Gönderen Konu: Yokuşta gaz yememe  (Okunma sayısı 11549 defa)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Yokuşta gaz yememe
« : 12 Temmuz 2011, 23:12:35 »
Arkadaşlar dün gece Boğaziçi Köprüsü yolunda en sol şeritte ilerliyordum.100 km hızla 3000 devirdeydim.Arkadan araç geliyor diye gaza abandım ama araç bi türlü hızlanmadı.Uzunçayır mevkiindeki yokuştaydım o sırada.Çok sinirimi bozdu.Sizce neden çekmedi?
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2011, 19:42:11 Gönderen: ilGhiNC »
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı kullanici0982

• Profili Görüntüle
Ynt: Yokuşta gaz yememe
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2011, 00:07:50 »
Golf ünüz dizel, benzim, tüplümü belirtirseniz daha kesin yorumlar alabilirsiniz...
HIZ YOLU KISALTMAZ!!!

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2011, 02:30:50 »
aynı şeyi bi daha vites düşürüp dene :D

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2011, 19:44:16 »
Araç LPG li ama LPG den kaynaklandığını sanmıyorum çünkü aynı şeyi benzinde de yaşamıştım.hem de aynı yerde.vites düşürdüm çok da bi faydası olmadı.ama bi daha deniycem bakalım...
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı tevafuk7

• mavişim :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2011, 22:08:33 »
kardeş aynı sorun bende de oluyooo aracım bazen çok güzel devirli keyif veriyooo bazende giymiyooo gazdan dediler aynu yerden alıyorum hep boğaz kelebeği diyorlar ozaman da her zaman gitmemesi gerekiyooo bende almadım valla 1.8T lazım bize yaaaa >:D
Tüm sayfa imzanız olmak zorunda değil. Küçük imzalar lütfen.

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2011, 22:42:53 »
aynı dert bendede var...yokuçta çekmiyo..aracım lpg li...lpg filtreleri değişcek önümüzdeki hafta gerçi 80.bin km dir baskı balata değişmiyo onuda değiştiricem bu ay görücez..

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2011, 13:45:32 »
arkadaşlar maf sensörünün fişini çekip bi de öyle deneyin...

Çevrimdışı OzgurOzturk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2011, 23:41:18 »
Arkadaşlar ikinci Golf aracımı yeni aldım, Kayseri'den Ürgüp'e aracı getirirken deneme yapmak istedim. Saatte 170 Km hıza ulaştıktan sonra ayağım gazda olmasına rağmen araç yokuş aşağı hız kesti. 75 Km yol boyunca, rampa, düz yol demeden aynı şeyleri yaptı. Birden topukluyor, birden tıkanıp kalıyor çekmiyordu. Hemen bir ustaya götürdüm. Krank devir sensörünün arızalı olduğunu tespit ettik. Bu parçanın arızalı olması bu dengesizliği yaratıyormuş. Belki de sorununuz böyle birşey.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2011, 23:54:43 »
Arkadaşlar ikinci Golf aracımı yeni aldım, Kayseri'den Ürgüp'e aracı getirirken deneme yapmak istedim. Saatte 170 Km hıza ulaştıktan sonra ayağım gazda olmasına rağmen araç yokuş aşağı hız kesti. 75 Km yol boyunca, rampa, düz yol demeden aynı şeyleri yaptı. Birden topukluyor, birden tıkanıp kalıyor çekmiyordu. Hemen bir ustaya götürdüm. Krank devir sensörünün arızalı olduğunu tespit ettik. Bu parçanın arızalı olması bu dengesizliği yaratıyormuş. Belki de sorununuz böyle birşey.

Değiştirdiniz mi Devir sensörünü ? parça fiyatı ve işçilik ne tuttu acaba ?

Çevrimdışı OzgurOzturk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2011, 01:05:16 »
90 Tl yan sanayii devir sensörü aynı gün karter muhafaza koruması da taktırdım usta 30 tl işçilik aldı.

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2011, 02:28:57 »
öyle çok neden olabilirki ...

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2011, 04:43:04 »
90 Tl yan sanayii devir sensörü aynı gün karter muhafaza koruması da taktırdım usta 30 tl işçilik aldı.

Nasıl yani ; devir sensörü+karter muhafaza = 90 tl mi ? inanılmaz fiyatlar ..  :D

Devir sensörü arızası verdi geçen gün benim araç ; 180 civarı parça fiyatı dedi özel servis (ellerinde yokmuş ortalama fiyat söylediler) karter muhafaza ise çelik olanından 50 - 100 arası fiyat biçiyorlar Ankarada .. Eğer aynı arıza kodu tekrar verirse değiştireceğim ben .. Fiyatlarını iyice araştırmam lazım değiştirmeden, çünkü Kürşatta değiştirmiş Ankarada oda onada benzer rakamlara patlamış işçilik dahikl 200 demişti .. Ben bu tarz önemli parçaların yan sanayii taktırılmamasından yanayım ama , bakalım .. İnşalah yakın zamanda vermez aynı hata kodu ..

Çevrimdışı OzgurOzturk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2011, 13:12:16 »
Taktırdıktan sonra tekrar bilgisayara bağlandı aynı hatayı vermedi. Bu arada kartel muhafaza fiyattan ayrı. Çelik muhafazaya 100 tl ayrıca para verdim.

Çevrimdışı KrsTNcK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2011, 16:28:36 »
Sanmıyorum karter ve devir sensörünün 90 tl olmasını..dediğin gibi adem 60 100 arası değişiyo karter muhafaza bende taktırdım çelik olanı 70 tl ye tanıdık olması rağmen..ayrıca sana katılıyorum adem bu gibi önemli parçalar çıkma ikinci el kullanılmamalı bence ama görüşe göre değişir tabi benim görüşüm budur..Bence sıkıntın yoksa değiştir kurtul adem yoksa bu sıkıntıdan yaşlancan :D