Gönderen Konu: 97 POLO 6N SPORTLİNE ÇÖZÜLEMEYEN YAĞ SORUNU.  (Okunma sayısı 7262 defa)

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
97 POLO 6N SPORTLİNE ÇÖZÜLEMEYEN YAĞ SORUNU.
« : 20 Şubat 2011, 00:38:01 »
 97 MODEL 6N POLO SPORTLİNE ARACIMIN 2 AY ÖNCE SÜREKLİ YANAN YAĞ IŞIĞI YÜZÜNDEN YAĞ POMPASINI USTAMIN TECRÜBESİNE DAYANARAK DEĞİŞTİRMİŞTİK YANLIZ SIKINTI YAĞ MÜŞÜRÜNDENMİŞ. 3 AY SIKINTISIZ BİNDİĞİM ARACIMA KLİMA TAM ÇALIŞMADIĞI İÇİN AYNI USTAYA GÖTÜRDÜM USTADA TERMOSTAT VE BİR PLASTİK PARÇAYI DEĞİŞTİRDİ VE ARACIM BELLİ BİR YOL GİTTİĞİNDE DAHA FAZLA ISINIYOR VE DEVİR GÖSTERGESİ 1000 İN ALTINA İNDİĞİNDE YAĞ GÖSTERGESİ GÖZ KIRPIYOR  :(  AYNI ZAMANDA ARABA ÇOK ISINDIĞI İÇİN DEVRİ DÜŞÜYOR. BU SIRADA USTAM vw PASSAT TERMOSTATI TAKMIŞ BU KONUYLA İLGİLİ FİKRİ OLAN ARKADAŞLARI BEKLİYORUM.
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Ynt: 97 POLO 6N SPORTLİNE ÇÖZÜLEMEYEN YAĞ SORUNU.
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2011, 00:49:31 »
. orjın termostat dururken nıye passatın kını takmıs ?.  sılındır kapak contasını degısmek gerek . şu ana kadar araştırdıgım kadarıyla. cunku yag yakma veya kacırma  kronık bunlarda. sılındır kapak conta fıyatıda 500 cıvarında. sadece conta satılmıyor normal araclar gıbı. olmadı sıvı conta atıcaksınız. yada boyle bınmeye devam. kolay gelsın
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2011, 01:15:21 Gönderen: onurc »
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı cengo26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2011, 01:08:54 »
Herzaman sölemişimdir.polo sorunlu bir araçlı değildir.polo işini bilmeyen ustaların elinde sorunlu hale geliyor  :(
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2011, 01:09:14 Gönderen: cengo26 »

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2011, 01:16:02 »
Kötü bır arac degıl kesınlıkle.Benım gozumde kıymetlı en azından  :tamamdir

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2011, 01:17:21 »
ŞU ANDAKİ USTAM ARABAYI TAMİR ETMEK YERİNE DAHA FAZLA NASIL MASRAF ÇIKARIRIM DERDİNDE EN SON BU SIKINTIDAN GÖTÜRDÜĞÜMDE KOMPLE MOTOR YAPILACAK YAĞ KANALLARI TIKALI DEDİ VE 1500TL TUTAR DEDİ BENDE BAŞKA BİR SERVİSE GÖTÜRDÜM YAĞ BASINCINI ÖLÇTÜLER NORMAL DEDİLER PİSTONLARDADA YAĞ GAYET NORMAL DOLAŞIYORMUŞ  ELEKTRİKSELDİR DEDİLER YAĞ KAÇIRMA GİBİ BİR SIKINTIDA YOK TEK SIKINTISI ŞU ANDA ARABA BELLİ BİR SÜRE GİDİP ISINDIĞI ZAMAN ROLANTİ DÜŞÜYOR VE BOŞTA YADA DURDUĞUNDA YAĞ GÖSTERGESİ GÖZ KIRPIYOR GAZA BASINCA YAĞ LAMBASI HİÇ BİR ŞEKİLDE GÖZ KIRPMIYOR  ARABA YENİ ÇALIŞTIĞINDA YANİ SOĞUKKEN UZUN BİR SÜRE BU SIKINTIYI YAPMIYOR. ŞU ANDA TERMOSTATDAN ŞÜPELENİYORUM  ONU TAKDIKTAN SONRA OLDU BU SIKINTI...
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2011, 01:26:46 »
termostatın degısmeden once hararet 90 a cıkıyormuydu. eger cıkmıyorsa yag ışığı yakmaz araba. ve ışık yakıyorsa gerçeklerı görmüş oluyosun . yani şimdi :)  çünkü araç devırsızken yağ kalınlaşıyor. o zamanda ışık yakıyor. benım bılgım bu kadar .daha ıyı bılen bırısı varsa yazıcaktır zaten.

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2011, 01:35:25 »
ESKİ HALİNDE 80 İN ÜZERİNE ÇIKMIYORDU HARARET VE DEVRİNDE HİÇ BİR SIKINTI YOKTU ŞU ANDA HARARET ŞEHİR TRAFİĞİNDE 90 NI BİLE GEÇTİĞİ OLUYOR
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2011, 01:36:34 »
termostatı bı degıstır. 15 lıra bişey

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2011, 12:45:04 »
Termostatı orjinali ile başka bir ustada değiştirmeyi deneyin, eğer aynı sorun oluyor ise ne olabilir tekrar bakalım. Ucuz bir parça olduğu için cebinizi zorlamadan değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2011, 00:53:58 »
Termostatı ilk fırsatta hemen orjinali ile değiştireceğim. Arabaya ne olursa ısınınca oluyor. Termostat denen parça küçük ama önemli bir parçaymış ne işe yaradığını tam olarak çözemedim! ??? ???
vw POLO 6N SPORTLİNE

Çevrimdışı crown063

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2011, 23:51:17 »
sorun çözüldü sitede araştırdığım herkezin önerdiği bir servise götürdüm usta epey bir uğraştı bizim orjinal sandığımız yağ pompası çin malı bir yan sanayi  yağ pompası çıktı ve en komik olan yağ pompası ile kapağı arasında ikitane burç denen malzeme takılması unutulmuş tabi yağ ordan kaçırıyormuş o da lambayı yakıyormuş ve arabamda ki termostadı komple sökmüşer şu anda tüm parçalar orjinalleriyle değiştirildi ve sıkıntısız biniyorum.
vw POLO 6N SPORTLİNE