Gönderen Konu: golf 4 ısınma problemi  (Okunma sayısı 4480 defa)

Çevrimdışı leoni

• Profili Görüntüle
golf 4 ısınma problemi
« : 21 Aralık 2010, 12:17:21 »
merhabalar,

forumla yeni tanıştım aracımda 2004 model golf 4 pacific modeli şimdi konu açmamın sebebine gelince aracım sıralı sistem lpg li ama özellikle sabah saatlerinde aracı çalıştırdığımda ısınması oldukça uzun sürüyor yani fan uzun süre aracın içini ısıtamıyor bunun nedeni ve olası maliyeti nedir ? radyatör ile ilgili sorun olabileceğini düşündüm ancak aracı gün içerisinde kullanmaya devam edince ısınma problemi kalmıyor.Sadece uzun süre çalışmadığında böyle bir sorun yaşıyorum.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: golf 4 ısınma problemi
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2010, 12:57:52 »
Öncelikle hayırlı olsun. Sabahları geç ısınma Genel bir durumdur. Sabahları motorun gerçek sıcaklığına ulaşması gün içerisindeki çalıştırmalarınaza göre zaman alır.. Çünkü motor bütün gece yatmış ve içerindeki yağ, motor bloğu ve içerindeki su soğumuştur. Bunların tekrar ısınması zaman alır özellikle kış günleri ve özellikle soğuk bir memleketteyseniz. Porblem hararetin 90 derecenin üzerine çıkması veya hararet göstergenizin hiç hareket etmemesi olabililr ; ama bu durumlarda sizde mevcut olmadığında  bir sıkıntı yok gibi duruyor.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı leoni

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2010, 14:20:42 »
teşekkürler içim rahatladı gerçi fırsat bulup aracı bi  göstermek en doğrusu sanırım

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2010, 16:07:14 »
ısı göstergesi 80 - 90 a ulaşmadan tam verimli ısıtma söz konusu değildir. ama 90 derecede iken halen ısınamıyorsanız bir problem vardır.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion