Gönderen Konu: golf 4 geç çalışma problemi  (Okunma sayısı 20015 defa)

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
golf 4 geç çalışma problemi
« : 21 Ağustos 2012, 18:50:19 »
 :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ arkadaşlar 2 gündür arabam marşa baya1 kaç kez  basmayınca çalışmıyor marş çevirmesinde sorun yok fakat gaz pedalini bir kaç kez pompalamadan sonra zorla çalışıyor biraz çalıştıktan sonra hemen tekrar çalışıyor fakat uzun zaman 2-3 saat sonra gene aynı hiç birşey yoktu tek marjda gaza felan basmadan çalışıyordu arkadaşlar konuda tecrübesi olan yardım etsin sorunnerde ...... yada bu durumla karşılaşan oldumu

bugun gitim ustaya bujiler yeniledi kablo vs. temizliği yapıldı 2- saat arayla denendi ustada bışey yok takır takır çalıştı eve geldım yaklasık 2- saat sonra tekrar çıkmak ıcın bastım kontağa yene aynı deli oldum  gene yaptı aynı sorunu sasırdım arabadan soğudum nedir yokmu başıa gelen birde ustaya dedım benzin pompası olabılırmı dedı bır ıhtımal bırde benzın pompasına yaklasık 300 tl dedı doğrumu o kadar varmı

:D :D :D :D :D :( :( :( :( >:( >:( >:( :-\ :-\ :-\ :-\ ustaya bıraktım yapılanlar : benzin pompası sıfır takıldı komple, gene yaptı sonra ateşleme bujılerin içine giren neyse 4 adet olan onlar yeni takıldı gene denendii gene aynı, bir kablo daha var ismini bilmiyorum devirkablosu olsa gerek oda sıfır takıldı gene aynı çıldırmak elde deyıl nedir nedyıldır çözülmedi bilgisayara bağlanıyor hiç arza yok soğukken en az 3-4 marj olmadan çalışmıyor bir kere çalıştımı tamam sıkıntı yok ama motor soğuduğunda gene aynı abicim uykumu kacırdı valla çözulmedı adamlar denemedık değişmedik parça komadı çalışma ile alakalı ama gene tık yokkkkk!!!!!!!!!!!!!!!

selam arkadaşlar benim aracımdada aynı  geç çalışma problemi var sorun aynen devam düzelme yok 

BENİM HİKAYEMİ ANLATAYIMDA DİNLEYİN: :( :( :(
araba soğukken yani motor soğudumu en az 3-4 marjtan aşağı başmayınca çalışmıyor araç sıcakken sorun yok tek marş çalışıyor önce devamlı gittiğim özel servise götürdüm deiler benzin pompası benzin pomasını değiştirdim orjinal pompa 400 tl komple sorun gene hallolmadı dedıler kızdırma bobınleri hepsini sıfır taktık gen olmadı eksoz manıfoldundaki süzgeç gibi bişey var içinde o oynuyordu söktüler ondan dedıler ve manıfoldu kaynakla açıp aldılar ve tekrar taktılar motor suğudumu gene aynı SONUÇ ÖZEL SERVİS SINIFTA KALDI BENIM İÇİNDE BİTİTİ.........onu değiş bunu değiş toplam 1000 tl  hesap

>:( >:(  2. bugunde yetkili servise götürdürdüm araç birgün kaldı denediler önce arıza tespiti yaptılar. sonra dedıler motor bölümünde soför tarafında araç silecek suyu ile antifiriz konulan deposunun  arasında benzin ve hava ile alakalı bie siyah kutu var şey var hortumlar var 2 adet birde swiç var üsütnde dediler sorun onda onu devreden çıkardımı araç çalışıyor sorunsuz. ok dedık şimdi onu devreden çıkardık birkaç gün deneyeceğim sorun çörüzlürse o devre kutu-2 adet hortumu-swici ve kablosu yenisini taktıracağım kopmle yenisi 500 tl dediler         fakat yetkili servis dedıklerı gibi abartılan gibi bir elemeğide almıyor aracım 2 gun kalmasınarağman o kadar uğraştılar sadece 10 tl hesap ödedim eğerki sorun ordansa düzelirse hemen  yenisini yetkili serviste taktıracağım  ha bu arada birde bugun motor arıza ışığıda yanmaya başladı fakat motor çalışması hararet herşey normal sanırım o devre dışı bırakılanparçadan heralde .   bu gibi sorunları yazarsak en azından bize klavuz olur arkadaşlar.........

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2012, 15:31:54 Gönderen: batunaz »

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 4 geç çalışma problemi
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2012, 16:43:24 »
:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ arkadaşlar 2 gündür arabam marşa baya1 kaç kez  basmayınca çalışmıyor marş çevirmesinde sorun yok fakat gaz pedalini bir kaç kez pompalamadan sonra zorla çalışıyor biraz çalıştıktan sonra hemen tekrar çalışıyor fakat uzun zaman 2-3 saat sonra gene aynı hiç birşey yoktu tek marjda gaza felan basmadan çalışıyordu arkadaşlar konuda tecrübesi olan yardım etsin sorunnerde ...... yada bu durumla karşılaşan oldumu

bugun gitim ustaya bujiler yeniledi kablo vs. temizliği yapıldı 2- saat arayla denendi ustada bışey yok takır takır çalıştı eve geldım yaklasık 2- saat sonra tekrar çıkmak ıcın bastım kontağa yene aynı deli oldum  gene yaptı aynı sorunu sasırdım arabadan soğudum nedir yokmu başıa gelen birde ustaya dedım benzin pompası olabılırmı dedı bır ıhtımal bırde benzın pompasına yaklasık 300 tl dedı doğrumu o kadar varmı

