Gönderen Konu: motordan ses geliyor ustalar bişiyi yok diyor.!!!!!!  (Okunma sayısı 13664 defa)

Çevrimdışı freedom

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir kaç gündür arabayı kullanırken bu lpg nin enjeksiyonları ne kadar çok ses çıkarıyor diyordum. Bir gün denedim lpg yi kapattım. Ses hala var motoru açtım sesi dinledim. Kelebeğin arkasından şıkırtı gibi bir ses lpg enjöktörli gibi tıkırdayıp duruyo gaza basıncada ses de hızlanıyor. Bu sabah götürdüm iki tane servise birisi arabanız 4 enjektörlü dedi :S (ben tek zannediyordum) onalrın sesi dedi normal dedi. Ona inanmadım başka bir yere gittim. Oda benzin deposu havasını alan bi motor var dedi ondan geliyo dedi normal kardeşim bu ses dedi. Ya 2 senedir biniyorum kulaklarım hep motorun sesinde böyle bir ses yoktu arabada. Böyle binicem artık. Sizdede böyle bir ses varmı acaba ??????????

Ya arkadaşlar. 1.6 aee motor tek noktalımı çok noktalımı enjektörü ?????

Çevrimdışı abdullahucar

• Profili Görüntüle
Ynt: motordan ses geliyor ustalar bişiyi yok diyor.!!!!!!
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2009, 13:12:01 »
Motor gürültüsü için bir şey diyemem ama 1.6 AEE motor Pololar çok noktadan enjeksiyonludur.

Çevrimdışı freedom

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2009, 13:14:09 »
tşk ederim. Bu iyi oldu. Ben tek nokta zannediyordum :D

Ya bu sübap ayarları ne kadarda bir yapılıyor acaba ???? Yaptıran varmı acaba

Çevrimdışı nufyat81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2009, 16:05:15 »
buna benzer bi sorun bendede oluşmuştu.ses şıkırtı şeklindeydi. şanzıman 5.dişlisini kırmış. o ses yapıyormuş arkadaşım. ses çoğalmadan bi göster derim derim. iyice dağılırsa şanzıman inmesi gerekebilir. ses uğultu gibiyse eğer şars dinamosundan geliyo olabilir. bence polodan anlayan bi ustaya göstermeni tavsiye ederim.

Çevrimdışı freedom

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2009, 16:08:28 »
Kardeş birincisinde bosh car servise götürdüm onun akabinde vw servisine götürdüm. Ama bişi yok dediler.

Çevrimdışı nufyat81

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2009, 16:49:53 »
anladığım kadarıyla ses rahatsız edici. mutlaka bi problem vardır. başka bi servise göster bence. belki daha mantıklı şeyler söyleyebilirler.

Çevrimdışı afmbjk75

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2011, 01:38:17 »
ARKADAŞLAR BENİM ARAÇ TAN DA ŞANZUMAN DAN SES GELİYOR 99 POLO CLASIC LPG TAKILI LPG Yİ DEVRE DIŞI BIRAKIYORUM SES HALA GELİYOR SANKİ PİSTONLAR VURUYOR GİBİ BİR SES ACABA BOĞAZ KELEBEĞİNDEN OLABİLİRMİ......

Çevrimdışı afmbjk75

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2011, 01:43:39 »
arkadaşlar benim araçtanda şanzumandan ses geliyor 99 polo classıc lpg takılı lpg yi devre dışı bırakmama rağmen ses hala geliyor  sanki pistonlardan geliyor gibi aynı zamanda araç sürekli yağ takviyesi yapıyorum boğaz kelebeğinden olabilirmi

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2011, 08:50:22 »
arkadaşlar benim araçtanda şanzumandan ses geliyor 99 polo classıc lpg takılı lpg yi devre dışı bırakmama rağmen ses hala geliyor  sanki pistonlardan geliyor gibi aynı zamanda araç sürekli yağ takviyesi yapıyorum boğaz kelebeğinden olabilirmi
senin motor gitmiş kardeş dediğin gibi ise bogaz kelebeği ile alakası yok

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2011, 19:28:31 »
selam arkadaşım bende şıkırtı sorunu vardı,  nasıl çözüldüğüne gelince yalovada bir vw servisi buldum özel servi ordaki usta halletti ama istediğin yerde sende halledenilirsin motor yağ karterini söktür içini güzelce bir temizlet bir avuç balçık görüceğine eminim , karterin içinde yağ pompasının filtresi var metal bir filtre onuda temizlet, arabanın motoru çok rahatlıyor ve ses kesiliyor, yağ pompası tıkanmaya başlayınca motor yağlamayı düzgün yapamıyor ve fincan denilen yağlama kadehleri var onlarda şıkı şıkır ses yapıyor bu işlemi yaptırınca görüceksin yakıt sarfiyatın ve lpg ayarlarında normale geliyor... 
RedMercury

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2011, 19:30:08 »
tşk ederim. Bu iyi oldu. Ben tek nokta zannediyordum :D

Ya bu sübap ayarları ne kadarda bir yapılıyor acaba ???? Yaptıran varmı acaba
aee motorda sübab ayarı yok birde bir önceki yazdım karter muhabbeti senin ıiçindi kolay gelsinnn
RedMercury

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2011, 15:13:31 »
Hocam orada lpg regülatörü var onun arkasına köpük koyun düzelir atiker var sanırım sizde
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2011, 14:10:36 »
ARKADAŞLAR BENİM ARAÇ TAN DA ŞANZUMAN DAN SES GELİYOR 99 POLO CLASIC LPG TAKILI LPG Yİ DEVRE DIŞI BIRAKIYORUM SES HALA GELİYOR SANKİ PİSTONLAR VURUYOR GİBİ BİR SES ACABA BOĞAZ KELEBEĞİNDEN OLABİLİRMİ......

avans ayarlarına baktırın..