Gönderen Konu: Golf 4 pacific, vites topuzunda titreme  (Okunma sayısı 10367 defa)

Çevrimdışı solmyr

• Profili Görüntüle
Golf 4 pacific, vites topuzunda titreme
« : 03 Mart 2010, 10:45:00 »
Merhabalar,

2003 golf pacific sahibiyim. Aracımda vites geçişlerinden sonra gaza bastığım sırada vites topuzunda belirgin bir oynama oluyor. Sürüş esnasında da o kadar belirgin olmasa da yine topuzda titreme var, fakat iki durumda da araçta herhangi bi titreme ya da stop etme gibi bir durum yok, çekişi de gayet iyi. Telefonda bikaç ustaya sorduk ama farklı cevaplar aldık. Yanlış hatırlamıyorsam şunlar söylendi javascript:void(0);
   Baskı balatada sorun olabilir.
   Motor kulağıyla iligili bişeyler dendi.
   Hatta bi usta aracınız 16V miş. 8V olsa bişeyler derdim ama 16V ler de yapar normal demiş. Pek mantıklı bi cevap gibi gelmedi bana, bariz oynama var viteste, herhalde araç sıfırken böyle değildi  ???

Aramızda böyle bi sorun yaşamış olan , ya da sorunun kaynağını bilen arkadaşlar paylaşabilirlerse sevinirim :)

Bir de Ankara da önerebileceğiniz golf 4 ustası varsa sevirim
« Son Düzenleme: 03 Mart 2010, 10:47:36 Gönderen: solmyr »

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 pacific, vites topuzunda titreme
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2010, 11:53:17 »
acaba vites değişikliğinden sonra birden fazlacamı gaza yükleniyorsunuz. bir keresinde bende vites değiştirdikten sonra birden gaza yüklendiğimde vites ileri geri sarsılmıştı. ama bilemiyorum tabi sıfırken böyle sorun yoktu diyorsunuz

Çevrimdışı solmyr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2010, 15:30:39 »
Bu arada aracı yeni aldığımı söylemeyi unutmuşum. Aylar süren arayışlardan sonra, ilk arabam golf 4 oldu :D

Soruna dönersek, gaza fazla yüklendiğimi düşünmüyorum, sıfırken böyle değildir herhalde demiştim, yanlış anlaşılma olmuş sanırım.Dediğim gibi; vites topuzu dışında hiç bir sorun yok performans açısından ama topuzdaki titreme ve ileri geri hareket etme olayı da miğde bulandırıcı biraz javascript:void(0);

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2010, 20:36:06 »
motor kulagı  .bu kulağın içinde kavuscuk yada plastık parçalar var onlar zamanla eskıyor bu yuzden yapıyor  ..ben 10 gun once degıstırdım ...ayrıca debrıyajı sert bırakıgında dıreksıyonun ordan tık tık dıye seste gelebilir ...pahalı bısey degıl yarım saatte degıstırıyorlar
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mart 2010, 22:34:24 »
Giderken vites kolunun ileri geri oynamasının nedeni ne olabilir?

Çevrimdışı ILLUSIONIST

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2010, 17:52:42 »
bende 2004 paisific var ve aynı sorun bendede var. Vites geçişlerinde topuz ileri geri kasılıyor ama ben bu nedenden dolayı servise götürmedim. Geçenlerde başka bir arızadan dolayı servise gittiğimde sol motor kulağı çok yıpranmış durumda ve değişmesi gerektiğini söylediler. Demekki bu oynama motor kulağındanmış şimdi anladım.
Farklı Olmak Böyle Birşey Olmalı

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2010, 22:51:51 »
motor sarsıntı kulağı var. eski arabalarda takoz deniliyor. debreyajdan ayağınızı az hızlı çekerseniz vurur hatta sees bile gelebilir. onu değiştirin vites de oynamayı keser.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2010, 09:22:41 »
golflerde vites geçişlerini sağlayan demirin mafsallı ve uzun olduğunu biliyorum, yani vites kolunun altından çıkan demir motor bloğuna kadar açıktan gider sonra sola dönüş yapar ve şanzumana ulaşır. bu yüzden araçlarımızda vites geçişleri kemiklidir. bu mesafeden ötürü de vites kolunun hareket ettiğini düşünüyorum. herkesin ortak sorunu ancak şimdiye kadar arıza bildiren olmadı. rahatsız olmamak için bakmamak gerek galiba  :)
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2010, 12:54:50 Gönderen: orion35 »

Çevrimdışı whiskey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2010, 12:21:47 »
bende de var aynı sorun düz zeminde giderken sorun yok hareket az oluyor fakat çukura girdiğimde veya gaz verdiğimde oynama oluyor.bakmamaya çalışıyorum artık :)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2010, 12:22:12 Gönderen: whiskey »

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2010, 01:03:59 »
motor kulağı tecübeyle sabittir :tamamdir
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2010, 17:04:43 »