Büyük ihtimalle benzin pompasındandır.Aslında benzin pompasını komple değiştirmenize gerek yok onun içinde pompa görevini gören bir motor var yaklaşık 90-100 tl civarında bişey onu değiştirmeniz yeterli.Benim aracın benzin pompası tamamen bozulmuştu 2 yıl önce içerisindeki pompayı değiştirtdim sorunsuz kullanıyorum.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2012, 17:45:11 »
benzin pompası olabilir, benzin pompasının sigortasından olabilir, elektrik rölesinden olabilir, krank sensöründen olabilir, hararet müşüründen olabiliren kötüsü beyinden olabilir...

1 ay önce başıma geldiği için tek tek denedik oradan biliyorum

benzin pompasından mı değil mi anlamak için aracınızda lpg var ise lpgnin tuşuna basılı tutup çalıştırmayı deneyin (tabi ki sisteminizde bu özellik varsa)

2. deneme şekli araç çalışmadığında arka koltuğun oturma kısmını sökün, golfün benzin pompası sağ arkada olması lazım, oradaki metale sert bir cisimle 2-3 kez vurun.eğer bu hareketten sonra çalışırsa benzin pompasıdır.

diğer elektrik ve elektronik olan seçeneklere ise tam teşekküllü ve arıza tespit cihazı olan serviste bırakıp, araç çalışmamakta ısrar ettiği anda cihaza bağlayıp ne arıza verdiği görülmelidir.ben aracı servise bıraktığımda inatla çalışıyordu, 3. gün boyunca her marşta çalışıp, 3. günün sonunda çalışmamazlık etmişti de sorunu bulmuşlardı.

bu haliyle kullanmamaya çalışın öyle bir yerde stop eder mazallah nabacağınızı şaşırırsınız.ben yokuş aşağı inerken kontrolsüz bir kavşağa çıkmak üzer iken stop etmişti, frenler şişmişti, aman diyim
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2012, 17:46:17 Gönderen: boralp »

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2012, 21:03:13 »
 >:( >:( >:(  :D :D  :-[ :-[ ustaya bıraktım yapılanlar : benzin pompası sıfır takıldı komple, gene yaptı sonra ateşleme bujılerin içine giren neyse 4 adet olan onlar yeni takıldı gene denendii gene aynı, bir kablo daha var ismini bilmiyorum devirkablosu olsa gerek oda sıfır takıldı gene aynı çıldırmak elde deyıl nedir nedyıldır çözülmedi bilgisayara bağlanıyor hiç arza yok soğukken en az 3-4 marj olmadan çalışmıyor bir kere çalıştımı tamam sıkıntı yok ama motor soğuduğunda gene aynı
abicim uykumu kacırdı valla çözulmedı adamlar denemedık değişmedik parça komadı çalışma ile alakalı ama gene tık yokkkkk!!!!!!!!!!!!!!!11111111

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2012, 22:25:13 »
Aynı sorundan dolayı bugun bende servise gittim "S.Nezir" marş sesini dinledi sonra aküden bu dedi, akü kapağını bir açtı üzerindeki orjinal fabrika çıkış aküsü, bunun değişmesi lazım dedi 150 tl fiyat verdi.Sende bir aküye baktır istersen...Bu arada konuyu dağıtmak gibi olmasın ama akü kapağı açılıp tekrar yerine takıldıktan sonra kumandadan sadece söför kapısı açılıyor, yani 2 defa basıyorum diğer kapılar açılmıyor, acaba akü üzerinde kablo, sigorta vb birşey yerinden çıkmış olabilir mi ??? bileniniz var mı ??
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı bugrabey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2012, 02:01:06 »
:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ arkadaşlar 2 gündür arabam marşa baya1 kaç kez  basmayınca çalışmıyor marş çevirmesinde sorun yok fakat gaz pedalini bir kaç kez pompalamadan sonra zorla çalışıyor biraz çalıştıktan sonra hemen tekrar çalışıyor fakat uzun zaman 2-3 saat sonra gene aynı hiç birşey yoktu tek marjda gaza felan basmadan çalışıyordu arkadaşlar konuda tecrübesi olan yardım etsin sorunnerde ..
geçmiş olsun kardeş.benzeri bir problem bende de olmustu.ellemedigimiz yer kalmadı sonunda ise haraet müşüründe cıktı problem.pahalı 1 parça değil bi değiştirt de, dene istersen.

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2012, 14:32:34 »
araba 3-4 gun ustada kaldı hareret müşürüde değişti ama ondanda deyil be arkadaşlar bu arada aküde sabah bı arkadaşın aracıyla 2 adet akü bağladık acaba akümü diye ondada aynen gene 3-4 marşta çalıştı sorun hala devam ediyor ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkürler

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2012, 08:08:04 »
yazmıştım ama tekrar yazayım krank sensörü-egzantrik sensörü denendi mi?