-3 defa ses geldi sonra marş kaçıran motorlar gibi düz bi ses geldi. acil yardımlarınızı bekliyorum ne yapmam lazım çalışması için.. antifriz i de ölçtürecek vakit bulamadım. acaba zincir mi dondu diye düşünüyorum..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: FSİ Çalışmama..
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2011, 01:57:24 »
Akü son 3-4yıl içinde değişmediyse, akü bitmiştir. Çalışan bi araç ile akü leri paralel bağlayın çalışır. Zincirin yağı süzülür normal, 1-2dk rolantide çalışsın sonra aracı hareket ettir.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2011, 01:59:25 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2011, 07:28:21 »
Akü son 3-4yıl içinde değişmediyse, akü bitmiştir. Çalışan bi araç ile akü leri paralel bağlayın çalışır. Zincirin yağı süzülür normal, 1-2dk rolantide çalışsın sonra aracı hareket ettir.
ama lambalar yanıyor yine de akü mü diyorsun arkadaşım.. sanki akım var fakat zincir dönmüyor gibi geldi.

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2011, 08:36:47 »
marş motoru dişlisi kırılmış olabilir mi acaba ?

Çevrimdışı kqray

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2011, 11:45:19 »
akü bencede benim passattada ses sistemi açık kaldığında akü bitmişti  :D takviye ve bi 30dakika çalıştırmayla eski haline geldi

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2011, 11:56:45 »
akü bencede benim passattada ses sistemi açık kaldığında akü bitmişti  :D takviye ve bi 30dakika çalıştırmayla eski haline geldi
akü bitik olsa lambalar yanar mı ?

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Aralık 2011, 15:38:47 »
Arkadaşlar olay halloldu ama nasıl diye sormayın bende bilmiyorum çünkü.. Tamirci arkadaşla gittik baktık yarın çekici getirir dükkana götürürüz dedi burada yapılacak bişi yok dedi. Sonra babam istedi anahtarları bende içimden "ne yapacaksa dedim" :) yarım saat sonra aradı araba tamam dedi nasıl dedim meslek sırrı dedi. nasıl olduğunu öğrenip paylaşıcam arkadaşlar..

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2011, 15:46:33 »
ozman demekki hiçbirşey yokmuş yoksa şu parça değişti bu parça değişti derdi :)
Büyük imza...

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2011, 15:47:30 »
Valla görünce inanıcam bende merak içerisindeyim..

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2011, 08:43:12 »
benim eski aracımda da bazen ama nadiren marş motoru kaçırırdı bir ben bilirdim nasıl çalıştırılacağını aracı azcık hareket ettirirsem sanırım marş motoru dişlileri yerine mi geliyordu ne o zaman çalışırdı araç sende de öyle sanırım. neyse bununla geçmiş olsun :)
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2011, 09:05:08 »
benim eski aracımda da bazen ama nadiren marş motoru kaçırırdı bir ben bilirdim nasıl çalıştırılacağını aracı azcık hareket ettirirsem sanırım marş motoru dişlileri yerine mi geliyordu ne o zaman çalışırdı araç sende de öyle sanırım. neyse bununla geçmiş olsun :)
ne kadar ısrar etsemde söylemedi.. olabilir arkadaşım.. sanırım motora üstten baskı yaparak marş dişlisinin hareket kabiliyetini arttırıp döndürme gücünü fazlalaştırarak yapmış olabilir. bi de araç hareket etmiş ileri geri sanırım 1. vites kaldırmayı denedi direk gazla.. çok basit bişi olduğu aşikar zor bişi olsa anlatırdı :)

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2011, 14:21:33 »
Alıntı
ne kadar ısrar etsemde söylemedi.. olabilir arkadaşım.. sanırım motora üstten baskı yaparak marş dişlisinin hareket kabiliyetini arttırıp döndürme gücünü fazlalaştırarak yapmış olabilir. bi de araç hareket etmiş ileri geri sanırım 1. vites kaldırmayı denedi direk gazla.. çok basit bişi olduğu aşikar zor bişi olsa anlatırdı

yine de işi biliyormuş tebrik ederiz.  :tamamdir
Deyiş o deyiş patladı gitti :)