Gönderen Konu: 1980 1,6 dizel golf için kapı ve bağaj kapısı aşırı gürültü.  (Okunma sayısı 3195 defa)

Çevrimdışı rigocu

• Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bende birkaç ay önce golf aldım ama birtürlü sağ arka kapı ve bağaj kapağının sarsıntı ve titreşim sesini kesemedim eskişehirdeki kaportacıların birçoğu ilgilenmiyor bile, bazıları ise ancak bu kadar olur deyip kestirip atıyo tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum bu ses ve gürültüleri nasıl keserim şimdiden herkese teşekkür ederim herkese kazasız belasız günler dilerim.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
kapı menteşelerinde gevşeme çatlama kırılma olabilir ya da fitiller ezilmiştir, kopmuştur kısaca eskimiştir. yine kilit sisteminden (kapı üstündeki ve karşısındaki sabit parçalar) bir gevşeme var olabilir. kilitse kolay. menteşe de sıkıntı değil ama orijinal fitil zor bildiğim kadarıyla. yan sanayide de yine yanlış bilmiyorsam tam oturmama gibi bir problem var.

önce bir kaportacıda sorunun kaynağını öğrenmeli. veya en basidinden, kapı açıkken (sağ arka kapı için diyorum) kapıyı aşağı yukarı oynatmaya çalış. eğer menteşeler kapıyı sabitlemiyor ve aşağı yukarı tak tuk oynuyorsa menteşedendir. kapıyı kapat. sonra açma düğmesini kullanmadan ileri geri itip çek. kapı içeri dışarı oynayıp vuruyorsa ya fitilden ya kilittendir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
bu sorunun en büyük sebebi fitillerden kaynaklanması oluyor.   fitiller iyice ezildiyse artık basmıyor tam.  boşluk oluyor o yüzden kapı tak tuk ses yapıyor...

Çevrimdışı rigocu

• Profili Görüntüle
arkadaşlar  vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim kapı açıkken aşağı yukarı menteşe kısmından oynama yapıyor içeri dışarı değilde aşağı yukarı şeklinde fitiller sağlam gibi duruyor.sanki menteşeleri birbirine bağlayan pimlerde boşluk var gibi buna göre ne önerirsiniz parça değişmesi gerkiyorsada nereden alabilirim teşekkürler.

Çevrimdışı 35dsn47

• _written by golf mk1 Lovers_
    • Profili Görüntüle
kapıyı söküp bi tornacıya gitmen gerekir oraya yeni pim yapılacak...aracım toplamada tek kapı benım ki 2 kapıyı yaptırmaya 30 lira verdim şimdi bi sıkıntım yok ....
golf mk1 forever

Çevrimdışı usta

• Profili Görüntüle
bagaj kapagınında bagaj kapagının alt uçlarında siyah yuvarlak takozlar vardır onları civata söküm yönünde dışarı dogru azıcık sök ordan ayarlarsın sesi

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
kapıyı söküp bi tornacıya gitmen gerekir oraya yeni pim yapılacak...aracım toplamada tek kapı benım ki 2 kapıyı yaptırmaya 30 lira verdim şimdi bi sıkıntım yok ....
bagaj kapagınında bagaj kapagının alt uçlarında siyah yuvarlak takozlar vardır onları civata söküm yönünde dışarı dogru azıcık sök ordan ayarlarsın sesi
ikisinide yap bir şeyi kalmaz :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
bizim gtı de de bagaj kapagındada bir ses vardı sesin takılan conta dan geldiğini farkettik conta ezilince kasislerden geçerken gacırtı yapıyordu. yani conta içten birbirine sürtüyordu.contalar pudralı olur bunda çok az varmış